нова бременност?

  • 2 270
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте, може би тази тема е разисквана и друг път, но не съм открил другаде за нея и затова искам да попитам: доколко е вярно, че докато кърми майката не може да забременее наново? Чувал съм различни мнения и съм раздвоен, не зная какви мерки да взимаме.  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 9 973
о,пазете се.Кърменето не пази от забременяване Naughty

# 2
  • Мнения: 3 092
Предпазвайте се както си му е редът . Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 919
ами аз имам познати предпазвали се с кърмене от бременност.....факт беше, че членовете на семействата им се увеличиха, да са живи и здрави.Внимавайте, ако не желаеш скорошна бременност!

# 4
  • Мнения: 1 485
Нищо вярно няма в тази теория Naughty

# 5
  • София
  • Мнения: 1 998
Кърменето не е гаранция, че жената няма да забременее. Обаче породените деца са такава мила картинка  Grinning

# 6
  • Мнения: 498
Задължително се пазете Laughing,ако не желаеш разбира се да забременееш

# 7
  • София
  • Мнения: 3 271
Кърменето - НЕ те предпазва от забременяване, Naughty вземи мерки

# 8
  • Мнения: 260
Кърменето - НЕ те предпазва от забременяване, Naughty вземи мерки

точно така Peace

# 9
  • Мнения: 9 814
Това е мит, който е изиграл "лоша шега" на не една и две кърмачки.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 139
По-добре се пазете,няма гаранция че ще избегнеш забременяване като кърмиш Peace

# 11
  • Мнения: 4 433
Пазете си се Simple Smile

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Не че съм вярвала на тази глупост, но като направихме веднъж гаф тайно се надявах, понеже още кърмех да има нещо вярно в това твърдение и да ми се размине по някакъв начин забременяването, ама нъцки  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 428
Не е вярно. Заради това вярване разликата между съпругът ми и брат му е 11 месеца Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 12 545
Вярно е също толкова, колкото са верни всички други бабини деветини.

# 15
  • Мнения: 8 999
Здравейте, може би тази тема е разисквана и друг път, но не съм открил другаде за нея и затова искам да попитам: доколко е вярно, че докато кърми майката не може да забременее наново? Чувал съм различни мнения и съм раздвоен, не зная какви мерки да взимаме.  Rolling Eyes

Моята препоръка е - сериозни мерки!

# 16
  • Мнения: 126
zdraveite za parvi pat se predpolaga 4e sam bremena parvo s majat mi zapo4nahme da hodim po lekari uj ima6e problem s spermogramata posle ot poluvin godina hodim v klinika malinov pri doktor stamenov toi ni kaza 4e pri poslednata spermograma bi triabvalo da si stane po estestven na4in pih hap4eta za fulikuli  koito toi mi  predpisa  posle mi biha nqkakva injekciq za predizvikvane na uvolaciq sega piq hurmonalni hap4eta za jalto tqlo i lekarkata mi kaza na kontrolniqt pregled 4e vsi4ki fulikuli sa se spukali i bi triabvalo da sam bemena  mn sam 6tastliva no me e strah  da ne se razo4arovam ot testa :roll:a do nego mi ustavat o6te 4 dni dano da imam kasmet blagodarq 4e me izslu6ahte i nqkoi ako e imal kato moqt problem da mi pi6e hubav den na vsi4ki mami dano i az  da se pohvalq skoro newsm78

# 17
  • Мнения: 199
100 % измислица е това.

# 18
  • Мнения: 1 558
Това е абсолютно погрешно!Аз кърмех сина си,когато забременях втория път Peace

# 19
  • Мнения: 1 558
zdraveite za parvi pat se predpolaga 4e sam bremena parvo s majat mi zapo4nahme da hodim po lekari uj ima6e problem s spermogramata posle ot poluvin godina hodim v klinika malinov pri doktor stamenov toi ni kaza 4e pri poslednata spermograma bi triabvalo da si stane po estestven na4in pih hap4eta za fulikuli  koito toi mi  predpisa  posle mi biha nqkakva injekciq za predizvikvane na uvolaciq sega piq hurmonalni hap4eta za jalto tqlo i lekarkata mi kaza na kontrolniqt pregled 4e vsi4ki fulikuli sa se spukali i bi triabvalo da sam bemena  mn sam 6tastliva no me e strah  da ne se razo4arovam ot testa :roll:a do nego mi ustavat o6te 4 dni dano da imam kasmet blagodarq 4e me izslu6ahte i nqkoi ako e imal kato moqt problem da mi pi6e hubav den na vsi4ki mami dano i az  da se pohvalq skoro newsm78
Пожелавам ти успех и така желаните  EFP

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Естествено, че може да забременееш Naughty

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
По-добре се пазете,няма гаранция че ще избегнеш забременяване като кърмиш Peace

 Peace и аз мисля така

# 22
  • Мнения: 1 240
Няма 100% гаранция. Но всъщност тук съм чела доста теми по този въпрос подкрепени с факти. Ако ти е интересно може да ги потърсиш.

# 23
  • Мнения: 31
 кърменето НЕ ПРЕДПАЗВА от забременяване!!! така че вземайте всички необходими мерки, освен ако не искате дечица с малка възрастова разлика!!!    Hug

# 24
  • Мнения: 1 233
Категорично не е вярно! Пазете се.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 064
Не са бабини деветини, защото хормоните, отделяни при кърмене донякъде предпазват, но ДОНЯКЪДЕ. На мен ми дойде цъкъла на 8-я месец след раждането, което ще рече, че две седмизи преди това вероятно е имало овулация. След това си стана съвсем редовен. Така че, не разчитайте на това!

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Може и още как...  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 6 274
Изобщо не е вярно.... Naughty

# 28
  • Мнения: 2 110
И аз съм чувала ,че майката докато кърми ,не може да забременее.
 Но,повече съм чувала за бременни кърмачки/ и "породени" дечица/.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 227
Така стават някои от децата с малка разлика Laughing.
mimonzinq, успех и дано теста ти е положителен.  bouquet

# 30
  • хасково
  • Мнения: 378
По време на кърмене се увеличава хормона пролактин,който "блокира" овулацията и е възможно някой месец да се прескочи без овулация,но като цяло кърменето не предпазва от забременяване,така че се пазете.
mimonzinq, на теб успех и дано теста да е положителен! Hug

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 18:29 от stankova82

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може да се забременее докато кърмиш

# 32
  • Мнения: 1 447
доколко е вярно, че докато кърми майката не може да забременее наново? Чувал съм различни мнения и съм раздвоен, не зная какви мерки да взимаме.  Rolling Eyes
Това за пръв път го чувам,а какви мерки да вземете  newsm78 то е ясно пазете се.

# 33
  • На топло...
  • Мнения: 584
По време на кърмене се увеличава хормона пролактина,който "блокира" овулацията и е възможно някой месец да се прескочи без овулация,но като цяло кърменето не предпазва от забременяване,така че се пазете.
mimonzinq, на теб успех и дано теста да е положителен! Hug

 Peace

Точно така е! Процентът на предпазване е около 80-90% (думи на гинеколожката ми)...
Но има няколко условия (за жалост в момента не се сещам къде ги четох Embarassed, тези дни и из форума, обаче къде newsm78):
                                           - кърмене на поискване;
                                           - времетраене на кърменето за денонощие минимум 80 минути;
                                           - разстояние между две кърмения не повече от 6 часа.
По този начин нивото на пролактина не може да падне по принцип, за да се отключи овулацията Peace!

                   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100674.0

                   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=82493.0

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Да,кърменето не предпазва от забременяване.Много родители се лъжат в обратното и резултатът обикновено е породени деца с година разлика.

# 35
  • Мнения: 4 784
Може да предпазва, но само ако се спазват много строги правила - под час между строго определени часове за кърмене. Ако ви се правят математически изчисления, може  и да се пробвате, но не го препоръчвам. Препоръките се дават в Щатите при изписване на родилките. Не съм го изпитала на собствен гръб, а и не бих се доверила на този метод за предпазване от забременяване.

# 36
  • Мнения: 1 322
Аз съм чувала, че няколко месеца след раждане много по-лесно се забременява.

# 37
  • Мнения: 7 474
Може, може  Laughing породените деца обикновено са от тази заблуда Laughing

# 38
  • Мнения: 2 521
Даа,доста деца са родени вследствие на този вид контрацепция Laughing

# 39
  • Мнения: 3 695
Нищо вярно няма в тази теория Naughty
абсолютно  Peace

# 40
  • Мнения: 31
...ami dano i az  da se pohvalq skoro newsm78
Първо искам да пожелая на mimonzinq в най - скоро време да се присъедини към клуба на родителите, в който членуваме ние.
Макар да очаквах такъв вид отговор на въпроса си, ми се искаше да има нещо вярно. Най - приятните моменти се получават именно когато няма от какво да се страхуваш и можеш да си позволиш да импровизираш. Ние имаме намерение да се потрудим за още едно бебенце, но мислехме да изчакаме известно време /след 4 дни дъщеричката ни става на 2 месеца/ и си правим сметки да я правим кака поне с 2 години разлика. Но все пак бъдещето ще покаже.

# 41
  • Мнения: 4 489
Чела съм, вече не помня кое изявено име в акушер-гинекологията, че ако майката кърми активно, през 2-3 часа бебето и без нощна пауза, това може да я предпази от забременяване, но само в първите 4-5 месеца. Факт: имам приятелка, която искаше децата и да са с много малка разлика, под 1.6 г., но така и не можа да забременее, докато кърмеше. Спря да кърми и забременя с второто си дете. Дали е чиста случайност не знам. Във всеки случай, аз не бих разчитала да се предпазвам от забременяване само с кърмене.  Peace

# 42
  • На топло...
  • Мнения: 584
Зависи от начина, по който кърмиш...
Защо не попиташ в кърмаческия колко от мамите, кърмещи на поискване без големи паузи, са станали мами за втори път?
Тук повечето не практикуват точно този вид кърмене, мисля Peace...

Също така ти препоръчвам да потърсиш компетентна информация и да почетеш сама малко Wink, форумът е хубаво нещо, но не е меродавен Peace.

# 43
  • Мнения: 2 960
Аз съм чувала, че няколко месеца след раждане много по-лесно се забременява.
да ,така е!!Много семейства се сдобиват с породени малчуганчета baby_neutral baby_neutral именно защото "лежат"на това ухо/докато се кърми-няма опастност-ЗАБЛУДА/

# 44
  • Мнения: 4 489
Извинете момичета, ама в темата за породени нямаме нито една мама, която да се е "предпазвала" с кърмене.  Peace

# 45
  • Мнения: 1 354
о,пазете се.Кърменето не пази от забременяване Naughty

 Peace

# 46
  • Мнения: 204
Ако беше вярно ,нямаше да пиша днес тук  Simple Smile.С брат ми  имаме разлика 11месеца.

# 47
  • Мнения: 1 817
Това е само мит Naughty
Кърменето не винаги предпазва.

# 48
  • Сливен
  • Мнения: 894
Ако беше вярно ,нямаше да пиша днес тук  Simple Smile.С брат ми  имаме разлика 11месеца.
Joy
наистина е само мит Peace

# 49
  • Разград
  • Мнения: 2 102
О, няма нищо вярно в това.
Може да се забременее!  Peace

# 50
  • Мнения: 1 554
не е вярно,по всяко време може да забременее,ако не се пази Peace

# 51
  • Мнения: 494
На мен доктора ми каза, че това е мит, породен от факта, че много често нямаш менструация докато кърмиш. Каза ми да почвам да се пазя, защото мога да забременея и преди да ми е дошла първата менструация. Така че по- добре се пази

# 52
  • София
  • Мнения: 43 900
Може и още как изобщо не разчитай на такива измишльотини...

# 53
  • Мнения: 4 335
По-добре не разчитайте на това Wink

# 54
  • BG
  • Мнения: 1 900
Даже напротив по-бързо може да забременееш ,ако не се пазиш.

Общи условия

Активация на акаунт