сън при деца с разлика 2г и половина

  • 1 257
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Здравейте мами
От едно известно време се чудя как ще спят децата, когато се роди бебето. Каката спи сама в детската стая на голямо легло.Чудя се бебето къде да да спи - в кошарата в детската стая (така иска каката) или да преместя кошарата в спалнята при нас и бебето да спи там.
 newsm12Вие как направихте?

# 1
  • Мнения: 5 250
Живот и здраве баткото ще спи в стаята си, а бебето при нас в спалнята.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 960
ivros ,мисля че най-доброто решение е каката да си остане да спи в детската ,а бебето с кошарата при вас в спалнята.
По -голямото дете няма да може да спи нормално и спокойно ,ако има бебе в неговата стая.Все пак в началото ще има и нощни хранения ,ставане ,смяна на памперси и...куп непредвидени неща.Дори и бебе да не от ревливите - пак е по добре каката да си е на спокойствие вечер.

# 3
  • Мнения: 8 999
Когато се роди синът ми, нямахме две детски стаи. Затова го слагахме да спи в преносима кошара в нашата спалня, а когато станеше време да си лягаме и ние, го пренасяхме в хола. Когато спря да се буди нощем за ядене и започна да  спи сутрин до 7-8 часа, го преместихме при каката. Това стана, когато беше на 5-6 месеца.

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Според мен е по-добре да е при вас. Все пак ще се буди нощем, за да яде..... Не е нужно да буди и каката.
Ти си преценяваш. Леко раждане Hug

# 5
  • Мнения: 9 814
При нас ситуацията е такава, че каката ще спи в детската стая, а бебето  при нас.
но в момента, в които спра да кърмя и бебето отива при каката.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 759
Когато Алекс се роди веднага го сложих в детската стая. Предварително бяхме разместили стаята, Дияна съдейства. Буди се когато Алекс се събуди, но като цяло не съм имала проблеми.

# 7
  • Мнения: 959
При нас баткото спи отделно( с баща си Mr. Green ), а малката с мен... Laughing

В началото той си спеше сам в стая, но в последствие реши, че не желае да спи сам, след като малката спи с нас. Стигнахме да тази компромис, защото и той ,не се слави с добър сън, и бе по вероятно той да буди бебето отколкото обратното. Сега вече, това лято смятаме да ги съберем в една стая, заедно...но, това чак сега Grinning

# 8
  • Мнения: 11 818
Аз също много мисля по въпроса, освен това ще сменяме и жилището. Но съм решила на първо време бъдещата кака да си спи сама в детската стая както до момента, а бебето при нас в спалнята. А таткото, ако иска да се наспива има други стаи, а след време ще му мислим, но при първа възможност бих ги събрала. С дъщеря м исе къремхем до 1, 5 г. включително и по няколко пъти през нощта, това също не трябва да се пренебрегва, затова ще решаваме в движение.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Разликата между децата ми е 2,8м.Баткото си спеше в неговата стая,а бебето при нас! Hug

# 10
  • Мнения: 498
Разликата между децата ни е почти 1.9 месеца,баткото си спи в неговата стая,малката при нас

# 11
  • Мнения: 6 274
Бебето при нас в спалнята...  Peace
Независимо, че разликата между децата ми е 4 години и половина (към момента на появяване на двете бебета)...

# 12
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Голямата кака спи при нас на собствено легло. Преместихме я от преносимата кошара няколко месеца преди да се роди бебето за да свикне и да не пада. Притеснявах се дали ще се буди от плача на малката, но не се случи. Има добър сън. Нито Вики се буди, когато бебето реве, нито малката, когато каката сънува нещо.

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 16:20 от Miriel

# 13
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Каката сама се премести по средата на бременността ми в друга стая и благородно преотстъпи леглото си на бебето. Сега малкият спи с нас в стая - в собственото си легло разбира се, а тя се шири на голямо легло в съседната стая.

# 14
  • Мнения: 9 973
и двете в началото при нас

Общи условия

Активация на акаунт