Спешно информация GPS

  • 1 134
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Моля дайте ми съвет и информация.Телефон ли е по-добре или устройство за кола.Ако е възможно да се поръча по нета.

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
за навигационна система ли питаш?

не е важно дали ще е на мобилния или ще си купиш отделно устройство.
важно е колко нови са картите Peace

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 14:33 от asyalein

# 2
  • Мнения: 5 622
Естествено, че телефон НЕ е по-добре. Купи си отделно устройство. Вземи си един Гармин, ние сме много доволни. Има всякакви модели и разновидности. С повече екстри е по-скъп, но си струва. ОСвен това се предлага с вградени карти+ 2 годишна безплатна поддръжка- обновяване на картите  Peace

# 3
  • Мнения: 85
Нямам представа около 350.00лв мога ли да намеря добро устройство 

# 4
  • Мнения: 85
БУБА моля кажи от къде колко струва вашия и точно какъв модел е?

# 5
  • Мнения: 5 622
Nuvi 760 е нашия. Сега е излязла и новата му версия 765  Peace Разликата м е само една екстра, която подозирам, в Бг няма да е приложима.

За 350 лв можеш да купиш само половината му, обаче за съжаление  Rolling Eyes Над 800 лв струваше, не помня вече колко  Thinking

Ако е опция за теб, си вземи на изплащане. И така може.
Нашият го бяхме купили от Техномаркет. Те предлагат на Гармин продуктите  Grinning

# 6
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 406
има на Гармин и за около 300лв с картата - Нюви 205. Има го в Технополис и в Техномаркет.
Ние имаме Нюви 350 и сме много доволни, мъжа ми се рови все за разни карти, сваля нови, актуализира...

# 7
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Има ръчни навигатори, има автомобилни, има телефони с gps. Отделно има и разни карти за тях.
Зависи за какво искаш да изпозлваш gps-а, а и за къде. Общо взето май за Гармин има най-добра карта на България.
Не знам колко е спешно, но за начало: http://gps.start.bg/
Сайтове и форуми - бол, че и на български...

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Естествено, че телефон НЕ е по-добре.

абе не е много естествено.

ние също си имаме отделно устройство, но специално тествахме нашата навигация и на един приятел навигацията на мобилния.
имаше минимални отклонения.
давам пример: нашата навигация показва, че караме с 47км/ч, а мобилния показва 48км/ч...
също навигацията на мобилния не показваше на каква надморска височина се намираме, ама това е бял дерт.

та зависи от софтуера и от картите Peace

# 9
  • Мнения: 5 622
Никой не може да ме убеди, че което и да е КОМБИБНИРАНО устройство ще е по-добре от съответното отделно техническо устройство.

И аз имам наблюдения за навигация от телефон. Да, бива, върши работа.

Ставаше въпрос кое е по-доброто. И аз дадох съвет от личен опит  Wink

Нашият Гармин си показва абсолютно точно моментната скорост, както и други неща, не мога да го сравня с никое друго. Затова и избрахме да дадем толкова пари за него, защото сменахме, че си струва. И все още мислим така  Wink

# 10
  • Мнения: 395
Аз съм почитателка на мобилната навигация- с HTC Tilt телефон съм и е доста удобно- освен това има и опция 'пешеходец', което е доста удобно по време на екскурзия в чужбина...вместо да мъкна карта за това как да стигна до даден музей. Но е въпрос на лична преценка...много хора предпочитат само навигация в колата  Peace

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ставаше въпрос кое е по-доброто. И аз дадох съвет от личен опит  Wink


някои програми за навигация през мобилен телефон са по-добри от стари модели навигация за кола.
всичко е въпрос на приоритети и цена, която си готов да платиш Peace

за Гармин разбрах - невероятен е Peace
не го ползвам Wink

# 12
  • Мнения: 85
GPS ще е за съпруга ми когато шофира и предимно ще се използва за България

# 13
  • Мнения: 5 622

за Гармин разбрах - невероятен е Peace


Не знам дали е невероятен. И мисля не за това беше питането.

Ако авторката иска хубава навигация трябва да е готова да отдели пари за това. И ако не може наведнъж, напълно възможно е да се вземе и на изплащане. Може би в нейния случай това е варианта, ако не иска да прави компромиси  Grinning

# 14
  • Мнения: 85
Благодаря ти БУБА точно за това става въпрос

Общи условия

Активация на акаунт