Как се справяте?

  • 2 318
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
Случвало ли Ви се е детето Ви да прави пакости вкъщи, а Вие да не знаете как да го осмирите? newsm78 Да му дадете играчка, а то да я хвърли по секцията и да счупи някоя чаша ... да му пуснете музика или детско филмче, а то да започне да пищи и да негодува?  baby_neutralСподелете за Вашия опит и затова как се справяте с малкото немирниче, какви бели Ви е правило и т.н.  Joy
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Да на мен ми се случвало с малкият ми син/1г.7м./.Незная как ги измисля всички тези бели,а когато кажа "не,така не се прави това не е  хубаво" той отива и прави точно това на което съм казала НЕ.А за белите трябва да изпиша няколко страници.Първото нещо,което започна да прави е да бърка в контактите,сложихме предпазители.Не си играе с играчките,а отива в кухнята и започва да вади от шкафовете чаши,чинии и разбира се винаги има нещо счупено.Пуска чешмите,включва печката и многоооо други.

# 16
  • София
  • Мнения: 204
Много често се правя,че не забелязвам желанието му да привлече внимание и той се отказва.
В други случаи обяснявам,че "кой каквото прави,на себе си го прави"и има ефект Simple Smile
Когато беше мъничък,само спокойни разговори и отвличане на вниманието.Винаги много съм обяснявала и говорила и винаги резултата е бил отличен.Даже много от приятелките ми се чудят, от къде намирам толкова търпение и нерви,непрекъснато да говоря спокойно.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 388
Реагирам различно, но във всички случаи спокойно.
В повечето случаи я приласкавам, прегръщам и успокоявам.

# 18
  • Мнения: 6
Ако можеше само с едно казване да се приключи всичко, щях да си помисля, че рая е дошъл при мене. Но понякога си мисля, че къщата заприличва на адско място, на което това малко човече върши всевъзможни щуротийки. Нямаме укротяване!

# 19
  • Мнения: 2 110
Винаги оставям детето да се успокои. Или отвличам вниманието му с нещо.
Когато това, стане идва момента да говоря.

# 20
  • Мнения: 4 433
Давам сок да пие Laughing
..иначе си му казвам спокойно,не да викам че не трябва така..
...за сега има ефект,ще видим като порасне Whistling

# 21
  • София
  • Мнения: 1 057
Тъй като сега прохождаме и ни е адски интересно всяко едно нещо около нас, непрекъснато лазим и се чудим кое да пипнем и съборим. В това детенце има адски много енергия за изразходване. Лошото е в това, че колкото и да му се обяснява, че това не бива да се пипа, защото може да се нарани, то прави точно обратното. С право е казано, че "забранения плод е най-сладък"!

Прибираме всички опасни за здравето неща, както и тези на които може да се нарани, точно защото не можеш да обясниш на толкова малко дете какво е опасност. Нашият син направо проходи, не е пълзял и пипаше всичко до което му се докоснеха ръцете (сега положението не е по различно). Сложихме предпазители на всички контакти, качихме всички чупливи чаши и посуда, достатъчно високо за да не може да хвърля нищо по тях. Оставихме тенджери, пластмасови купи и чинии, които не могат да се счупят, на ниските етажерки в шкафовете за да ги вади и като ги изтърве да не се счупят. Гледахме около него да има под ръка гумени и плюшени играчки, които издават звуци...

# 22
  • Мнения: 1 820
Често се случва-когато нещо не и хареса хвърля,пищи тръшка се...не и обръщам внимание,понякога се изнервям ако е прекалено дълго,когато всичко отшуми обяснявам  Hug

# 23
  • Мнения: 103
Дъщеря ми се държи така като й се спи. Знам, че това е моментно състояние и гледам да й угодя, като се наспи й минава. Проявявам разбиране- и ние възрастните не винаги сме в добро настроение, това и при децата се случва, не може винаги да са в добро настроение.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да случвало се е и то не един път. Реагирам по различен начин. Понякога съм я наказвала. Използвала съм игнор. Понякога пък съм се правила, че не забелязвам. Все пак зависи какво се случва и колко съм изнервена и аз.

# 25
  • Мнения: 4 784
На толкова малко дете лесно му се отвлича вниманието, поне при Калоян беше така. По принцип съм махнала на недостъпно място всички опасни неща и го оставям на воля да вади от шкафовете и да си играе, често се случва да се увлече в някое от извадените неща и да приключи с разхвърлянето. После двамата заедно прибираме разпилените неща. Дете е, всичко му е интересно.
Сега вече е по - трудно да се излезе с него на глава. Науми ли си нещо, не иска и да чуе какво му се говори. Караме бебешки пубертет и ситуациите стават все по - сложни. За сега опитвам с говорене, говорене, говорене... Като не стане, почвам да викам и да се карам.

# 26
  • Мнения: 2 149
Тъй като сега прохождаме и ни е адски интересно всяко едно нещо около нас, непрекъснато лазим и се чудим кое да пипнем и съборим. В това детенце има адски много енергия за изразходване. Лошото е в това, че колкото и да му се обяснява, че това не бива да се пипа, защото може да се нарани, то прави точно обратното. С право е казано, че "забранения плод е най-сладък"!

Прибираме всички опасни за здравето неща, както и тези на които може да се нарани, точно защото не можеш да обясниш на толкова малко дете какво е опасност. Нашият син направо проходи, не е пълзял и пипаше всичко до което му се докоснеха ръцете (сега положението не е по различно). Сложихме предпазители на всички контакти, качихме всички чупливи чаши и посуда, достатъчно високо за да не може да хвърля нищо по тях. Оставихме тенджери, пластмасови купи и чинии, които не могат да се счупят, на ниските етажерки в шкафовете за да ги вади и като ги изтърве да не се счупят. Гледахме около него да има под ръка гумени и плюшени играчки, които издават звуци...

Да и ние така.Обезопасихме къщата и нямаме проблем.Йоана си разследва на спокоиствие,рядко негодува,послушна ми е Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 25
Аз съм разрешила да се правят малки бели,но пак аз решавам кои са малки и кои големи,общо взето всеки път е различно - наказвам я,карам се,казвам й,че ще я лиша от нещо любимо...обикновено после сама идва и ми се извинява...А малките белички се старая да не ги забелязвам - като я няма у дома е подредено, гримовете ми са цели, обувките - прибрани...,но пък ми е скучно...

# 28
  • Мнения: 1 121
Първо казвам "не" - това никога няма ефект Rolling Eyes затова буквално го хващам и отстранявам от опасното място преди да е станала белята. Ако държи опасен предмет, просто му го взимам. Винаги следва тръшкане и 5 минутна истерия, не обръщам никакво внимание. Обикновенно 10 минути по-късно се опитва да повтори белята, защото е упорит и никога не се отказва от 1 път - тогава го слагам в тайм аут - сам на дивана за 1 минута. Но и това не помага, защото след 10 минути всичко това се разиграва наново Party

# 29
  • Мнения: 13
Здравейте,
Изчетох всичко до тук по темата и като че ли се успокоих!
Не било само моето диво  Grinning
Никола е на три и вече в градината са вдигнали ръце от него и даже бабите не искат  да остават сами с него. Сега новата мода е да плюе по пода, онзи ден хвърли един голям камион по телевизора, тръшка се и прави всичко само да ни ядоса!
Решение до този момент не съм открила. Когато не му обръщам внимание нещата стават по-зле, а когато се опитам да му отвлека вниманието се сърди и започва да крещи като истерик, чак жилите на вратлето му изкачат... и т.н.

Ако някой има идея?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт