29г.с бебенцето изостава с 2 седмици, моля за съвет

  • 12 558
  • 33
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Здравейте мили майки. Пиша тук с надеждата че  някой може  да е минал по моя път и да може да ми помогне - бременна съм в 29 г.с след конслултация с двама лекари (док Даскалов и док Марков) стана ясно че мъничкаата ми душица е забавила темповете на растежа си, и има уголемение на бъбречното легенче...Обръщм се към вас ако има ефективна добавка , която да приемам и бебенце да започне да расте нека ми пише, предварително ви благодаря   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 711
zinaida, не знам какво да ти кажа, да се притесняваш или не. По принцип всяко бебенце се развива различно и е нормално да има някакви отклонения, а и не винаги може да се измери много точно. Най-добре е да те следи лекаря по-начесто и него да го питаш евентулано за такава добавка, въпреки че аз не съм чувала, но може и да има. Аз мога да ти кажа при мен как беше. Момиченцето още от самото начало вървеше по-дребно и при всеки преглед беше с 1-2 седмици назад. Също така на феталната морфолигя докторът беше казал, че има уголемено бъбречно легенче, но не било много. Тогава ми обясни, че това не е нищо притеснително, много често се случвало и почти не създавало проблеми. родиха се в 34г.с. момиченцето 1850, а момченцето - 2300 (разликата си остана). На 2 месеца я гледаха на ехограф и докторката също видя уголеменото легенче, но каза че било в гранични размери и не било проблем.
Най-добре е да не се притесняваш, да посещаваш по-често доктора и да го питаш за всичко каквото те притеснява.
Успех и ти пожелавам едно голямо бебче до финала  Hug

# 2
  • София,
  • Мнения: 4 267
zinaida какво да ти кажа и аз, ако ти кажа да не се тревожиш, едва ли ще ти помогне много, но все пак. Само ще ти кажа че моето момиченце също изоставаше много, с повече от месец, а изоставането започна още от 16 г. с.. В седмия месец вече изоставането беше доста сериозно и цял месец лежах в МД на системи, уж да подхранят бебето, но нищо, то си растеше, но изоставането си остана до края с толкова. ПО мое мнение не ми изчислиха вярно термина, а и се наложи да извадят бебка доста по рано. За такива добавки дето питаш някъде четох, че има и че се предписват на майките, но на мен не са ми предписвали и не съм взимала, не съм знаела тогава дори че има такова нещо. За бъбречето не се тревожи, всичко ще е наред и ние имахме проблем, само че със стомахчето и с червата, но после всичко се оказа невярно, те и грешна диагноза бяха поставили на плода и ми казваха, че ще се роди с къси и криви крайници и че ще е джудже и дори искаха да го махнат, но аз не се съгласих и се радвам, защото детето ми си е напълно наред и си е здравичко, е доколкото позволява това, че се роди в осмия месец с недоразвит бярл дроб и сега често ми боледува, но това не е проблем важното е да расте, тя ще  го израсте.  НЕ се тревожи много - важното е бебчето да си расте , тревожно е когато спре да нараства. ПОжелавам ти едно красиво, здраво и послушно бебе на финала. Пази се много.  Hug

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 959
Здравей!
Обикновено за изоставане се говори, когато е забелязано в два последователни прегледа, един сам по себе си нищо не значи. Ти си била при много добри доктори, те не дадоха ли някакво предположение на какво може да се дължи- проблеми със захранването на пъпната връв, на плацентата, кръвно ? Хубаво е да се следи на доплер притока на кръв към пъпната връв, ако продължава изоставането.
А за даване на добавки - на една моя приятелка и предписаха протеини, които се взимат от трениращите фитнес - те са по-изчистени и силни. Чувала съм и за съдоразширяващи, но трябва доктор да каже  - според това, каква е причината.
А иначе това не е голямо изоставане, все още е в рамките на нормата  Peace
Пожелавам ти да си навакса мъникът и да не те притеснява повече   bouquet

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Благодаря ви момичета  Hug Никой от докторите не каза каква може да е причината...док Марков ми направи Доплер, каза че всичко с плацентата и пъпната връв е добре(като изключим това че е увита около главичката на бебка), коллкото до кръвното - винаги ми е било ниско , сега също е такова, но пък пулса ми е висок  Rolling Eyes На всеки 2 седмици ми каза да ходя да ме следят , а при док Марков съм пак в началото на март- дано тогава вичко да е наред  Praynig

# 5
  • София,
  • Мнения: 4 267
ВСичко ще е наред не се тревожи и успех, стискаме палци! Hug Hug Hug

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Момичета бях на ФМ при док Троянчев и според него бебенце изостава с 3 седмици , като изоставането е от асиметричен тип - стомахчето му е най-мъничко, освен това околоплодната ми течност е под нормата. Каза ми единствено да ям повече сирене , мляко и яйца. Много моля мами от Пловдив , които са имали проблемна бременност и се е наложило да родят по-рано дечицата си да ми пишат към кой лекар тук да се обърна,кой може да ме следи от тук нататък и да се ангажира с раждането , защото вече се чувствам така безпомощна - не знам кое е най-доброто , което мога да направя за бебето си  Sad

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 11:39 от zinaida

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 959
Здравей!
Съжалявам, че бебето продължава да изостава  Cry
Знам, че когато коремчето е по-малко, значи че не се дохранва поради някаква причина и често съветват да се роди по-рано бебето, за да навакса. Ти вече си 33 г.с., което дава голям шанс всичко да е наред, ще се моля   Praynig

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Благодаря ти миличка, засега се опитвам да запазя спокойствие, намерих лекар , който да ме следи редовно и се надявам бебенце все пак да започне да расте по-бързо  Praynig

# 9
  • Софето
  • Мнения: 618
При нас беше така в 34 седмица бебетата отговаряха едното на 30 другото на 31 седмица. При мен всичко беше наред, нищо не редно не намериха. Пиех БИОГЕЙМ 84%, вливаха ми през ден АМИНОКИСЕЛИНИ и нещо друго (не знам как се казва). Родих с планово секцио в 36 седмица едното 1900, другото 1700. За сега всичко ни е наред растем си бързо, бързо и сме палави за 100 бебета  Cool

# 10
  • Мнения: 9 973
това го преживях и аз.Родих малко бебе(износено).Навакса като навърши 1г.

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
зинаида имам идентични почти проблеми
т.е. имах
втората бременост вече установих лошо захранване на плацентата, и дори в 7 месец - лошо захранване и на пъпната връв
бебето в 7-ми месец бе с уголемени легенчета
всичко мино ок - родих в началото на девети, малко рано, но добре дошло щото почнах пак да качвам кръвно...
детето сега го следим - с хидронефроза е, но ние имахме късмет до сега да не се налага нищо да се прави по въпроса
кясмет и ако искаш подробности - пиши ми на лс

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ние май сме си писали...но ако на някой му послужи писаното от мен
надявам се, че си добре...драсни ми някой ред когато ти остане време!

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Зинаида роди мъничката хубава Елица вчера. Бебка е 2120 и 44 см. Дано всичко е наред при тях!

# 14
  • София,
  • Мнения: 4 267
ЧЕстито   ylinfant да е жива и здрава малката Елица и много да радва всички   bouquet Дано да няма никакви проблеми! Hug

Общи условия

Активация на акаунт