За педиатрите, които са лични лекари???

  • 3 079
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 204
Педито на щерката е и ли4ен лекар ,ако знаех преди това никога нямаше да я запиша при нея.Винаги е заета ,за преглед 4акаме в най добрия слу4ай 4ас,не съм я сменила все още защото водя детето един път на шест месеца при нея.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 027
Не, не е  лична, само педиатър е.
като алерголог преглежда чат-пат и възръстни, по изключение и аз съм я молила веднъж да ме преглежда, че не ми се ходише при моето ДЖ.Пи...но иначе се занимава само с деца....
Ти май живееш в центъра (поне така си спомням от една др. тема) кажи ми къде ти е педиатъра?

Не живея до спартак...а педиатъра ни е на Красно село Wink

# 32
  • Мнения: 264
И нашият педиатър е и личен лекар. На консултация водя детето по всяко време, идвал и винаги когато съм го викала в нас.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 430
Това е след т.нар. "здравни реформи"
Личните лекари(общопрактикуващи) имат специалност или Вътрешни болести или педиатрия.Тези,които имат вътрешни болести основно записват възрастни пациенти,а тези със спец.педиатрия имат основно деца.Мъжът ми е така след тази реформа,води се GP,но пациентите му са основно деца.
Педиатрите-специалисти вече се занимават само с деца.Те са тясно профилирани,доколкото знам ако детето е до 5год. (точно годините не помня)няма проблем да ходи само на педиатър -специалист,който да си му води консултацията,да следи имунизационният календар и т.н.(което според мен е излишно,това може и личният да го направи).
 Направленията за педиатър специалист са безотчетни,т.е. не се водят на отчет за разлика от другите направления.А понякога самите лични лекари прехвърлят временно детето на педиатър(това е по тяхно споразумение)до навършването на години,и после се води пак към личният.Разликата е в това,че  времето в което детето е при спец.педиатър,парите ,които превежда касата се превеждат на педиатъра.
 Надявам се да сте ме разбали

# 34
  • Мнения: 2 013
Нашата педиатърка,да.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Нашата педи е и GP.

# 36
  • Мнения: 1 240
Нашата педиатърка е и личен лекар. Когато записах дъщеря си при нея, аз също се преместих, за да сме на едно място.

# 37
  • Мнения: 4 070
Не, не е  лична, само педиатър е.
като алерголог преглежда чат-пат и възръстни, по изключение и аз съм я молила веднъж да ме преглежда, че не ми се ходише при моето ДЖ.Пи...но иначе се занимава само с деца....
Ти май живееш в центъра (поне така си спомням от една др. тема) кажи ми къде ти е педиатъра?

Не живея до спартак...а педиатъра ни е на Красно село Wink




Нещо съм се заблудила- сори!!

# 38
  • София
  • Мнения: 5 079
Всичко си е до човека, не толкова дали е само педиатър или не, но имай предвид, че има риск да чакаш с болно дете + още 15-20 бабички пред кабинета, лично което аз не бих избрала като вариант... Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 4 070
Всичко си е до човека, не толкова дали е само педиатър или не, но имай предвид, че има риск да чакаш с болно дете + още 15-20 бабички пред кабинета, лично което аз не бих избрала като вариант... Crossing Arms
Малко по-надоло бях писала ,че точно това ме притеснява. Затова ми се иска да е само педи....

# 40
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
+ още 15-20 бабички пред кабинета
които няй-вероятно чакат да им се изпишат лекарствата по каса(най-често за кръвното),а другият вариянт е +10-15 майки с деца,където вероятността да е болно някое от тях е по-голяма.
Та не разбрах къде е риска в чакането или евентуалното заразяване?

# 41
  • Мнения: 4 070
Цитат
+ още 15-20 бабички пред кабинета
които няй-вероятно чакат да им се изпишат лекарствата по каса(най-често за кръвното),а другият вариянт е +10-15 майки с деца,където вероятността да е болно някое от тях е по-голяма.
Та не разбрах къде е риска в чакането или евентуалното заразяване?
Със същите тия сополиви и често болни деца детето ти ще ходи и на ясла и на детска градина, а няма да ходи с разни бабки с високо кръвно !!!!!!

# 42
  • София
  • Мнения: 44 027
Цитат
+ още 15-20 бабички пред кабинета
които няй-вероятно чакат да им се изпишат лекарствата по каса(най-често за кръвното),а другият вариянт е +10-15 майки с деца,където вероятността да е болно някое от тях е по-голяма.
Та не разбрах къде е риска в чакането или евентуалното заразяване?

да но част от бабичките също може да са болни, а да и  разни болни възръстни хора ходят...далеч са от бабички...например на нашата възръст, ма се разболял човека.....

Иначе - повечето педиатри имат дни за консултации, когато преглеждат само бебета.
Случвало ми се е да водя малкият болен в такъв ден - или ни пускат да чакаме в съседният кабинет или чакам на долният етаж и лекарката идва при нас, не чакам на куп със здравите бебета.....
а като е бил бебе и е имало епидемии грипни ни е казвала да отлагаме прегледа....
Пък ако са на куп  здрави и болни, поне обикновенно болните  си ги държат родителите по-настрани....

И да например за мен е важно да не чакам прекалено, за това и предпочитам да записвам час, а не да чакамс 10 бабички дето ще те отрепат, но ред няма да ти дадат, бързайки да си вземат рецептата и детето ми да полудее от нерви....

# 43
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
да но част от бабичките също може да са болни, а да и  разни болни възръстни хора ходят...далеч са от бабички...например на нашата възръст, ма се разболял човека.....

Иначе - повечето педиатри имат дни за консултации, когато преглеждат само бебета.
Случвало ми се е да водя малкият болен в такъв ден - или ни пускат да чакаме в съседният кабинет или чакам на долният етаж и лекарката идва при нас, не чакам на куп със здравите бебета.....
а като е бил бебе и е имало епидемии грипни ни е казвала да отлагаме прегледа....
Пък ако са на куп  здрави и болни, поне обикновенно болните  си ги държат родителите по-настрани....

И да например за мен е важно да не чакам прекалено, за това и предпочитам да записвам час, а не да се съревновавам с 10 бабички и детето ми да полудее от нерви....
Не повечето ,а всички.(касата ги задължава)Това е задължително.Ако някой не го е направил проблема си е лично негов.
Работното време на GP-то ви е разграфено на:
-амбулаторен прием
-домашни посещения
-женска консултация
-детска консултация
-профилактика и промотивна дейност
Някой да се е зачитал в работното време на лекаря си.И освен това са задължени с отделна стая за "детска консултация",където се провежда.
Така,че не виждам къде е проблема с "бабичките"

# 44
  • Мнения: 132
Нашата педиатърка е и личен лекар. Когато записах дъщеря си при нея, аз също се преместих, за да сме на едно място.
тя си има дни за преглед само на деца,но когато я заведа през друго време винаги ни приема, а иначе часовете за домашни посещения са и всеки ден по обяд,но никога не отказва повикване по телефона дори в 3часа сутринта и никога не ни е казала "елате да ме вземете",както прави педиатърката на племенникът ми.

Общи условия

Активация на акаунт