Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бургас

Здравейте момичета!

Много бих искала да разбера някоя правила ли е от вас захарни петлета? Домашни близалки?
Едновремешните на клечка? Разбира се не е важна формата а по скоро рецептата и как става?
Предварително ви благодаря за отговорите!
« Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 16:19 от sneji20 »
Цитирай

Разтапя се захарта,добавяш есенция и оцветител и  мъничко стрито на прах лимонтозу.Гледаш да не се карамелизира защото става горчиво.Внимавай става много бързо!
Ако имаш формичка може и да стане красиво ако ли не ....баба  го правеше в/у чиния ...на кръгчета/като бисквитки/.
Горе долу това си спомням  Hug
Цитирай

Варна

Майка ми едно време ни правеше захарни пръчки... единственото което помня е, че миришеше на оцет докато ги правеше... а като станеха готови захарните пръчки бяха като купените. Много жалко, че не помни рецептата... Аз продължавам да я издирвам...  newsm78

Цитирай

аз незнам как се прави, но бих искала да опитам да захаросам ябълки, по същият начин би трябвало да стане нали newsm78
Цитирай

Е, то трябва да се карамелизира, нали това е целта, но не да прегаря. Peace
Иначе се прави по този начин. На дъщеря ми съм правила, когато беше по- малка.
Цитирай

аз незнам как се прави, но бих искала да опитам да захаросам ябълки, по същият начин би трябвало да стане нали newsm78

Ето ТУК нищихме карамелизираните ябълки.
Цитирай

Неизживени спомени

Рецептата беше със захар оцет и оцветител,моя роднина имаше в цех.Ще попитам и ще пиша пропорциите
Цитирай

Варна

Здравей! Имам рецепта за захарни близалки, но не съм я правила.
Продукти: 1 водна чаша захар, 5 с.л. вода, 1с.л. оцет, орехи (цели ядки), клечки за зъби, капачки от бебешки пюрета.
Водата, захарта и оцетът се карамелизират до златисто-жълто. Върху намазаната външна част на капачките с олио се слага цяла ядка и клечка за зъби. Изсипва се от сместа, като изстинат се отлепват.
Ако изпробваш рецептата, пиши какъв е резултатът. Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.