Няма овулация?

  • 4 906
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Открих една такава тема, но тя беше заключена, а пък друга беше много стара и имаше препоръка да не пиша в нея, затова правя нова.

След почти 1 година опити за бебе, днес докторът ми каза, че яйчниците ми не овулират. Sad Доста се стреснах, защото освен това се оказа, че единият ми яйчник е уголемен, а доколкото разбрах другият пък е по-малък отколкото трябва. Назначиха ми хормонални изследвания и ще видим какво ще правим.

Мен ме интересува има ли тук някой, на когото му е казано същото и какво се случи след това. Моля ви разкажете, защото още съм в паника.

# 1
  • Мнения: 4 651
Е как го установи доктора ти това, само от един цъкъл ли си вади изводите?
Няма да се паникьосваш от приказки.

# 2
  • Мнения: 130
здравей ДЕСКАТАпри мен е нещо такова,смисъл такъв че ,нашите опити за бебе са също от 1 година и след толкова изследвания и прегледи се стигна точно до този извод че нямам овулация,до колко е така и аз не знам,даже ако трябва да съм честна вече не знам на кого да вярвам и какво да правя.Но трябва да ти кажа че  имам познати а и тук в форума съм чела че при някои пак се получава.Аз лично бих те посъветвала да си направиш всички нужни изследвания и да се посъветваш и с друг специалист.УСПЕХ

# 3
  • Мнения: 1 335
Как точно е установена липсата на овулация? За метода питам.

# 4
  • Мнения: 101
 при мен положението е същото и се интересувам от тази тема. Липсата на овулация е установена  чрез фоликуметрия. Но фолиметрията е правена само този месец, и  на вторият преглед ми казаха че фоликулите са нищожни и няма шанс за овулация този месец. Но миналата седмица аз изживах и продължам да изживямам голям стрес, тъй като баща ми почина неочаквана за нас. Забравих да питам в клиника дали е възможност от стреса този месец да е така.
 Имаме добра спермограма. направени са хормолани изследвания на 3 - я ден на Estadiol, LH, FSH, Proiactin, Testosteron, който са в норма и Dhea-s, който е висок и днес имам час при ендокринолог. А другият цикъл ще правим цветна снимка, ще я направя но ще искам още 1-2 цилъла фоликуметрия, а й днес ще чуя мнението на едндокринолога за вискоят DHEA- s

# 5
  • Мнения: 239
Аз също страдах от липса на овулация, още откакто ми дойде  цикъла за първи път на 13 години. От тогава ми идваше веднъж или два пъти в годината. На 18 години отидох на добър гинеколог, който ми обясни, че яйчниците не функционират, имах и кисти и започнах лечение с Диане, което спрях преди 2 месеца, защото започнахме с опитите за бебче. Първият месец нямах овулация, пих дуфастон, за да ми дойде и следващия месец направихме стимулация с клостилбегит, оказа се, че ми подейства и имах овулация и забременях Simple Smileот първия път!!Така, че не се отчайва, това има решение и ще стане, ако си спокойна и вярваш. Отиди на добър гинеколог Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 561
И при мен проблемът е подобен - оказва се че имам доминатен фоликул, който обаче не се пука, съответно няма овулация... установено е с фоликулометрия. Хормоните са в нормата и така...

# 7
  • Мнения: 94
И при мен проблемът е подобен - оказва се че имам доминатен фоликул, който обаче не се пука, съответно няма овулация... установено е с фоликулометрия.
И при мен този месец се получи същото Thinking
Каква ли е причината?Ако някой знае моля за отговор.
Обнадеждаващото е, че съм чела за мами, които имат овулация 1 или 2 пъти в годината Crazy и са успели и имат бебчета.

# 8
Може би и при мене е така.Казвам може би ,защото доктора много си пести приказките.Меря базалната температура с месеци,после се ядосвам и спирам.Имам поликистоза,но не винаги имам кисти,но винаги яйчниците ми са уголемени.Бях свалила малко килограми и беше почнало да ми идва редовно,докато не бихме последните инджекции и вече месец ми закъснява.От 5 г. се мъчиме за второ бебе.Но аз вярвам,че господ си знае работата.Преди да родя сина ми,доста доктори ми казха,че може да нямам деца,но имам син на 11г.(да е жив и здрав)-заради тежкото възпаление което направих.Така че аз не спирам да се надявам всеки месец Rolling EyesА за стреса,според мене е много важен фактор.Затова казват,че жената като се успокои и става бебе.Защо за спермограма искат мъжа да е отпочинал и спокоен...Няма да се отчайваш,хубавите неща стават бавно. Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 169
Това с непукането на доминантния фоликул и при мен се случи миналия месец. Сега пак ще правя фоликулметрия и доктор Савова ми каза, че ако отново се повтори, вече трябва да говорим за ЛУФ синдром, а от това, което четох за него, рабрах, че нещата не са хич добре. Има отделна тема за ЛУФ. Късмет на всички мацки   bouquet

# 10
  • Мнения: 356
eemilli,пролактина в норма ли ти е?Високите нива на този хормон могат да прекратят овулацията.При мен беше така,нещата се оправиха с лекарства.Между другото това е стресов хормон и може да се повлияе от загубата,която си преживяла.Моите съболезнования! 

# 11
  • Мнения: 35
Здравейте,и аз нямам овулация останови се чрез фоликуметрия.Стимолирахме я с клостил бегит образуваше се фоликул но не се пука,слагахме и прегнил но и той не помогна.Лекаря каза че при мен се говори за ЛУФ синдром.Подготвям се за инвитро.Успех на всички.

# 12
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Здравейте,и аз нямам овулация останови се чрез фоликуметрия.Стимолирахме я с клостил бегит образуваше се фоликул но не се пука,слагахме и прегнил но и той не помогна.Лекаря каза че при мен се говори за ЛУФ синдром.Подготвям се за инвитро.Успех на всички.
А защо не се опитахте да откриете каква е причината за това?
При мен завишените нива на пролактин и инсулин бяха причината да овулирам рядко и некачествени яйцеклетки. След коригирането на тези хормони имам 2 спонтанни бременности.

# 13
  • Мнения: 35
Аз сам с СПКЯ преди две години ме оперираха(обелиха дебелата обвивка на яйчниците),но пак нямах овулация,яйчниците пак станаха поликистозни.Стимолирах ме ги с клостил бегит но без резултат.Дано да имам касмет при инвитрото.

# 14
  • Мнения: 101
naiema  да пролактина ми е норма, изследвала съм го два пъти и дори ендокринолог ме беше изпратил на ЯМР на хипофизата. Всичко е ОК. А днес ендокринолога каза че ДХЕА - с е повишен незначително, но за всели случай пак ще повторим изследването и ако трябва след това ще направя скенер за надбъбречните жлези

Общи условия

Активация на акаунт