Курс за бъдещи и настоящи мами - Пазарджик 3

  • 11 353
  • 274
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 938
Бъдещи мами:

Stefaniva -  stork-girl, Стефан
Деси -  stork-girl
C_v_e_t_i - stork-boy
an_iv - stork-boy
Славка - preggo
Мария - preggo
Галина - preggo
Лили - stork-boy
Настоящи мами:
Nellina - Марио и Йоана
Луда Яна - Божидар
Ването - Георги
NELCHO - Димитър
Вера - Александър
Лушка - Калоян
Ели - Ани
Гери - Здравко и Росица
Вени - момче 
soniamari  - Слави, Вяра
mutsunka - Александра, Камелия
Ани1 - Никол
Анелия - Александър-Макс
Надинка83 - Божидар
Герито - Нели
mother-of-pearlS - Никол и Йордан
ani_00 - Мелиса   
Ели - Димитър
Zora* - Петя
Помагайте за имената на липсващите мами и бебета, плс!
Курс за бъдещи и настоящи мами - Пазарджик - 1

Курс за бъдещи и настоящи мами - Пазарджик - 2


Част от нас:


От ляво надясно: Гери, Яна, Нели, ак. Екатерина Антонова, Соня, Нели, Ели, психолог Петя Генчева


Вижте повече тук

Световна седмица на кърменето, Пз-к, 2008 год.

Среща по повод ССК,Пз-к

Репортаж по Телекабел - ССК



Масаж на Гогата след баня


Най-нежното нещо


Как се реже пъпна връв

Таймер за контракции

Масаж и гимнастика на бебето

НОРМАЛНО РАЖДАНЕ

Секцио

Тайната на успешното кърмене

Пътят на зачеването

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 15:00 от Nellina

# 1
  • Мнения: 77
цоп Laughingпу първа в новата темаааа
Нинче, разясни моля къде е тази аптека Здраве и Красота, че аз нали не съм от тук....Благодаря!

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 21:58 от NELCHO

# 2
  • Мнения: 941
И аз съм тук  Peace
Нелка добави и този линк деее : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=335578  - Тайната на успешното кърмене!

И линка за нормалното раждане доста ме стрестна, докато не видях че е 3Д  ooooh!

Цитат
Схемата за имунизация с Пентаксим изисква 4 дози. Съгласно имунизационния календар, първата е на 2-месечна възраст, втората - на 3-месечна възраст, третата - на 4-месечна възраст, и четвъртата - минимум една година след поставяне на третата доза.   

И всяка доза е около 60лв. така ли?
И понеже сме на тази тема моля  Praynig или ми дайте линк или ми обяснете, ама като на лаик, кои ваксини отпускани по здравна каса , замества Пентаксима Peace

п.с. an_iv чака син щъркел   Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 858
Цоп и аз в новата тема  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 305
Нелчо, много ти е  хубаво сладурчето!

Днес бях на тонове, добри са, кръвното ми  е нормално! Другата седмица, ако всичко е наред пак съм на тонове и към 15-16-ти трябва да ходя на преглед за да се определи датата за секциото! Шашнала съм се ще устискам ли до тогава и гледам да си почивам колкото се може повече! През ноща спя, но някак без да успявам да си почина!

Лека нощ и сладки сънища!

# 5
  • Мнения: 1 938
И линка за нормалното раждане доста ме стресна, докато не видях че е 3Д  ooooh!

 Laughing
Само те чакам да родиш и ще пусна не 3Д, а истински клип. Peace
 Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 77
Зора, благодаря!Почивай си и мисли положително, за да ви е добре на теб и на бебето!
Гери, Нина ти беше обяснила.Ваксината е петвалентна.Замества дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит.И включва съставка против вирусен менингит мисля че беше. РАзликата между нея и ваксините по здравна каса се изразява в това, че е по-пречистена, понася се по-леко от децата, няма странични реакции и вместо да го боцкат два пъти бебчето, го боцкат само един път на посещение.Всяка доза е около 60лв, може и за 53 при Стефка, та чакам да науча къде е аджеба точно аптеката.
Всеки сам преценява.Има деца, които понасят добре ваксините по здравна каса.Там, ако искаш противоменингитна, се поставя най-рано на годинка, закупува се ваксината акт хиб и струва около 30лв.
Ако не съм била изчерпателна, казвай!

# 7
  • Мнения: 941
Нелка само да си посмяла - аз още ще раждам след това ....поне се надявам дееее  Grinning
Дотогава гледай да си станала дула  Wink

Нелчо,  ми то да казвам, ама трябва първо да се поровя та да си обясня половината от ползваните от теб думи  Embarassed

Ако съм разбрала правилно Пентаксима замества ваксината по ЗК Ваксина ДифТетКок
http://pramed.com/imuniz_kalendar.htm  - в третата колонка е отбелязана


така ли е?

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 22:17 от mother-of-pearlS

# 8
  • Мнения: 77
Гери-дифтеткок и полиомиелит. Ако слагаш по здравна каса, боцкат детенце два пъти, защото са две спринцовки, с пентаксима само един път!

# 9
  • Мнения: 941
Сега те разбрах  Hug Hug Hug
Прости нам неуките/бремените с деменция ....  Joy
....иначе съм от схватливите, ама последните девет месеца, имам чувството че мозъчните ми клетки намаляват, за сметка на растежа на корема ми  Thinking

Зора ти ще намериш ли време да дойдеш на бремелинският курс утре?    bouquet

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 22:38 от mother-of-pearlS

# 10
  • Мнения: 529
NELCHO при Стефка значи собственичката на аптеката срещу Хигия. В голямата нова сграда,аптеката има вход от към Хигия и от другата страна срещу галерия "Г.Машев",което е и кафе.
 За бебешкия тоалет - децата се в детската стая,където ги преглежда педиатър,къпят и стоят през нощта (и винаги,когато майката иска да си почине или има посещение в стаята за тази цел.).
Всяка сутрин след като са ги донесли в 6ч., децата ги оставят при майките до 7,30ч. После ги взимат в дет.стая и канят майките в 8ч. на детски тоалет.
 През този половин час, докато започне тоалета, те сменят памперсите и си избират един доста ПоСран манекен  Laughing
В 8ч. като се съберат всички, които искат да гледат, започват тоалета през вас - събличане,миене,мазане и т.н. като през цялото време ви обясняват подробно всичко за водата,кожата,кремчетата,миенето на ушите и очите и т.н. Като приключат ви казват,че всяка от вас може да изкъпе детето си по-късно през деня там, пред погледа на акушерката,само трябва да я предупреди.
След тоалета децата остават там докато мине визитацията на майките,след това ги носят пак. Децата може да стоят при вас през цялото време,само се обаждате когато памперса трябва да се смени.
 И нещо важно, не са склонни да водите децата с вас за дълго в стаята за посещения. Показват ги за няколко минути и ги връщат в дет.стая,докато не приключи срещата ви.
 Ами това се сещам,ако имаш още въпроси Гери - давай   bouquet

# 11
  • Мнения: 941
Значи има отделна стая за посещение, така ли?
А ако искам бебчо да е при мен и през нощта?
На Вяра даваха ли и вода със захар/глюкоза/адапте?
Подкрепят ли кърменето на поискване?
По две мами ли са в стая?


п.с след малко като се сетя ще допиша  Laughing
Благодаря ти  Hug

Допълвам
    Laughing

И за акта за раждане - от къде точно го взехте?
А за болницата, носихте ли Лична карта на съпруга ти и брачно свидетелство, защото на мен не ми искаха  newsm78


Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 01:27 от mother-of-pearlS

# 12
  • Варна
  • Мнения: 858
И линка за нормалното раждане доста ме стресна, докато не видях че е 3Д  ooooh!

 Laughing
Само те чакам да родиш и ще пусна не 3Д, а истински клип. Peace
 Hug Hug Hug



Да не си посмяла  Shocked  Само Гери ли ще ражда и я е страх ,а ?  Crossing Arms  Я помисли и за нас -  които ще раждаме нормално.

# 13
  • Мнения: 1 938
Да не си посмяла  Shocked  Само Гери ли ще ражда и я е страх ,а ?  Crossing Arms  Я помисли и за нас -  които ще раждаме нормално.

Не се страхувайте, момичета!
Раждането е нещо прекрасно! Настройте се позитивно и всичко ще бъде наред!
 Hug Hug Hug

Полезни съвети:

1. Не слушайте “кошмарни разкази”. По-добре потърсете литература за безболезнено раждане.
2. Не се настройвайте, че страшно ще ви боли. Гответе се за дискомфортни усещания, но изучете начините за преодоляването им.
3. Учете се да отпускате тялото и да премахвате лошите и тревожни мисли.
4. За да намалите базпокойството постарайте се предварително да посетите мястото, където ще раждате, и да се запознаете с лекаря, който щи присъства на раждането.
5. Отнесете се към раждането като към вид творческа работа, с която обезателно ще се справите.
6. Мислете за детето. Помагайте му да се придвижва напред. В този сложен момент опитайте да го убедите, че го очаквате с разтворени обятия, че ви чакат чудни мигове заедно.
7. Представете си, че се разтваряте като цвете. Това ще ви помогне да не се съпротивявате на разкритието, а да му помагате.
8. Фантазирайте. Може да си представите болката или страха като голям захарен памук, после ги смачкайте на мъничка топка, упаковайте я в цветна хартия, завържете я за един балон и наблюдавайте с усмивка как балонът отнася неприятностите далеч от вас.
От тук

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 01:10 от Nellina

# 14
  • Мнения: 529
Да почна от края :  Laughing
 Лична карта на таткото не ми искаха - само ЕГН то
 Акта го взехме от кметството по район на болницата т.е. от другата страна на улицата между блоковете има един магазин САНИ, та някъде там се намира. Лесно е,ще пита таткото като иде.

Има отделна стая за посещение - Да
За през нощта не знам, аз лично не съм я искала. Като стои при теб цял ден и през час ти виси на циците .... през нощта исках да спяяяя  Embarassed
В клиниката са Абсолютно ЗА , кърменето на поискване и кърменето изобщо.
Даваха и адапте една нощ само още в началото. Правят ти малко,ако искаш да му дадеш, но аз не съм и давала.  Тя стоеше при мен по цял ден и като ревнеше аз бутах цицка,вместо да искам адапте. Глюкоза дават също, за жълтеничката. Но мойта пак не пиеше,даже се притесниха,че не пишкаше последния ден. Но като се върнахме в къщи всичко се оправи.

И на края по две мами са в стая. Обикновено слагат 2 секцио,2 нормално. Но тогава само аз бях нормално и сложиха на втория ден една жена секцио. Та знам какво правят и при секциото след това.   Mr. Green

Ние пък сутринта ядохме в 6ч. и още спим......... чак се притесних  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт