уверение за бременност

  • 4 863
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте,  някои от вас да е искал уверение от АГ за доказване на бременност, пред работодател например? И за какво точно се издава то, болничните не са ли достатъчни за това?

# 1
  • Мнения: 9 814
Ами не болничните не са достатъчни и често са ненужни, защото не всички излизат болнични, разбирайки че са бременни.
Когато аз исках да удостоверя пред работодателя си, че съм бременна той ми издаде бележка в коя г.с. и кога е предполагаемият термин.

# 2
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моят работодател не ми е изисквл подобно уверение.

# 3
  • Мнения: 25
Уверение за бременност ми искаха, когато се наложи да ме трудоустроят, т.е. работата бе свързана с лоши условия на труд и в такъв случай или те преместват на друга позиция (с по-добри условия) или ти намалят работното време, през което си на работа (както стана при мен), като и в двата случая нямат право да ти намалят заплатата и разликата ти я дават като обезщетение (мисля, че така го формулираха). Поне при мен бе така.
Това обаче не винаги е по-добрият вариант, защото поне тогава (сега може и да е различно вече), но, когато излизах в болничен по време на бременността, като основа за болничния ми вземаха не цялото заплащане, а отработеното - т.е. заплатата за половин ден -  #Cussing out - половината. Бях бясна, но ...
Имах колежка тогава, която бе с втора бременност и изобщо не се трудоустрои, много по-често от мен си бе в болничен, защото докито й влизаше в положение заради професията, и си вземаше % от цялата заплата, а не от половината.

От друга страна, ако във фирмата ти се очакват съкращения или нещо такова - по-добре е да имаш такова уверение, тъй като си защитена от закона.

Защо не попиташ в темата за майчинство и счетоводство

# 4
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Аз си бях взела такава бележка от лекарката, защото работодателят не може току така да уволни при желание бременна жена, която по кодекса е уведомила за това. Така може да се отказва и ходене на командировки, възлагане на по-тежка работа и т.н.

В последните месеци използвах такава бележка за пред КАТ, защото не винаги закопчавах колана. На моменти много ме стягаше.

# 5
  • Мнения: 9 973
издадоха ми с втората бременност,но съм в майчинство и ми е ненужна

# 6
  • София
  • Мнения: 6 175
Не съм искала и така и не ми я поискаха. Но бях споменала на гинеколога си, че се притеснявам за работното си място. Даде ми обикновена зелена бележка с подпис и печат, в която пише коя г.с. съм и даже че имам проблемна бременост..

# 7
  • Мнения: 110
Аз си бях взела такава бележка от лекарката, защото работодателят не може току така да уволни при желание бременна жена, която по кодекса е уведомила за това. Така може да се отказва и ходене на командировки, възлагане на по-тежка работа и т.н.

В последните месеци използвах такава бележка за пред КАТ, защото не винаги закопчавах колана. На моменти много ме стягаше.

И аз постъпих по същия начин! Peace

# 8
  • Мнения: 14
Дали има някакъв образец за уверенето за бременност?

# 9
  • Мнения: 1 054
Може да се опита да увери, който си иска пък!  Mr. Green
Ако ти трябва някакво уверение за някаква институция или за работата, или за пред КАТ (че се возиш/караш без колан) може би няма образци, а лекаря ти го издава... Уточни си въпросчето  Peace

# 10
  • Мнения: 1 354
Еми не знам дали има образец,но лекаря трябва да ти го издаде Simple Smile

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не са ми искали такова уверение.

# 12
  • Мнения: 583
Не се е налагало да имам уверение. Въпрос на работодател.

# 13
  • Мнения: 2 374
За пръв път чувам подобно нещо,не са ми искали.

# 14
  • Мнения: 165
И на мен не са ми искали такова уверение. Това работодателят ли го изисква или ти си чула за такова нещо? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт