Отговори
  • Мнения: 699
Нова тема :


    Да започнем слабеенето ... .... от ДНЕС !!!  
                                                                      Да обявим война на излишните килограми !


                                                                              

Как ???

Ами с усмивка  ,  малко инат  ...  и без глад     Peace  

Хапваме си добре   Mr. Green :
                   

       

Слабеем по режимите изготвени от :
диетолог ОГНЯН СИМЕОНОВ 
ул. Райко Жинзифов 20 бл.11 вх.4
тел: 0899937677
понеделник - петък:9 - 17 часа

или на скайп - dietolog 

Спазването на режима не означава лишаване от храна, а правилната й консумация.
В нея е важно количеството, качеството и съотношението на приеманите храни.
За всеки човек, в зависимост от неговите индивидуални нужди се изготвя индивидуална програма на хранене !!!



                                                                 

                                                                                                            Старите ни темички :
                                        №1     №2     №3      №4     №5      №6   №7     №8    №9    №10    №11    №12     №13     №14    №15  №16    №17  №18    №19   №20   № 21               № 22
                                                                                     

Защото всички искаме да изглеждаме така :

 

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 21:39 от hayasy

# 1
  • Мнения: 5
чакайте да сефтосам новата тема Laughing

на мен оги ми каза ,че мога един ден в седмицата да хапвам 1 яйце или някакъв др. вид протеин и един сникърс(шоколад и ядки)
на вас казвал ли вие такова нещо Rolling Eyes
а вие какво мляко ядете
аз необичам тези 0.1% -направо ми се гади от тях
хапвам си активия или някакво от 2% и 2 л. овесени трици
а за граха на манджа, какво ще кажете

# 2
  • Мнения: 572
Party
айде по вода да ви върви диетката  Whistling
аз съм в Монтана да ви се изфукам пък... ама си ви чета де ... и се надъхвам май да почвам диетката, с мисълта поне здравословно да живея, щото ей ся си купих едни дънчици маркови и ако слабея ... нз как ше я карам....
ама аз както викам слаба, слаба ... и тука ми срутиха самочувствието .. огледалата им ли бяха криви... кво беше ама направо дебела си се почувствах...  
Ох, а какво палтенце си харесах ... ама това, което ме притеснява, че уж е вълна и кашмир, а е мн тъничко ...  Crazy
А бе луда си се почувствах в тоя град хаха ...
А вие да диетувате.. аз със сигурност ще почвам млякото с овесените трици и лененото семе, а за режима още му мисля още малко Wink

# 3
  • Мнения: 699
tan4eto79 аааааааааааааааа, много ще ти се карам, АКТИВИЯ -НЕ, МЛЯКО 2%, МНОГО Е МАЗНО БЕЕЕЕ, ГЛЕДАЙ ДА Е ПОНЕ 1,5% И НЕ ДОБАВЯЙ МАЗНИНИ. ГРАХ СЪЩО НЕ. Освен ако Оги не ти го добави и не ти каже че може. Това за сникърса е почти така, обаче 1/2 сникърс е = на 2 блока въглехидрати. Т.е. не едно яйце а 2 и не 1 сникърс, а 1/2 в общи линии това ти е обяда, аз обаче си оставам гладна и не го практикувам.

# 4
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Честит юнак на Деси! Да и е жив и здрав!

Така аз имам няколко въпроса. Не съм била на интервю при Оги във втрнике, но ме вълнуват някои неща.

1. Чета че купувате хляб ... или ..... Аз обаче хляб не купувам повече от година. Сама го правя. Правя бял и някакъв хляб - смесвам бяло брашно, типово, ръжено, понякога слагам и овесени трици. Такъв хляб допустим ли е?
2. По ред причини не консумираме прясно, кисело мляко и сирене закупени от магазин. Консумираме домашни такива. Но не знам процентното им съдържание. Какво се прави в такъв случай имате ли идея?
3. Закуската- колко обилна трябва да е? Четох някои салати, яйца и т.н Това чудо не мога да го погълна за закуска...Нещо малко, колкото да имам нещо в стомаха може, но стабилно не мога да ям.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравейте, фиданкиии!
Вчера съм била стриктна, за да не ме биете bowuu
Плюс това карах 45 минути кростренажор.В резултат днес съм си същите килограми Sad
Излиза, че като прегрешавам свалям, като съм стрикна и тренирам задържам... Нейсе, въпросът е да не се качва, а баааавно да се сваля.
Борянче, мерси за кафето отново!
Мимито, смятам, че Оги би подкрепил домашните продукти, само не яж мазнини с тях...
Калкото до закуската, като не ти се ядат яйза половин мляко с 3 бадема  е по-лек вариант.Не си ли ходила на преглед?

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 14:20 от Енита

# 6
  • Мнения: 5
hayasy   bouquet
какво мляко ще ми препоръчаш 1.5%
за граха -нямам го включен , но бяхме при мамето на гости и аз мерих грамовете но като неможе ...... Cry

# 7
  • Мнения: 22
куку и от мен.честита темичка.благодарско на хаясченцето smile3525

днес времето  е отново страхотно Joy Joy Joy

аз днес пак си вдигнах нервите с тея счетоводители и тея ти ми от нои.ще ги разстрелям всичките #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
 хаиде на разходка

# 8
  • Мнения: 3 118
Ммимито, евалла, ашколсун, афферим, машаллах!  Mr. Green Mr. Green
С една дума браво! Няма по-добро от домашното!
За хляба, мойто мнение е, че ако разкараш бялото брашно от твоя микс, по-хубав и здравословен хляб от твоя нема да има! Ако си чела етикетите на тея в магазина, бъка от Е-та, консерванти, подобрители, овкусители и какво ли още не!
За млечните продукти, хич не му бери грижа! Като имаш впредвид какви боклуци слагат в купешките и че въобще не са от мляко хапвай си домашните и се радвай, че имаш възможността да ядеш домашно!

Хаясче, благодарско за новата темичка! Hug

tan4eto79, и аз така знам за сникърса  - 1/2 бр.  +  2 блока протеини Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 14:47 от pitt_76

# 9
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ммимито, евалла, ашколсун, афферим, машаллах!  Mr. Green Mr. Green
С една дума браво! Няма по-добро от домашното!
За хляба, мойто мнение е, че ако разкараш бялото брашно от твоя микс, по-хубав и здравословен хляб от твоя нема да има! Ако си чела етикетите на тея в магазина, бъка от Е-та, консерванти, подобрители, овкусители и какво ли още не!
За млечните продукти, хич не му бери грижа! Като имаш впредвид какви боклуци слагат в купешките и че въобще не са от мляко хапвай си домашните и се радвай, че имаш възможността да ядеш домашно!

Без бяло брашно не става хляба. Опитвала съм. Изочбщо не е хляб. Става като тухла. Хляба изобщо не може да втаса. Та установих, че хлебчето става най добре ако 1:1:1 бяло, типово и ръжено брашно.

Не ме смятайте за откачена маниачка на тема здравословно хранене. Не съм изобщо нищо подобно. Всичко бе продиктувано от многото алергии на сина ми. Лекарите бяха безсилни. Всички обаче бяха единодушни - да намлим до максимум косумацията на продукти с Е... и да се дават само качествени млечни продукти с ясен произход. Та така започнахме да консумираме домашни неща, много повече от преди. Неволята учи.

# 10
  • Мнения: 290
Запис в товата темичка!  Peace
Хаясче, голямо мерси за новата тема!   bouquet Справяш се СУПЕР!!!
Оф, тая вечер пак сбирки... пак ще ми гледат в чинията! Не се научи тоя народ, ей, не се научи...!!!
Някой ме беше въпроснал в предната за килата...  newsm78 Да уточня, че това нашето не е ДИЕТА в смисъла, в който го разбират повечето хора - т.е. ограничения, гладуване.... Нашето е режим на хранене, начин на живот. Не е за някакъв определен период, а до живот. Килата, които аз исках ги стигнах, ама... Оги ми е определил още и бавно и славно ще ги гоня. Когато се храня както трябва, т.е не пропускам хранения и не намалявам количествата, всичко е Ок. Около Коледа, Нова година и януари ми се събраха накуп много поводи за прегрешения, но това не е най-страшното. Гадното е, че като си на софра с други хора, все ти гледат в чинията. Седиш около масата с часове и трудно можеш да контролираш нещата. Освен всичките тия софри имах и много по-висока физическа активност, а не успях навереме да коригирам храненето (особено на въглехидрати - сладурии). Та от всичката тая анджиклама (каква дума , а?) си върнах част от килата. Просто се олабих!
Сега съм се взела в ръце, че лятоска ня`я са излагами, я! Ааааа...


Леле, Мимчеее, твоята хич не е лесна! Обезятелно се свържи с Оги! Той и за детето ще помогне. Съвсем наскоро пращах едни познати при него за детето им - много са доволни. Само да си поговирш с Оги действа страхотно!

Цунки по муцунки и пупи!

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 219
Нашето е режим на хранене, начин на живот. Не е за някакъв определен период, а до живот.

Абсолютно подкрепям. Аз постигнах това което исках, но нали идеята е да го задържиш, а не все да си гладна, все на диета и все да не се харесваш.
В момента си позволявам и повече волности, но винаги гледам да спазвам пропорциите и кантара и сантиметъра не мърдат.


ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА ДЕСИКА!Много радости да ви носи малкия мъж!

# 12
  • Мнения: 3 118
[Без бяло брашно не става хляба. Опитвала съм. Изобщо не е хляб. Става като тухла. Хляба изобщо не може да втаса. Та установих, че хлебчето става най добре ако 1:1:1 бяло, типово и ръжено брашно.

Не ме смятайте за откачена маниачка на тема здравословно хранене. Не съм изобщо нищо подобно. Всичко бе продиктувано от многото алергии на сина ми. Лекарите бяха безсилни. Всички обаче бяха единодушни - да намлим до максимум консумацията на продукти с Е... и да се дават само качествени млечни продукти с ясен произход. Та така започнахме да консумираме домашни неща, много повече от преди. Неволята учи.
Мими, личи си, че не съм готвачка. Щом опита те е научил, че това е най-доброто, не се тормози. Ако вземеш впредвид примера със сникърса, който също е позволен като въглехидрати, макар и не всеки ден, твоя хляб си е направо супер здравословен и баш по режима.
За мен съм си извадила следната схема - за по-добри резултати в началото на режима спазвай стриктно препоръките на Оги. След време, когато почти нямаш да сваляш, а искаш само да запазиш кила и да си режимен пак можеш да прилагаш съотношението въглехидрати:белтъчини:мазнини, но и с някои от не до там здравословни храни. Като пример давам за въхлехидрати картофи, боб, грах....сладолед. Помня че през латото Борянка си хапваше и пак имаше супер резултати.  Peace А, ето й Кейт го е написала. Simple Smile

Мими, хубаво е, че сте преминали на по-истински храни макар и по неволя. Спокойно можеш да питаш Оги според мен за съвет, няма да ти откаже човека, а и нали консултациите след прегледа са безплатни. Успех!  Peace

# 13
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Спокойно можеш да питаш Оги според мен за съвет, няма да ти откаже човека, а и нали консултациите след прегледа са безплатни. Успех!  Peace

 Joy Joy Да де но е досадно да задаваш постоянно въпроси. А и той си има работа човека, нема само с мен да се занимава. Аз понеже съм паника и консерва съм си написала на един лист какво ще питам та да не забравя  Joy JoyКоито му е къс акъла така си записва. Така е то - старост нерадост...Кога бях млада и безгрижна помнех като слон до 5, сега само до 2 Wink

Желая ви приятни почивни дни дами! Аз отлитам в малката ни селска резиденция (а в дествителност къща ) Децата да се наиграят наволя, а майка им да отпочине и да се опита да поучи, щото едно време като ми беше времето не учих каквото трябва, а каквото ми харесва. Та сега се налага да уча каквото трябва.

Хе хе, да не ме отлъчите сега от сектата на Оги Wink
Малко съм откачена, но не съм зла Wink

# 14
  • Мнения: 63
Ехоооо, ето ме и мен!  Hug

Аз малко бързам и набързо ви прочетох, а и на бързо ще пиша.

hayasy бкагодаря ти за новата тема!   bouquet

Днешното ми меню:

Закуска: 1ф. препечен хляб (ама да си призная беше бял, моя беше свършил, а в 7 сутринта не ми се излизаше за хляб) + 70гр. кашкавал + ябълка

Обяд: пилешка супа + 300гр. зелева салата + зехтин

Следобедна закуска : 40гр. сирене + 1ф. хляб (вече черна)

Около 6ч. нещо огладнях и си хапнах пак 1ф. хляб + 40г. сирене

Довечера т.е след 30мин. ще е 1 яйце + 40гр. сирене + салата + маслини


Сега да питам нещо. Оги ми е написал, че при глад винаги мога да хапвам лист 1. А проблем ли е  да хапвам по 3 филийки хляб на ден?

Също така вие имате ли включени картофи? Аз нямам и се чудя дали така трябва или Оги ги е пропуснал. Защото той ме пита дали ям често картофи и ориз, аз му казах, че ориз не обичам и не ям, но картофи си хапвам по 3-4 пъти месечно и по принцип обичам. Може ли да е разбрал, че не обичам и картофи?  newsm78

И да питам още нещо, аз много обичам авокадо, но го нямам включено в таблиците си, вие имате ли го?
Ох, щях да забравя ....... когато пише 200гр. портокал това как да го разбирам 200гр. обелен или  с кората?

П.С Вие, колко време след старта отчетохте "-" в сантиметри?

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 20:23 от rusalka_vn

Общи условия

Активация на акаунт