Да научим и Италиански!

  • 132 156
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
Брех,не съм предполагала,4е има толкова много фенове на италианския. Crazy
Не влизам хи4 редовно тук, даже съвсем слу4айно видях темата,но отвреме на време мога да отговарям на въпроси. Wink
Фенове има да ,но нещо не са много активни,ако  живееш в Италия както си написала в подписа ти  и аз съм в Италия.  Heart Eyes да се запознаем

# 31
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Брех,не съм предполагала,4е има толкова много фенове на италианския. Crazy
Не влизам хи4 редовно тук, даже съвсем слу4айно видях темата,но отвреме на време мога да отговарям на въпроси. Wink
Фенове има да ,но нещо не са много активни,ако  живееш в Италия както си написала в подписа ти  и аз съм в Италия.  Heart Eyes да се запознаем

Да, тук живея. Laughing  МожеШ да хвърлиШ едно о4е насам http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373717.0 така освен с мен Ще се запознаеШ и с оЩе доста моми4ета. Wink

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ще я бъде ли темата?
Голямата ми дъщеря тази учебна година (в първи клас е) започна да учи италиански, та ща- не ща, покрай нея и аз уча думички и изрази. Ето първото стихче, което научих:

Chiocciola, chiocciola, chiocciolina,
metti fuori le tue cornina,
se non le metterai,
insalata non avrai.


Произношение:
Киоччола, киоччола, киоччолина,
метти фуори ле туе корнина,
се нон ле меттерай,
инсалата нон аврай.

Превод:
Охльо, охльо, охльовче,
покажи си рогцата,
ако не си ги покажеш,
няма да ти дам салата.

# 33
  • Мнения: 1 629
хааа много готино стихче Mr. Green включвам се и аз в темата. Имам едно ръководство на Понс по италиански, бях си го купувала ей така докато чакам рейса.  Sunglasses

# 34
Здравейте!
Изключително ми е приятно да прочета колко  силен интерес има към италианския език. Той си го заслужава! Завършила съм италианска филология в СУ и преподавам частни уроци от почти 20 години. Ще се радвам да отговоря на всичките ви въпроси!
Колкото до учтивата форма - да, тя е в трето лице. За единствено число е Lei, но за множествено е Loro. Es.: Loro (signori) gradirebbero un caffe'?
Успех!

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте! Много хубаво, че успях да намеря тема за италианския  Grinning и с удоволствие се присъединявам. Всъщност аз тази седмица започвам 3-то ниво и ако мога да съм от полза на съвсем начинаещите... но ще се радвам, ако има кой да помага и на мен  Mr. Green
nbod ще е страхотно, ако можеш да се включваш по-често   bouquet

# 36
  • Мнения: 1 668
хоп и аз тук Hug

# 37
С удоволствие ще се включвам, всеки ден между 14,30 и 15, 00 съм тук. Ще имам грижата да предупреждавам предварително кой ден няма да мога. Хайде до скоро!

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С удоволствие ще се включвам, всеки ден между 14,30 и 15, 00 съм тук. Ще имам грижата да предупреждавам предварително кой ден няма да мога. Хайде до скоро!
Ок Simple Smile Да не забравиш Wink

# 39
  • Popovo
  • Мнения: 219
И аз се записвам при вас.Винаги съм искала да науча италиански, но нямах тази възможност.
Ще ви следя редовно. Peace

# 40
  • Мнения: 452
Включвам се и аз в темата с две нива завършени преди да родя и почти никакъв спомен в момента Twisted Evil.Ще следя с интерес.

# 41
  • Мнения: 689
И аз го учих този страхотен език. Имам много яки записки, но утре ще се включа, че сега е доста късно. Само не ми е ясно на какъв принцип ще се учи? Ще видя какво сте записали и ще добавям разни неща. Надявам се да се получи нещо.

# 42
  • София
  • Мнения: 136
Ако няма да е много нахално ще се наместя и аз тук.
Бях в Рим в края на миналата година и ми се наложи
веднъж да излезна без преводач.
И много ми беше ляво като някой ме заговореше
и се налагаше само да вдигам рамене.
В един момент не знам защо един младеж ме изнерви адски много
с брътвежите си и въпросоте си: Парло италиано? Капито?
И аз в пристъп на бяс му изкрещях почти:
Но парло, но капито. Но, но, но
И той се отказа от опитите си да общува с мен  Joy
Сега ми е смешно, но тогава много ме хвана яд, че
не ми достигнаха с мънинко познанията за да му кажа...  Joy

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз на един нахален италианец като му креснах "идиот" много добре ме разбра.
Ама изобщо италианците стават много нагли като надушат момичета от Източна Европа ooooh!

Чакаме включване от nbod Simple Smile

# 44
  • Мнения: 324
Имам въпрос, свързан с времената.
При една и съща ситуация - говорене по телефон, съм чувала да се употребява и scherzo, и sto scherzando. Коя е по-правилната форма? Предполагам, че е sto scherzando  Rolling Eyes Кога се употребява едната форма и кога другата?

Общи условия

Активация на акаунт