За фонтанелата ...

  • 1 536
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Може ли да ми дадете инфо за фонтанелата?
Къде мога да прочета повече?
Тук пробвах варианти с търсачката, но нищо ... Cry
Кога трябва да се затвори окончателно?
И т. н. ...

# 1
  • Мнения: 372
Не знам куъе да прочетеш, но ние сме на годинка и все още не ни се е затворила. Моя приятелка, чиито мъж е лекар ми каза, че дъщеря и е била с отворена фонтанела почти до третата година.

# 2
  • Мнения: 5 255
Къде мога да прочета повече?
Намерих това - дано съм полезна  Wink

# 3
  • Мнения: 2 531
Ако те интересува рано затваряне- на сина ми се затворри на 5 м.

# 4
  • Мнения: 2 596
Сина ми е на годинка и отгоре, но още не му е затворена. Около 3 см. е отвора, но това не е проблем до колкото знам.

# 5
  • Мнения: 1 089
в книгите пишат, че фонтанелата се затваря до към 18 месец

# 6
  • Мнения: 5 577
в книгите пишат, че фонтанелата се затваря до към 18 месец

Точно така, но наистина има слу4ай и по-рано.
Моми4енце родено с моя син отдавна е с затворена фонтанела, казват им 4е не  проблем, но да не пият Витамин Д.

Ние сме още с отворена, и педито всеки път поръ4ва да пиен стриктно.

# 7
  • Мнения: 779
в книгите пишат, че фонтанелата се затваря до към 18 месец

Точно така, но наистина има слу4ай и по-рано.
Моми4енце родено с моя син отдавна е с затворена фонтанела, казват им 4е не  проблем, но да не пият Витамин Д.

Ние сме още с отворена, и педито всеки път поръ4ва да пиен стриктно.
Пиете вит Д посред лято  Thinking? Е нали нужното количество се поема при разходки на слънце?!

# 8
  • Мнения: 1 616
Ами и моят син още пие Деавит... Докторката каза, че се пие до годинката профилактично- по 2 капки сутрин на гладно. Аз сега и не го изкарвам на слунце, че е голям мор...

# 9
  • Мнения: 5 183
Нашата се затвори скоро след първия рожден ден. НИКОГА не съм му давала витамин Д. Томи се роди през ноември - тогава тук е късна пролет ... Много слънце и разходки...и така... зимата...ами зимата тук беше лято в България и ние си бяхме там цели 4 месеца в Бургас. После се върнахме пак на лято и така... Но тук по принцип не дават вит. Д, независимо в кой сезон е родено бебето...

# 10
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Сина ми е на годинка и отгоре, но още не му е затворена. Около 3 см. е отвора, но това не е проблем до колкото знам.

И при нас е същото и личното педи все ни юрка да пие витамин Д, а аз от март не съм му давала. Днес ходихме на друг лекар заради хрема (пак педи, но хомеопат) и тя ми каза, че се затваря отвътре навън (каквото и да означава това) и няма нищо притеснително! В същото време на нашия племенник фонтанелата беше затворена на 4 месеца!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 985
Ами при нас се затвори  като по учебник на 18 месеца. Само лекар може да прецени дали се затваря правилно и дали има някакъв проблем. При някой деца се затваря много рано, при други по-късно. И само лекар може да каже по колко капки витамин Д да се пие. По- голямата доза е вредна.

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
в книгите пишат, че фонтанелата се затваря до към 18 месец
и аз така знам от нашия педиатър. Преждевременното затваряне на фонтанелата дори е опасна за децата, защтова трябва да се внимава и с приема на вит. Д (Вигантол-а).

# 13
  • Мнения: 1 555
Хубаво е да се затвори по-късно (след 1 годинка), знам за случаи, когато са отваряли операционно  главичката на бебенце поради много бързо затваряне на фонтанелата! Но всичко е относително и строго индивидуално, така че тук лекарите имат думата!!!

# 14
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Алекс е година и 3 месеца и все още й е отворена.

Общи условия

Активация на акаунт