Глобяват ли за изтекъл международен паспорт

  • 26 467
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 241
Паспорта ми изтича в края на годината
а пък имам 10годишна виза за Щатите
как мога да я прехвърля или има друга процедура
Имах същият случай, паспорта ми изтече, а в него имам 10годишна виза.
Перфорираха ми стария и ми го върнаха.
Ако пътуваш, носиш и двата.

 smile3525 Дива, благодаря ти!

# 16
  • Мнения: 2 577
Аз скоро сменях моя и тъй като беше изтекъл звъннах първо на паспортна служба да разпитам
/проблема беше по-скоро дали мога да използвам платена, но неизползвана такса преди години/

та от паспортна служба ми обясниха по телефона, че след като е изтекъл срока, подлежа на глоба, но само в период на 1 година, т.е. ако подновя паспорта след изтичане срока общо 1г и 3 месеца НЕ подлежа на глоба... Изчаках 2месеца и тогава си пуснах заявлението  Wink отидох с изтекъл паспорт 1 година и 4м - НЕ ме глобиха наистина Mr. Green

# 17
  • Мнения: 738
Аз скоро сменях моя и тъй като беше изтекъл звъннах първо на паспортна служба да разпитам
/проблема беше по-скоро дали мога да използвам платена, но неизползвана такса преди години/

та от паспортна служба ми обясниха по телефона, че след като е изтекъл срока, подлежа на глоба, но само в период на 1 година, т.е. ако подновя паспорта след изтичане срока общо 1г и 3 месеца НЕ подлежа на глоба... Изчаках 2месеца и тогава си пуснах заявлението  Wink отидох с изтекъл паспорт 1 година и 4м - НЕ ме глобиха наистина Mr. Green

Ай стига бе Shocked Що за логика... Да знаех да изчакам и аз  ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 404
Не, аз моя го върнах преди месец. Беше изтекъл май 2008, нищо не ми казаха!

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Здравейте Simple Smile Преди няколко седмици си погледнах паспорта и видях,че съм със старото име преди сключването на брак. Ако го сменя,дали ще ме глобят ,че съм не съм го направила преди повече от  година и половина.

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Добре де, по принцип/закон има ли задължение да си подменяш редовно паспорта newsm78 Хайде, лична карта - разбирам, но паспорт... Thinking

# 21
  • Мнения: 2 577
pepelyashka нямаш задължение да го подменяш, до колкото аз знам, но си длъжна да го върнеш при изтичане на срока  Peace а вече дали ще вадиш нов при връщането или след 20години е въпрос на личен избор

Naomi, колкото до това, което на мен ми обясниха, трудно и аз намирам логика... освен ако тази глоба няма някаква давност и тя е 1година
В общи линии извадих късмет с любезната служителка, която да ми обясни и така "прескочих" глобата  Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 2 819
Глобиха ме и още как! Взеха ми 20лв преди две години.Чак и акт ми написаха.

# 23
  • Мнения: 140
Явно всичко е по усмотрение на служителите,паспорта на мъжа ми е изтекъл 2006г.,трябваше му спешно нов.Плати за бърз ,никой нищо не му  каза,само взеха стария.

# 24
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Преди няколко седмици се наложи да си вадя нов паспорт с бърза поръчка.Сега ще ви обясня поредната българска простотия-след изтичане на срока за валидност,ако подновиш паспорта си от 3 месеца до 1г 3 м след това,ти се налага глоба от 20 лв,след този срок глобата отпада ooooh!Тъй като моят беше изтекъл преди 1г 2м,естествено ме глобиха,трябваше да изчакам още един месец  hahahaПросто смешна работа,но това е положението.Така,че на който не му е спешно,спокойно да си изчака срока от 1г3м и тогава да си го поднови.

# 25
  • Мнения: 2 199
А кога най-рано мога да подам документи за издаване на паспорт?
Изтична май месец тази година и по възможност искам да си го подновя и дали мога да поискам по-рано да ми го подновят?
Мерси   Grinning

# 26
  • Мнения: 2 603
А ако искам задължително да си запазя стария паспорт за спомен, тоест, ако нямам някакви важни визи, мога ли по закон да искам да ми го върнат макар и перфориран. Веднъж ходих с една приятелка да си връща паспорта, но не ѝ го върнаха, като и казаха, че е така, защото е можела да използва хартията за направа на фалшиви документи.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 3 219
Моя пък е откраднат преди 12 години, нов не съм си правила. Направо ме естрах да отида да си подам заявлението. Добре, че из Европа може да се пътува с лична карта, та засега не  ми се  е наложило да вадя паспорт. Пък и искаме да сменим личните карти, т.к. се водим на един адрес, а не живеем там вече три години. Първо ще сменя л.к , а после и паспорта май newsm78

# 28
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Суха Мащерка  -в срок от 3 месеца след изтичането на паспорта може да си го подновиш без глоба,по-рано не може мисля.

Desirè  -задължително е да вземат стария паспорт,освен ако не го обявиш за изгубен,но тогава ще те глобят. Grinning

МерСедес  -първо трябва да си смениш личната карта и тогава,май може и заедно да ги подновиш с новия адрес.

# 29
  • Мнения: 3 219
Да, мисля, че може едновременно да се сменят, дали и шофьорската книжка ще трябва да сменя също ?

Общи условия

Активация на акаунт