Пица със спанак

  • 6 066
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
Моля ви кажете как я правите.  Thinking
Аз си приготвям всякакви, но такава не съм.
Мъжката ми половинка, яла някаква и вика: Искам същата.
Ама кво е имало вътре, иди разбери.
Само спанак ли, слагате ли доматено пюре в този случай  Tired
Аз имам замразен на кубчета у дома, дали не трябва пресен newsm78
Моля който прави такава, да пише Praynig

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мда и аз я обичам, ето я моята Mr. Green

не слагам домати Peace
задушавам спанак (ако е замразен размразявам и махам излишната вода), слагам сол, индийско орехче и заквасена сметана.
слагам върху пицата.
отгоре много кашкавал/моцарела или синьо сирене (ако слагам синьо сирене не слагам инд. орехче, а чер пипер)
за месоядните може и някакво месо - бекон, шунка или пилешко...

пека на 250 С около 15 мин.

# 2
  • Мнения: 337
Благодаря ти, ще прабвам, изглежда много вкусно.
Но няма ли да е много суха без пюре, знам ли
От друга страна домати със спанак не ми се връзва и ще пробвам твоята  bouquet

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Но няма ли да е много суха без пюре, знам ли


е как ще е суха, след като спанакът пуска вода и е със сметана? newsm78
кашкавалът също пуска доста мазнина....

# 4
  • Мнения: 1 906
Ядох веднъж такава пица в една пицария и много ми хареса  Heart Eyes . Определено нямаше доматено пюре  Naughty .

И аз търсех рецептата  Rolling Eyes .

# 5
  • Мнения: 1 777
Моята любима пица е със спанак,гъби  и рикота.

Задушавам в малко зехтин нарязани на ситно лук,чесън ,гъби и спанак.Когато водичката се изпари,овкусявам само със сол и черен пипер.Оставям да изстине малко и размесвам с рикота.
Разстилам тестото за пица в тавичка ,разпределям равномерно отгоре спаначената смес ,поръсвам отгоре с настърган кашкавал и пека.

# 6
  • Мнения: 27 524
Без доматено  Naughty
Задушавам си спанакът със сметана и индийско орехче. Намазвам си тестото със зехтин, редя спанакът и добавям бяло сирене и лук  Peace

# 7
# 8
  • Мнения: 27 524
Марабу, направо ме замая от предложения  Crazy  Hug

# 9
  • Мнения: 901
какво да напиша  Simple Smile синът ми обожава пица със спанак за разлика от сестра му и доста често правя в неделя по 2 пици с различни плънки

Пица със спанак, аншоа и маслини

# 10
  • Мнения: 337
Браво на вас момичета  Hug
Вече имам избор и ще спретна една още довечера  Whistling

# 11
  • Мнения: 1 906
Надявам се авторката да ме извини  Embarassed , че използвам темата й, но някой би ли споделил, как се приготвя спанка. По принцип не ям, но по разбираеми причини (линийката ми  Rolling Eyes ) напоследък ми се е прияло, а не знам, как се готви  Blush.

# 12
  • Мнения: 337
Няма проблем мила, можеш да си приготвиш спанак с ориз.
 Heart Eyes
Запържвам лука, прибавям спанака, както е замразен /ако е суров - измит и нарязан/.
След като поври 10тина минути прибавям ориза измит - на 1 чаша ориз - 3 чаши вода .
Сол на вкус, можеш да рендошеш 1-2 моркова и го оставяш на огъня докато изври водата.
След което ястието е готово.
Ако обичаш нережи малко магданоз и става да си оближеш пръстите. eat

# 13
  • София
  • Мнения: 117
Не съм яла пица със спанак... newsm78 но сигурно ще е вскусно!Мерси за идеята !

# 14
  • Мнения: 63
Не мога да се въздържа да споделя пицата, която напоследък много често приготвям и много харесваме. Задушавам спанака (аз ползвам пресен) с малка главичка лук (и малко сол накрая) за няколко минути, и после върху блата (и с готов става вкусно) изсипвам сместа (може блата да се намаже с доматено пюре ако имате, но не е задължително), нареждам нарязан на тънки кръгчета домат, в централната част чуквам две яйца (сурови) и покривам с настърган кашкавал. Запичам в силна фурна докато белтъка на яйцата се втвърди (15- тина минути).

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт