Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте на вси4ки!
Калоян (9 м) е с много силна хрема от снощи, киха постоянно и му те4е силно носа. Не може да спи поради този факт.
Педи каза да капя Виброцил и да слагам физ разтвор.
Моля споделете вашия опит....какво друго е ефикасно за спиране нахремата
Благодаря Ви!
Цитирай

Вместо физиологичен разтвор, вземи спрей с морска вода/ солена вода, всъщност също физиологичен разтвор/, в аптечната мрежа има няколко вида, попитай и купи.Аз ползвах за детето Тетрасал, спрея изкарва секрета извън носа. Според мен Виброцил, но на гел е по-удобен вариант за въртящо се бебе. Търпение и слушай педиатъра.
Цитирай

Инхалации!!! По колкото пъти на ден можеш. С физиологичен разтвор ги правим ние, може и със сода. Най-добре е да имаш инхалатор, но и над гореща вода става да диша, поне по 3 мин. Невероятно помага, но трябва упорита редовност. И да не се попарите!
Пробвах аз с тенджера с вода, но скоро-скоро си купихме инхалатор, понеже се оказва, че честичко ще се ползва през годините.
Друго, слагаме стеримар, отново колкото може по-често.
И в един път в наистина краен случай ни бяха изписали виброцил като на вас.
Цитирай

Пловдив

Една платнена торбичка пълна с една сол. Слагаш я на печката докато хубаво се загрее (но търпимо за кожата) и после: върху челцето на детето- долната част и горна част на носа. Като изстине- пак на печката и пак на носа и т.н.
Цитирай

София

И моят син беше хремясал на 8 месеца. Три дни не спахме /имам предвид всички вкъщи, не само той/, защото само се давеше в сополи, не можеше да диша и се нервеше. Накрая на мен ми писна и, срещу всички писани и неписани правила, му капнах от моите капки - ксилометазолин за възрастни. Нослето му се отпуши на мига и спа спокойно цялата нощ. Капвах му по една капка преди сън и нямаше проблеми със запушен нос. За 2-3 дни хремата отмина.
Цитирай

София

Споделям опит - виброцила е пълен боклук, губене на време и тормоз на детето.
Има разни бъркани капки по-помагат принас - адреналинови, коларгол...но трябва да ви ги изпише педиатър...има и разни други, но пак само по предписание неща....
Цитирай

Оф този виброцил наистина нищо не помага...

..на приятелка лъкар и е казал да маже с мас нослето,каза че имало ефект.
Цитирай

London/ Варна

Поръчайте си Помпата от Данет.Страхотна е.
Цитирай

София

Благодаря ви!
Виброцила наистина не помага за сега.... Crying or Very sad...взехме стеримар за промивки...но за сега носа му е пълен блокаж....не знам какво ни о4аква нощес!....
Това с инхалациитев не знам как да го накарам да стои над гореща вода....май накрая и аз ще капна от моите капки и да се свърши!
Казаха ми и едни капки с гентамицин, които са за о4и и уши, но много помагат и при хрема - Гаразон! Ще пробвам и тях...
Пожелайте ми успех... Praynig
Цитирай

София

По-добре не експериментирай така.....
Цитирай
Здравей!
И ние сме имали хрема, дори на по-малка възраст. Това, което ми предписва и до ден днешен док е физиологичен разтвор след като сополите започнат да стават на корички или запушват носа. без да прекалявам, защото можело да й направя хронична хрема. Никакви капки, които спират хремата, защото секрета остава вътре в носа, а трябва да изтече. Един път съм пробвала със спрей (морска вода), но Стела беше малка и доста се изплаши. От тогава поставям единствено най-обикновен физиологичен разтвор в ампули за бебета.
С помпата за хрема никога не съм могла да се справя, а док каза да не я ползвам, защото дразни лигавицата на носа.
Рядко спим, когато е хремава, но какво да се прави.
Цитирай

София

Да, това за помпата и на мен са ми го казвали, че от вакуума се дразни лигавицата и се получава често обратен ефект....
Цитирай

London/ Варна

Тази помпа от Данет съм я ползвала няколко пъти,за секунди изсмуква всичко и въобще не дразни лигавицата. Наистина е невероятна. А за Виброцила да кажа-наложи ми се да га ползвам за мен-честно,сякаш ми увеличи двойно хремата,направо щях да се задуша.Никога не бих го ползвала за дъщеря си Naughty
При нас много помогна това:
смуча с помпата и капя 1-2 капки адреналин ,след 2 часа пак помпата и по 1 капка коларгол
и така адреналин - коларгол през 2 часа,за 2 дена хремата изчезна
Цитирай

София

Вит С по няколко капки във всяка ноздра!Хем запича воднистата хрема хем е полезен когато детето го глътне  Peace !На нас специално ни помага.
Цитирай

Пробвах аз с тенджера с вода, но скоро-скоро си купихме инхалатор, понеже се оказва, че честичко ще се ползва през годините.

Може ли линк да го видя този инхалатор как изглежда? newsm78 Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.