Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 5 фев. 2009, 18:11 ч.
  • Преглеждания  5 306  Мнения  27  Онлайн  1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 619
Здравейте!
Можете ли да посъветвате какви документи трябва да представи таткото пред работодателя за доказване, че майката и бебето са изписани от болницата, така че да се възползва от полагаемия 15-дневен отпуск при раждане на дете?
Доколкото знам, актът за раждане се получава доста по-късно от изписването на бебето...

Реклама
# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 17 278
1,Заверено от осигурителя копие от заповед за разрешаване на отпуска.
2. Заверено от осигурителя копие от документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето – за осигурено лице.
3. Декларация за изплащане на обезщетението, приложение № 7 към чл. 8 от наредбата.
4.Приложение 13 към чл.4 а

От болницата трябва да дадат документ,че детето е изписано.Но знам,че повечето болници не са изобщо наясно.

От тук изтегли приложение 13 http://www.noi.bg/content/pob_pom/2009/Pr_13.doc

# 2
  • Мнения: 177
И аз да задам едно питане.
Някой запознат ли е с служителите на МВР дали могат да ползват тази отпуска  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 3 896
Някой запознат ли е с служителите на МВР дали могат да ползват тази отпуска  newsm78

Не съм запозната, но не разбирам по каква логика за тях да е различно  newsm78

# 4
  • Мнения: 9 817
И служителите на МВР и тези на МО и БА могат да ползват 15 дневната отпуска, която се дава на бащите след раждането на детето им.
Документите, които се изискват са акта за раждане на детето и акта за граждански брак. Ако родителите не са сключили такъв, се представя удостоверение, че бащата е припознал детето си.

# 5
  • София
  • Мнения: 425
А някой знае ли как се изчислява обезщетението за тези 15 дни?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 17 278
Акта за раждане на детето няма как да се представи в момента на представяне на другите документи,защото той се издава до 1 месец.

beru6ka ,изчислява се като болничните.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 896
Документите, които се изискват са акта за раждане на детето и акта за граждански брак.

Акт за граждански брак за пръв път чувам  newsm78

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4
а кой ги носи тези документи в социално осигуряване - работодателя или бащата на детето.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 17 278
а кой ги носи тези документи в социално осигуряване - работодателя или бащата на детето.

Работодателят

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4
благодаря

# 11
  • Бургас, в едно прекрасно сърце.....
  • Мнения: 230
1,Заверено от осигурителя копие от заповед за разрешаване на отпуска.
2. Заверено от осигурителя копие от документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето – за осигурено лице.
3. Декларация за изплащане на обезщетението, приложение № 7 към чл. 8 от наредбата.
4.Приложение 13 към чл.4 а

От болницата трябва да дадат документ,че детето е изписано.Но знам,че повечето болници не са изобщо наясно.

От тук изтегли приложение 13 http://www.noi.bg/content/pob_pom/2009/Pr_13.doc



Това са ти необходимите документи  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 896
От болницата трябва да дадат документ,че детето е изписано.Но знам,че повечето болници не са изобщо наясно.

"Епикриза на бебето" се оказа този документ в нашия случай...

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 233
Това удостоверение за припознаване на детето от къде се взима? За тези без брак.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 17 278
От болницата трябва да дадат документ,че детето е изписано.Но знам,че повечето болници не са изобщо наясно.

"Епикриза на бебето" се оказа този документ в нашия случай...

От клиниката на нас ни издадоха специален документ,че детето е изписано на еди коя си дата-за пред НОИ.Епикириза отделно имаме.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт