Скарлатина в училище

  • 15 063
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8
Здравейте,

Имам удоволствието да Ви поканя в интернет магазин http://www.TehnoMag.net

Специално насочвам Вашето внимание към една от стоките, които предлагаме - йонизатор на въздух Аеройон.



Йонизатор на въздуха в затворени помещения. Пречиства въздуха, предпазва от редица заболявания, както и от вредното действие на телевизори и компютри.


Прилагам мнение на г-жа Нина Петрова Иванова – Директор на Детска ясла „Звездици” в Разград, което можете да прочетете в сайта http://www.TehnoMag.net в точка „Отзиви от клиенти” в главното меню.

Здравейте!
Директор съм на детска ясла.Тук отглеждаме деца на възраст от 10 месеца до 3 год.Родител ни подари за една от групите йонизатор.Установихме след около месец, че заболеваемостта в групата чувствително намаля, хремите и кашлиците отшумяваха до ден два. Имахме случай на Варицела/шарка/ в групата и странното беше, че друго дете не се разболя, а Варицелата е силно контагиозна. По тази причина закупихме от вас йонизатори за останалите 4-ри групи, защото за нас най-важно е здравето на децата. Благодаря ви, че ви има и чрез вас можем да се
докоснем и възползваме от най-новото на високите технологии.
Желая ви успех в работата!
- - - - -
Нина Петрова Иванова, Разград - nina_1958@abv.bg
фирма: Детска ясла "Звездици" - длъжност: директор
тел. 084661398


Винаги сте добре дошли - ако проявявате интерес и към други наши стоки, моля не се колебайте да се обадите на телефони 02/4224228, 0884386878 или да посетите нашия офис на ул.”Димитър Хаджикоцев” 55, кв.”Лозенец”, срещу Плувен комплекс „Спартак” в София. Работно време на офиса от 9.30ч. до 18.30ч., събота от 11ч. до 14ч.


С уважение,
Здравко Спиридонов - управител



# 46
  • Мнения: 200
Резултатите от гърлените секрети са готови:S.PYOGENES.Продължаваме да се лекуваме по схема с Хомеопатия.Все пак стана ясно,че  е Скарлатина.
Смея да кажа ,че се повлияваме добре.Както казах и преди визуално няма никакви симптоми.
Аз имам малко сухота в гърлото,но намазвам с клеева тинктура.Гаргари с лайка и сребърна вода.Гранулки по 5 от Стрептококцинум през ден!
Пожелайте ни успех!

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 14:28 от jeorjina

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Резултатите от гърлените секрети са готови:S.PYOGENES.Продължаваме да се лекуваме по схема с Хомеопатия.Все пак стана ясно,че  е Скарлатина.
Смея да кажа ,че се повлияваме добре.Както казах и преди визуално няма никакви симптоми.
Аз имам малко сухота в гърлото,но намазвам с клеева тинктура.Гаргари с лайка и сребърна вода.Гранулки по 5 от Стрептококцинум през ден!
Пожелайте ни успех!
Пожелавам ви успешно лечение.  Hug

# 48
  • Мнения: 413
От днес в групата на дъщеря ми е обявена карантина,има детенце болно от Скарлатина.
Тя е била в контакт с болното детенце в петък,кога да очаквам първи симптоми и при нас?
Може ли да и дам нещо,имуностимулатор ли ,нещо друго ли ,за да не се разболеем?
Какви са първите симптоми???

# 49
  • Мнения: 200
Бих те посъветвала сребърна вода.Виж в http://verbena-m.com/index.php?item_id=22
Д-р Михайлов казва,че няма опасност от пренасищане.Измивай и очичките всеки ден преди и след.Топиш всяко тампонче отделно за едното и отделно за другото.Може и гаргара без да разреждаш.
А що се отнася за симптомите.Развива се  много бързо.Болки в гърлото при преглъщане.Зачервено гърло,увеличени лимфни възли,може и болки в ушите даже.Висока температура!
Ако се разболеете много голям ефект има Изварения компрес.Но дано не се стига до там.
Успех!
Редактирам, за да ти кажа кога да очакваш първи симптоми.
"Инкубационния (скрития) период на заболяването е от 1 до 12 дни,средно 3-5 дни".

# 50
  • Мнения: 1 428
По закон ако има повече от пет деца се прави гърлен секрет на всички от ХЕИ и се обябява карантина .След това децата се приемат само срещу бележка с отрицателен гърлен секрет.
Уви не навсякъде се спазват правилата и точно по тази причина дъщеря ми изкара два пъти скарлатина за 2 месеца.
Втория път нещата се усложниха и ни приеха в болница с бъбречни усложнения от скарлатината.

# 51
  • Мнения: 413
Бих те посъветвала сребърна вода.Виж в http://verbena-m.com/index.php?item_id=22
Д-р Михайлов казва,че няма опасност от пренасищане.Измивай и очичките всеки ден преди и след.Топиш всяко тампонче отделно за едното и отделно за другото.Може и гаргара без да разреждаш.
А що се отнася за симптомите.Развива се  много бързо.Болки в гърлото при преглъщане.Зачервено гърло,увеличени лимфни възли,може и болки в ушите даже.Висока температура!
Ако се разболеете много голям ефект има Изварения компрес.Но дано не се стига до там.
Успех!
Редактирам, за да ти кажа кога да очакваш първи симптоми.
"Инкубационния (скрития) период на заболяването е от 1 до 12 дни,средно 3-5 дни".

jeorjina сребърната вода има ли я по аптеките или само чрез доставка с Европът се прави?

По закон ако има повече от пет деца се прави гърлен секрет на всички от ХЕИ и се обябява карантина .След това децата се приемат само срещу бележка с отрицателен гърлен секрет.
Уви не навсякъде се спазват правилата и точно по тази причина дъщеря ми изкара два пъти скарлатина за 2 месеца.
Втория път нещата се усложниха и ни приеха в болница с бъбречни усложнения от скарлатината.


Helen-mama и аз си мисля ,че не навсякъде спазват изискванията,за жалост ooooh!
Дано вече сте добре и да не се връщат никога моментите,които сте изживели Hug


# 52
  • Мнения: 200
Мисля,че е при наличие на 2 деца в група.
Днес в Лабораторията Завеждащия лекар ми обясни,че :Понякога тази бактерия се излекува от само себе си, но рядко при лечение  не се образува имунитет.Това значи, според нея, че може да се зарази повторно и то скоро.Тази бактерия е причинител на Скарлатина, но не винаги.Може да мине и само с ангина.Каза също, че ако няма симптомите на болен(температура,гърло,език,лимфни възли,уши) , според нея не е заразоносител, особенно след като са минали 14 дена, от намирането на първата бактерия.Попитах я може ли и малкия ми син да е носител без да се е разболял,  а тя отговори, че вероятността е много малка.Т.е. ако детето  е носител на бактерията, то той би следвало да е болен(ангина или температура).

Аз купувах от близката аптека,но не във всяка аптека ги има.Цената на 100мл Аргол е 2.70лв..А във Вербена 200мл.=3.00лв.
Можеш и да поръчах в аптеката ако имат такава опция!

# 53
  • Мнения: 200
Здравейте,отново!
Исках да се похваля,че и в нашата градина най-сетне ще бъдат взети мерки за предотвратяване на Стрептококовата Инвазия!
От понеделник в групата има нови случаи ,а Утре предстои проба на гърлени секрети на всички деца,които ще отидат на градина.
Ние пък продължаваме да се лекуваме в домашна обстановка!
Ivben вие ще правите ли повторна проба?И как се развива детенце?

# 54
  • Мнения: 485
Спряхме Аугментина на 15.02.Днес бяхме на преглед,уж сме добре Praynig
Другата седмица джипито ще пусне гърлен секрет,след месец ще му пусне ПКК и ще направи ЕКГ,а след още 2 месеца -пак същите изследвания.

# 55
  • Мнения: 200
Telerika , Ivben Кога ще върнете децата на училище(градината)?След отрицателен гърлен секрет ли?Това предполага дълъг период.Кой ще ги гледа  през това време?(ако работите)

# 56
  • Мнения: 485
Ами да,нека излезне резултата от секрета,..освен това искам да се убедя че детето е напълно здраво,не искам и да се подлага на натоварвания изведнъж,а знам че ако отиде на у-ще...мале-мале,няма как да избегнем гонките по коридора ...
Сега ходи на работа с мен,но не знам до кога ще мога да го вземам,много ми е трудно.

# 57
по въпроса за скарлатината и бета-стрептококите от групи А и В-никой ли не е обяснил че ако детето лекувано с хомеопатия остане носител не само ще ги получава масово при всяка дребна хрема а и ще ги разпространява и привидно подобрено и здраво е в състояние да заразява.Мразя антибиотиците-и цялата фармацевтична индустрия подозирам в непочтени намерения но в този случай е адски безотговорно да не се лекува детето-точно такива недоизлекувани деца се връщат в градините и продължават да заразяват останалите.Тези точно стрептококи са патогенни-увреждат ставите,сърцето и т.н-загнездват се по лигавиците и лимфите...и аз ползвам хомеопатия но дори лекарката- хомеопат която ни лекува е категорична по въпроса за тези точно стрептококи. А по въпроса за изследванията в ДГ-добре е да се обявява за болното дете-при 2 случая са длъжни да изследват групата-но много хора -и лекари си спестяват това движение.

# 58
  • Мнения: 200
Благодаря за мнението ти Галя.В началото на лечението ни имах нужда от него.Но със всеки изминал ден съм все по-убедена ,че съм избрала правилният път за детето си и за мен.
Както писах и в предните постове мъжът ми също се разболя.Не са му правили гърлен секрет.Лекуваха го наслуки с АБ ( 7-дневен - 24 часов прием)  и то съобразно цената.За съжеление 3 дена след завършване на лечението отново е с температура.
Вие ми преведете смисъла на тези думи :"Поради приложението на антибиотици се срещат повторни заболявания в 5-10 %", от този сайт:http://www.pramed.com/scarlatina.htm
Има много доказателства за повторение на Скарлатина след лечение с АБ.Каква е гаранцията?
Аз просто реших да опитам и докъто синът ми не даде отрицателен гърлен секрет той няма да се върне в градината.Четох достатъчно,за да си позволя да го изложа на риска да заболее отново или да се стигне до усложнения.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Telerika , Ivben Кога ще върнете децата на училище(градината)?След отрицателен гърлен секрет ли?Това предполага дълъг период.Кой ще ги гледа  през това време?(ако работите)
да след като гърленият секрет даде отрицателен резултат ще я върна на градина. Днес пуснахме гърлен секрет. Ще е готов в понеделник. Ако всичко е наред другата седмица ще е на градина. първо аз бях в болнични една седмица. Тази седмица и началото на другата я гледа мъжо. След това се надявам всичко да е наред с гърленият секрет и да тръгне на градина.

Общи условия

Активация на акаунт