Проблем със съдомиялна машина Аристон

  • 13 823
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Преди няколко седмици си купихме съдомиялна машина Аристон http://www.vetobg.com/Sadomiyalni/page_1/id_190 и за съжаление се появи проблем - след приключване на програмата, независимо кратка или дълга, на дъното на машината остава пяна, а ако в някой съд е останала малко вода, тя също е с пяна. След пускане на програма за изплакване пак остава пяна, всъщност по време на цялата програма циркулира сапунена вода, заради тази пяна. Ползвам сол, гланц (но не и в началото) и многофункционални таблетки 5 в 1 на Калгонит. Обаждах се в сервиза и ми казаха, че съм предозирала, трябвало да чупя таблетката, но според инструкциите за машината това не е нужно (не ме питаха какъв модел на Аристон е уредът, явно е един от стандартните им отговори). Като казах това ми отговориха, че ако ползвам многофункционални таблетки не трябвало да ползвам сол и гланц, защото така съм предозирала, да съм си купела класически таблетки. Много ме съмнява това да е проблемът, но ще пробвам с обикновени таблетки. В продължение на 10 години имах една много по-стара и простичка машина, която никога не ми направи проблем и сега съжалявам, че дадохме толкова пари за тази. Та исках да ви питам сблъсквал ли се е някой с подобен проблем и ако да, как го разрешихте.  Благодаря ви много!

# 1
  • Мнения: 3 770
Не съм специалист , но щом и след програмата за изплакване остава пяна , значи просто не плакни.Аз също имам вградена Аристон и за 8 години не съм имала проблем.Това с предозирането за мен е глупост.Ползвам 5 или 7 в 1 таблетки , винаги имам сол в машината и понякога слагам и гланц - пяна няма.
А пробвала ли си тяхната препоръка да сложиш половин таблетка ? Но за мен не е това проблемът !

# 2
  • Мнения: 63
А пробвала ли си тяхната препоръка да сложиш половин таблетка ? Но за мен не е това проблемът !

Не, не съм пробвала и не смятам да пробвам - според мен машината трябва да работи добре според спецификациите на производителя, а в тях никъде не се споменава да се делят таблетки.

# 3
  • Мнения: 3 770
Ами каквото и да си пишем тук , явно машината има проблем и й трябва техник.Само това мога да те посъветвам , защото наистина не е редно да има пяна и да се слагат таблетки наполовина.

# 4
  • Мнения: 4 388
Нещо не е наред с плакненето.Не мога да се съглася че трябва да остава пяна по съдовете.Също комбинираните таблетки  могат да се ползват в комбинация с гланц и сол.
Викай техника !

# 5
  • Мнения: 289
Една позната имаше твоя проблем. Когато техникът дойде у тях, той й каза да не слага допълнително гланц, защото таблетките съдържали достатъчно и така машината се предозирала и не можела да изплакне добре. Незнам дали е вярно, но проблемът при нея изчезна след като махна гланца.

# 6
  • Мнения: 63
Благодаря много за всички отговори. От сервиза ми казаха, че това бил доста често срещан проблем (не съм била първата, нямало и да съм последната), но явно не е чак толкова разпространен. В началото ползвах само сол и таблетки и пак имаше пяна, но откакто сложих и гланца, положението като че се влоши. Сега ще пробвам с обикновена таблетка или препарат на прах, вместо с мултифункционална (всъщност установих, че таблетките не са 5 в 1, а 10 в 1, проверих в няколко магазина и на Калгонит има само такива или класическите). И все пак съм притеснена, дано има подобрение, но ако пък няма вече от сервиза няма да могат да си измислят друга причина по телефона и ще трябва да дойдат на място.

# 7
  • Мнения: 377
Една позната имаше твоя проблем. Когато техникът дойде у тях, той й каза да не слага допълнително гланц, защото таблетките съдържали достатъчно и така машината се предозирала и не можела да изплакне добре. Незнам дали е вярно, но проблемът при нея изчезна след като махна гланца.
При мен също изчезна проблема от както започнах да слагам по половин таблетка - всичко в едно.  Peace
Моята миялна преди месец не спираше да изхвърля водата. Викнах техник и след като пристигна и обстойно я разгледа, установи тази причина. Е в началото и аз си мислех, че не е от това, но проблема се оказа точно такъв. В машината се образува много пяна и това я заблуждава, че вътре има още вода за изхвърляне и просто не спира.
Техника ми обясни, че софийската вода е мека и една таблетка е прекалено много, дори ме посъветва са ги чупя на 3  Shocked /моята миялна е от 45 см./ Посъветва ме след като свърша таблетките за си купя течен препарат /според него бил по-добър/
Пробвай с по-малко препарат нищо не ти пречи. Hug

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
зареди си машината с всичко необходимо (сол и блясък) и ползвай Калгонит на прах. Ваничката си има чертички, до къде да я пълниш.
И НЕ на комби таблетки, уреди и т.н щуротии  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт