Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бургас

Мнения: 68
здравейте,искам да ви питам следното и ако може да ми помогнете:В момента съм в майчинство,което свършва февруари.Сега отново съм бременна и не знам какво да правя.Мога ли да изляза сега в платена отпуска,а после в болнични ли  не знам какво се прави.Ако някой е в моето положение и знае моля да ми помогне.
Цитирай

СОФИЯ

Мнения: 8 610
Ако през февруари ти изтича отпускът за отглеждане на дете до 2г. възраст и отговаряте на условията бимогла да ползваш този вид отпуск по КТ
 Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) След използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст.

Би могла да ползваш и платен отпуск. Болнични също е възможно, но все пак зависи от преценката на лекаря ти.
45 дни преди термина ще ползваш този вид отпуск
Чл. 163. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 110 от 1999 г., в сила от 1.01.2000 г., изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) Работничката или служителката има право на отпуск поради бременност и раждане в размер 135 дни за всяко дете, от които 45 дни задължително се ползват преди раждането.
Това вероятно го знаеш, щом още си по майчинство Smile

Успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.