Рецептата на любовта...или меню за Св.Валентин

  • 29 429
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 248
Записвам се да следя темата и мен живо ме интересува, защото все още не съм измислила, какво ще е менюто за празника!

# 31
  • Мнения: 15
Ето и една рецепта от мен- не съм я пробвала, но задължително ще я тествам тези дни и ще ви кажа резултата:

Необходими продукти:
120 гр. масло
3 яйца
3 ч. чаши брашно
1 1/2 ч. ч. пълномаслено пр. мляко
2 суп. лъжици какао (от горчивото, неподсладено)
2 ч. чаши захар
1 пак. ванилена захар
1 бакпулвер (или 1 1/2 ч. лъж. сода)
1 1/2 ч. л. оцет (ако слагаме сода, вместо бакпулвер)
червен оцветител за сладки
малки шоколадчета или бисквитки с форма на сърце, пудра захар
В купа смесваме брашното, бакпулвера и какаото на прах. В друг съд разбиваме маслото, добавяме захарта и ванилията, докато стане пухкава консистенция. Едно по едно добавяме яйцата; после слагаме сладкарската боя.
Добавяме брашното и млякото в яйчената смес. Ако сме предпочели сода, вместо бакпулвер, разбъркваме заедно содата и оцета и добавяме към получената смес.
Пълним две-трети от формичките за печене (ако прецените, може да сложите хартия за печене). Печем около 20-30 минути в предварително загрятата на 220 градуса фурна. Когато кексчетата се охладят напълно, слагаме  малки шоколадови бисквитки върху тях и поръсваме с пудра захар.

# 32
  • Мнения: 491
Миналата година правих еклери сърца със сметана и сладко http://images23.snimka.bg/005179093.jpg , обикновена сметанова торта с готови блатове защото нямах време за друга http://images23.snimka.bg/005179094.jpg и пилешки филенца запечени на фурна с майонеза и галета с гарнитура снежанка и едри маслини http://images23.snimka.bg/005179001.jpg http://images23.snimka.bg/005179004.jpg

За тази година не съм решила още какво ще готвя... десертът ще е браунис с някаква глазура и карамелени домашни бонбонки... за другото не съм мислила  newsm78

# 33
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Lindita а шоколада обикновен ли  или черен? А дали ще се получи ако вротия пласт се направи с пудинг ванилия?

Предполагам че ще стане и с двата вида шоколад, ако ползваш млечен намали малко захарта, а за белия пласт, мисля че ще стане с пудинг ванилия, но по принцип в рецептата за втория бял пласт нишестето е 25 гр, дано да появи и Габи да ни светне за подробностите. Peace

# 34
  • Мнения: 1 726
За десерт ви предлагам тази много лесна торта гарнирана обилно с ягоди, страхотно се получава.

# 35
  • Мнения: 7 091
А нишестето какво трябва да бъде?

Обикновено царевично нишесте.  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 74

Сара, тези са адски твърди, правила съм ги. По-добре направи нещо по-меко, че да не прекарате уикенда при зъболекари.  Laughing


О-о благодаря че ме предупреди, Tandoori - а колко хубави изглеждат на снимката ... Отказвам се от тях тогава.
Правих меденки за Коледа и сега ми се щеше да е нещо друго, ама ще видим - но и медени сърца е идея.

# 37
  • Мнения: 351
записвам се да следя за идеи
харесала съм си тези сладки http://www.cakecentral.com/modules.php?name=gallery&file=dis … ;pid=1303399#next

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 12:21 от tedi80

# 38
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
А нишестето какво трябва да бъде?

Обикновено царевично нишесте.  Peace

мерси, имам   bouquet

# 39
  • Мнения: 87
Аз си мисля обаче и какво да е основното, не само десерта.
Знам само, че не ми се яде риба...

Дайте идея за нещо вкусно и леко.
Аз редовно правя пилешко в сметанов сос и ми се иска нещо по-интересно и нестандартно този път.

Ето пилешкото:
Пилешки жулиени се запържват (или задушават).
Слагат се в йена, добавя се малко бяло вино, заквасена сметана, топено/пушено сиренце, лъжичка горчица, може малко люто къри и това е.

# 40
  • Мнения: 2 438
Правя шоколадово сърце.

# 41
  • Мнения: 1 726
Правила съм пилешки филенца с ананас, много са лесни и вкусни:
Тънки пилешки филенца се слагат върху парче фолио, отгоре резен ананас от консерва и се поръсва обилно с кашкавал, топено сирене, синьо сирене, бри или каквото имате, може и в комбинация. Завивате хубаво с фолиото на квадратно пакетче, слагате в тавичка с малко вода и печете. Когато са готови, може да отворите фолиото да се запекат отгоре малко.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 18:17 от savina_h

# 42
  • Мнения: 1 777
И аз правя нещо подобно с пиле и ананас.

Пиле с ананас



пилешки филенца
ананас консерва/пресен
мацарела
ябълков сок
ч.пипер(по желание)
Нареждаме филетата поръсени с черния пипер в тавичка.  Заливаме с ябълковия сок до половината и печем.Като са почти готови нареждаме отгоре нарязания на малки парченца ананас и поръсваме с настърганата моцарела и запичаме. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 157
Какъв е вкусът на пилешко с ананас? Нещо сладко-кисело ли се получАВА?

# 44
  • Мнения: 11 747
Миналата година бях дала мое предложение, което допадна на доста момичета. Лесно е, вкусно, а и тематично.
Основното е във формата на сърце, десерта е също сърце, и то с шоколад. Ето го пак:
Сърце за Св. Валентин Шоколадово сърце

Общи условия

Активация на акаунт