Лятната бременност носи по-здрави бебета

  • 3 206
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 177
Предвид, че бременността продължава 9 месеца, тя може да бъде 'лятна', само ако живееш около Екватора. По нашите шрини хващаш минимум 3 сезона, аз хванах и 4-те.


Да не си забременяла началото на август  Laughing
Аз също ги хващам - дата на зачеване 02.08.08г.  Grinning

# 31
  • Мнения: 8 999
Може и да има нещо вярно, защото за зимните бебета е по-висок рискът от рахит.



Защото самите бебета нямат възможност да бъдат излагани на слънце, а не заради майките им.

Това са пълни глупости.

# 32
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами аз и през двете ми бременности съм била бременна през лятото - първото ми дете е родено на 30.09, а второто на 07.12.
И с двете ми деца съм ходила на море, разхождала съм се лятото.
То, почти всички майки са били бременни през лятото.

# 33
  • BG
  • Мнения: 1 900
Така или иначе почти всеки педиатър изписва вит.Д,независимо от сезона.

# 34
  • Мнения: 6 713
Най-високите хора на планетата сигурно са северните народи - Дания, Швеция, Финландия, Холандия. Там Слънцето свети с доста по-малък интензитет, заради северното положение, а също така няма и почти никакво Слънце през годината, а само облаци! Laughing Това как трябва да се обясни??? newsm78

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми се роди в средата на лятото. Роди се 48см- хич не ми се виждат много, но сега расте като гъба. Беше здраво бебе. Но след като тръгна на градина не е от най здравите.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 777
Дъщеря ми е зимно бебе.Когато се роди,беше много студено и не бяхме излизали навън почти 2 месеца(ако не броим 1 консултация).Вече е на 1 година,висока е 84см,фонтанелата и е затворена,рахит не е имала,давала съм минимално количество Вигантол.Да отбележа,че има много фин кокал и досега не е боледувала.

# 37
  • Мнения: 718
Със сигурност за някои ще е вярно, за други не, съвсем нормално. Аз поне от началото до окончателния край на лятото си бях все бременна, надявам се да има полза.  Grinning
П.С. Моля ви не разпъвайте на кръст Людмил само защото е попаднал на интересна според него статия и е решил да я сподели, ако не ви допада, просто подминете темата, едва ли в писането и публикуването й тук има изобщо някакъв замисъл да майките, които бременеят през други сезони се чувстват гузни за каквото и да било  Peace.

# 38
  • Мнения: 260
Не мисля че е вярно Peace
Дъщеря ми е зимно бебе и до сега се е разболявала само 2 пъти Peace
Имам роднини детенецето на които е родено септември и непрекъснато боледува Peace
За ръста-изобщо не е вярно-всичко си е генетично Peace

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен не е вярно

# 40
  • Мнения: 2 587
Дъщеря ми е зимно бебе,но бях бременна през цялото лято - от кои се води  newsm78

# 41
  • Мнения: 6 365
Преди дни пък имаше статия, че бебетата, родени напролет, са по-интелигентни. Щото и майките им били по-интелигентни, та си планирали бременността, за да може после бебето да се гледа по-лесно.

[shameless self-promotion] Чакам бебе през април. [/shameless self promotion]

Едно бебе, носено през лятото, има по-голяма вероятност да се пръкне през зимен сезон. Освен това може да е заченато от тийнейджърка след абитуриентския бал:)

Митове много. но все пак 3/4 от жените хващат някакви слънчеви месеци.

Людмиле, спри да хвърлящ бомби във форума, хайде ходи да осъществиш телепатична връзка със сибирската Анастасия, че да ти реши дилемите.

# 42
  • Мнения: 6 365
Освен това Людмил се държи като трол. Не хранете форумния трол.

Някой да му вземе компа и да кара само на телепатия със сибирските чародейки:)

# 43
  • Мнения: 9 973
хи-хи,забавно,но моето бебе не от най-високите

# 44
  • Мнения: 3 092
Ей за това съм 1.82 на 28.06.съм родена , ама да го питаш брат ми дето е в края на март защо ли е 2 метра .... newsm78Аз му викам ген на това .
Честно казано статията не ме впечатли  , но мерси за инфото .
Явно за теб е била интересна , споделил си я. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт