На какъв принцип са билетите за транспорта?

  • 3 619
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
А вие винаги ли си дупчите билет? Аз понякога съм яко гратисчийка, като видя че се качват контрольорите слизам.....заедно с целия рейс Crazy Party

И аз дупча винаги Crazy В Швейцария глобата е 80 франка, при цена на билета средно 2 франка. Срамът отделно Blush. Не се дупчи, билета си има напечатани дата и час на купуване.
И тук махаме като откачени, чувствам се като стопаджийка понякога  hahaha А за слизане си натискаш бутона, и тогава спират, иначе подминават спирката Laughing.

# 16
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Само веднъж са ме глобявали поради липса на билет, аз билетчето си го продупчих де , ама късно, защото се качиха в последния момент, аз нямах време да сляза съответно, хукнах да си го дупча, но ме видяха, и ме гепиха Embarassed
Е, какво пък толкова, случва се, затова пък сега съм двойно по -наблюдателна, дето се казва пътувам с повишено внимание... Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 880
А вие винаги ли си дупчите билет?
Задължително. Нервите, които ще изхабя, като стоя на тръни и се озъртам не си струват няколкото евро.
А и тукашните контрольори изобщо не си личат от страни, чакат си на спирката, качват се и сядат като всеки друг пътник. Чак като потегли стават и проверяват и то от двата края едновременно, тогава няма измъкване.

# 18
  • Мнения: 4 399
.....
Дупчилото не е дупчило, а печатче и на него пише къде и кога си си "продупчила" билетчето. Предполагам че контрольорите трябва да са много добре zапоzнати с местонахождението на всяка спирка.

ОО да! И освен това имаше и ден и поредна седмица май.

Да, да, точно така, има си ден, час, календарна седмица и година. Няма скрито покрито, всичко се zнае. Wink

Аz съм с месечна карта и zатова рядко ми се случва да се воzя гратис. В редките случаи когато съм беz карта ми се е случвало няколко пъти да се сетя че не съм си маркирала билетчето чак като слеzна.  Embarassed Не че го правя нарочно, ама нямам навици да мисля zа билети. Около нас си се воzя zа по 2_3 спирки дори и ако не нося карта. Ние сме в краен квартал и при нас не проверяват, пък съвестта ми е чиста zащото карта си имам. само дано не ме спипат някой път че ще е много жалко хем да имам карта, хем да ме глобят. А глобата наистина е на стойността на самолетен билет до София и обратно.

Припомнихте ми моите първи преживявания с автобуси с копчета.  Embarassed Това беше при първото ми посещение в Германия. Бяха ме поканили на вечеря, но zа целта трябваше да отида до университета по някакъв начин. Видях един автобус, zатичах се, той спря на спирката, но не ми отвори и си zамина. Останах да си чакам следващия, след още 20 мин. Обаче и той спря, постоя, не ми отвори и си zамина. И така чаках още 20 мин. Накрая не zнам колко автобуса ме подминаха, но се наложи да се обадя и да се иzвиня че не мога да отида на вечерята, каzах им че има нещо объркано в спирките на автобуса. А и това беше преди 1000 години, нямаше мобилни телефони по онова време... Обаче трябваше да стигна някак си до хотела, а всички автобуси ме подминаваха и не ми отваряха. Накрая реших че няма друг начин освен да ходя пеша. Е, справих се, де, но ми костваше около час и половина.  Embarassed

# 19
  • Мнения: 3 521
И аз винаги си купувам/маркирам билет, но системата за използването им в Байерн не мога да я обясня - за 4 и половина години и на мен не ми е съвсем ясна Crazy . Обикновено казвам на шофьора до къде трябва да стигна и той ми казва цената или си купувам билетчето онлайн/през хендито.

# 20
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
А и тукашните контрольори изобщо не си личат от страни, чакат си на спирката, качват се и сядат като всеки друг пътник. Чак като потегли стават и проверяват и то от двата края едновременно, тогава няма измъкване.


A тук са си с униформите, но по 3-4 стоят на спирката, и като спре автобуса, всеки пази по една врата и проверява слизащите; като приключат всички, се качват, чак тогава шофьора затваря вратите и тръгва. Няма измъкване  tooth

# 21
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
milano -75 мин, но нямаШ право да влизаШ 2 пъти в метрото (можеШ да смениШ една линия с друга, без да излизаШ)

да, но след като излезеШ можеШ да ползваШ земен транспорт през това време (автобус, трамвай имам предвид)

пп. никога не ми хрумвало да се возя без билет  Shocked и да се оглеждам като у4ени4ка за контрольор  ooooh!

но като заваля големия сняг и не можах да отида на работа с кола, и нямаШе отворен бар, от който да си купя билет, се ка4их готова за спор с всеки, който би тръгнал да ме глобява. ама те се покриха контрольорите на топло тогава  Laughing

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 15:55 от feiam

# 22
  • Мнения: 27 524
В Брюксел например си маркираш /няма дупчене също/ билета в апарати вътре и си ги купуваш от шофьора. Отиваме с една приятелка в друг град, в Гент, ама там съвсем различен принцип - качваме се ние с по 2 евро за билет и искаме от шофьора. Обяснява нещо той, ама на фламандски, аз съм с френски. И не можем и не можем да се разберем. Сочи ми нещо навън, приказва, ама дума не отбирам. Пробвам на английкси - пак не става. Автобусът си седи спрял, но никой нищо не казва. След от около 5 минути безплодни ръкомахания, човекът слезе, заведе ни до апарат на спирката, където се продават и маркират билетите и се оправихме  Grinning Любезни и търпеливи са, спор няма  Peace Нашенец щеше да ме отвее яко  Joy

# 23
  • Мнения: 2 032
В Лондон цената на билета 1 лира (без зони), ако плащаш с Ойстър карта, и 2 лири- ако се бъзикаш с кеш. При влизането се разплащаш, преди имаше кондуктори, но вече няма.

Има задължителни спирки по маршрута, където шофьорът винаги спира, и спирки по желание, където ще спре само ако му махнеш или натиснеш отвътре копчето.

Ценовите ставки за метрото са по-различни. Има зони, а и различни билети според зависи.

# 24
  • загубено
  • Мнения: 6 487
Гърция-цена на билетчето 1 Е.използва се за 1,30 мин.Можеш да използваш всякакъв вид транспорт без значение
в коя посока е.Стига да си във времето от първото маркиране.
Само има различна цена на метрото до летището.
Ако ще се пътува до там е друга цена,от определена спирка до там.

И тук се стопира по спирките,колко съм чакала в началото да спре автобусът. Grinning

# 25
  • Мнения: 3 804
Тук вСирия -билети няма,следователно и далавера няма Mr. Green.В автобусите при слизане се плаща на шофьора-слиза се през предната врата или пък си има контрольор който поема цяла смяна.При микробус4етата се ка4ваш сядаш и подаваш парите напред към шофьора.Цената на билета в градската зона е около 12 цента,да вилната зона-около 24 цента

# 26
  • Мнения: 1 505
Тук в Испания Торревиеха,автобусите са безплатни,об6тината ни е богата и така.Изкарваш си карта и се возиш колкото си искаш до края на живота ти.
Ка4ва се отпред,слизаш отзад,има бутон който натискаш ако искаш да слезеш една спирка по рано на самия автобус.Оби4ам този град.

# 27
  • Мнения: 1 436
В самия Сан Франциско билетчето е $1.50, важи 2 часа за целия градски транспорт в която си искаш посока. Ако си го купуваш от машина си излиза маркирано до кога важи. Ако го купуваш от шофьора, той ръчно ти го откъсва до кога важи и става нещо такова. Контрольорите са с униформи, включително бейзболни шапки с надпис "контрольор"  Crazy и им личи отдалече. Като вали се изхитрят, събират се на петте подземни спирки на трамвая, барикадират изходите на подлеза и така проверяват. Влаковете, които вървят между Сан Франциско и предградията са на зони.

# 28
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Енаморада завидех ти ! не навсякъде в испания са безплатни автобусите Simple Smile - ето при нас са си платени Simple Smile . билет4ето се купува от шофьора . това е за градския транспорт и за линии които не са 4ак толкова дале4 . за тези автобуси които са за други градове билетите се купуват от гише. автобусните линии са 4астни . например мурсия я обслужва една компания вътре в града и междуградските редовни линии (тези които са постоянни и на през 20 мин да кажем )Другите междуградски ги държат други 2-3 фирми .

# 29
  • Мнения: 2 563
Два долара е, за да влзеш в системата на метрото в Ню Йорк, пък прави квото искаш. Само веднъж попаднах на номер "Излез и пак влез, за да се прекачиш".

Общи условия

Активация на акаунт