Нормално раждане след секцио във Варна

  • 1 100
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте мили мами,
четох много за нормалното раждане след секцио и се интересувам има ли такива от Вас, които са родили по този начин във Варна?
Може ли да споделите опит и имена на доктори?
Много, много Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 40
Здравей, моя доктор ми каза, че след като първото раждане е било секцио, значи и второто ще е така. И аз исках да е нормално, но...

# 2
  • Мнения: 1 277
Здравей, моя доктор ми каза, че след като първото раждане е било секцио, значи и второто ще е така. И аз исках да е нормално, но...

Познавам две жени, които са родили нормално след секцио. И не някъде в чужбина, а в АГ- Варна.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 306
А лекар, който е склонен да води нормално след секцио? И мен ме интересува.

# 4
  • Мнения: 40


Познавам две жени, които са родили нормално след секцио. И не някъде в чужбина, а в АГ- Варна.
[/quote]

И какво казват те??? По-леко ли е минало? Има ли опасност от усложнения?

# 5
  • Мнения: 1 277
И двете твърдят, че е било много по-лесно. Едната даже няма нито един шев, а при другата са съвсем малко. И двете обаче са имали дати за планово секцио, но бебоците са избързали и затова са се родили нормално.
Държа да подчертая, че написаното от мен не е агитация да се ражда нормално след секцио. Нека лекарите си преценят дали си струва рискът или не.

# 6
  • Мнения: 1 586
И аз имам познати родили нормално след секцио,според мен лекарят трябва да прецени когато момента наближи кое раждане би било по -малко рисково и за майката и за бебето.Аз също съм със секцио и много ми се иска ако имам второ да го родя нормално.Питала съм лекари за това и мненията са различни,един казва,че не е проблем да се пробва нормално раждане щом са минали поне две години от предишното ми раждане а други казват,че секциото е за предпочитане.

# 7
  • Мнения: 5
Благодаря Ви, че проявихте интерес към въпроса ми! След като родих първия път със секцио всички АГ лекари, при които ходих ми казаха, че няма проблем второто раждане да е нормално, но познайте какво: когато сега съм бременна и искам при възможност да родя второто си бебче нормално всички ми казват: "Във Варна няма доктор, който да се навие да води нормално раждане".
Мисля, че причината е ясна: не им се занимава на лекарите с нашите "глезотии" с нормално раждане, нали вече веднъж са ни рязали, пък да не говорим, че голяма част от докторите, с които евентуално би се уговорила взимат повече пари за секцио, отколкото нормално.
Чисто математически на докторите им е по-изгодно да раждаме със секцио и втория път.

# 8
  • Мнения: 1 277
Благодаря Ви, че проявихте интерес към въпроса ми! След като родих първия път със секцио всички АГ лекари, при които ходих ми казаха, че няма проблем второто раждане да е нормално, но познайте какво: когато сега съм бременна и искам при възможност да родя второто си бебче нормално всички ми казват: "Във Варна няма доктор, който да се навие да води нормално раждане".
Мисля, че причината е ясна: не им се занимава на лекарите с нашите "глезотии" с нормално раждане, нали вече веднъж са ни рязали, пък да не говорим, че голяма част от докторите, с които евентуално би се уговорила взимат повече пари за секцио, отколкото нормално.
Чисто математически на докторите им е по-изгодно да раждаме със секцио и втория път.

Колко време е минало от първото ти секцио?

# 9
  • Мнения: 5
Здравей Стрина Ягодина, първото ми секцио бе преди повече от две години. Терминът ми за началото на Юли, дъщеря ми е родена Юли 2006

Общи условия

Активация на акаунт