Много вкусна баница!

  • 7 157
  • 3
  •   1
Отговори
  • у нас
  • Мнения: 1 869
Привет момичета Hug просто няма как да не споделя за страхотни кори за баница и рецептата която е написана върху тях Peace. Корите са Мювил - ръчно точени кори традицията е жива. Производител е русенска фирма. Вече правя трети път и става невероятно вкусна. Ако все пак не можете да си набавите от тези кори рецептата е:
400г  ръчно точени кори 
400г. сирене
4 яйца
1 ч.ч. олио
1 ч.ч. кисело мляко
2 с.л. брашно
1 кафена лъжичка сода за хляб.
Яйцата, киселото мляко, содата, брашното и олиото се смесват до получаването на еднородна смес. В др. съд си натрошавате сиренето. Средно голяма тава макс. диаметър 35 см.
Всеки един лист се поръсва с натрошено сирене и 3-4 с.л. от сместа, завива се  и се нарежда в предварително намаслена тава. След като баницата е наредена в тавата се залива с малко от сместа.
Пече се в предваритено загряла фурна (аз пекох на 180*С).
След изваждането от фурната се поръсва с малко студена вода и се завива за 10-15 мин.
Надявам се да ви хареса eat.
Извинявам се ако рецептата е всеизвестна Blush  chef

ето и снимка

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 21:51 от Tommelise

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Така и не се научих да правя баница с ръчно точени кори,все става толкова тестява,че изобщо не може да се яде.Последният ми опит беше преди една година.
Благодаря за рецептата,ще се изпробва.Струва ми се,че ще мога да се справя.

# 2
  • Мнения: 1 794
Тая заливка е много уважавана у дома. Правя я с готови кори.
Чудя се на дърпаната баница дали ще стане. Дали няма да се разкашка.

# 3
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
И аз правя баница точно по същия начин, но с 2 яйца и винаги с готови кори. Отгоре намазвам само с олио и  единствено това е баницата, която ядем вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт