Цвят на очите

  • 31 858
  • 246
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 43 903
autumnsphere -  какво стана с вашия цвят в крайна сметака...на снимката изглежда с доста тъмни очи?

# 76
  • Мнения: 4 555
Да, точно 50:50 е шансът при вас.

# 77
  • Мнения: 213
Какви са шансовете детето ми да е със светли очи при положение, че всички са с кафяви очи, с изключение на мен и майката на мъжа ми - зелени? Според сайта 50 % кафяви, 7 % сини и 43 % зелени...дали има нещо вярно.  Rolling Eyes
Има  Peace Провери ли и случаите с допълнително инфо - брат/сестра със зелени/сини очи? в нашия случай шансовете за зелени драстично се увеличават, тъй като най-малкият брат на мъжа ми е със зелени като баща си (6.2% сини, 43.7% зелени и 50.0% кафеви, така че сме на равна нога  Wink)

# 78
  • Мнения: 367
Много интересна тема е за мен. Преди раждането си представяхме нашето бебе с кафяви очи, защото и родителите ни и ние сме в кафявата зона, но бебка се роди със сивкави, сега са сини, но не знаем как ли ще се променят нататък.

# 79
  • Мнения: 603
Мъжът ми и аз нямаме брат или сестра Simple Smile тъй че явно ще си остана с надеждата за това 50 на 50 да е светлоок бебока  Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 2 508
autumnsphere -  какво стана с вашия цвят в крайна сметака...на снимката изглежда с доста тъмни очи?

Хм, ами още са си тъмно сиви, но като се вглеждам в тях, има някакви интересни нишки и не ми изглеждат кафяви... Може би така ми се иска, но си мисля, че няма да са тъмни.

# 81
  • Мнения: 213
Мъжът ми и аз нямаме брат или сестра Simple Smile тъй че явно ще си остана с надеждата за това 50 на 50 да е светлоок бебока  Hug
Аха  Wink  Hug
Аз пък въпреки всички шансове за зелени/сини все сънувам кафявооки бебета като мъжа ми  Grinning Някаква смеска ще да е близка до прототипа - все пак с гърците сме в една генетична група  Crazy

# 82
  • София
  • Мнения: 43 903
autumnsphere -  какво стана с вашия цвят в крайна сметака...на снимката изглежда с доста тъмни очи?

Хм, ами още са си тъмно сиви, но като се вглеждам в тях, има някакви интересни нишки и не ми изглеждат кафяви... Може би така ми се иска, но си мисля, че няма да са тъмни.

Simple Smile)) дано Simple Smile

# 83
  • Мнения: 194
Аз мисля, че по-скоро няма да са сини, щом са толкова тъмни... Confused
Въпреки че като се роди дъщеря ми. никой не очакваше тя да е със сини очи, но аз забелязах още в родилното, че нейните очи са доста по- светло мътно сиво-сини....Ето снимка (тази на профила не е с реалния цвят, че бяха червени..):
http://media.snimka.bg/2364/010984286-big.jpg

http://media.snimka.bg/2364/010984320-big.jpg

Но акo и от двете страни има сини очи, е много вероятно бебето да ги прихване. Така стана при нас. Има 1 баба и 1 дядо синеоки, всички други сме с тъмни очи...Шанса е рядък и за второто не се надявам...е, ако много, много искаш светлооко бебе,  дано да се получи Peace

# 84
  • Мнения: 1 817
към 4-5 месеца си проличава ако ще са сини. И според мен няма да са сини, щом са  толкова тъмни.
И при нас имаме баба и дядо синеоки, но никой от синовете ми не прихвана.
 Аз  пък исках да си са с 'топли" очи, защото са със светли коси и много бяла кожа. Така и стана.

# 85
  • Мнения: 603
Аха  Wink  Hug
Аз пък въпреки всички шансове за зелени/сини все сънувам кафявооки бебета като мъжа ми  Grinning Някаква смеска ще да е близка до прототипа - все пак с гърците сме в една генетична група  Crazy
Peace е айде да са светли викам аз Wink

# 86
  • Мнения: 379
В нашето семейство имаме случай на родители с кафеви очи...и техните родители и по-близките роднини са с кафеви...а бебето със сини...и си остана с такива... Simple Smile

# 87
  • Мнения: 15 379
Моят син се роди с ясносини очи. После потъмняха и сега е с тъмносини, невероятно теменужени очи Heart Eyes
Аз съм с почти черни очи, съпругът ми със сини. Когато бях бременна почти всички ми казваха, че е напълно невъзможно бебето да е синеоко, но аз бях сигурна, че ще е синеок и с много дълга коса (то така и си беше Wink). В нашия род сините и зелени очи преобладават, та затова и го очаквах.
autumnsphere, не искам да те разочаровам, но е много вероятно очите да не са сини, щом започваш да виждаш нишки, които започват да се появяват, значи окото потъмнява Sad.
Ако окото ще е синьо, то просто си е синьо, а не синкаво (следствие на отражение на дрешки или околни предмети).
П.П. Има бабешко поверие, че цветът на очите на новороденото се разбира окончателно след 40-тия ден.

# 88
  • Мнения: 213
П.П. Има бабешко поверие, че цветът на очите на новороденото се разбира окончателно след 40-тия ден.
Майка ми смята, че си личало най-много на кого прилича бебето точно след като се роди  Wink
Peace е айде да са светли викам аз Wink
Айде, стискам палци  Peace Аз мечтая за топли кафеви (мистиката на моите зелени си остава запазена марка  Wink)

# 89
  • София
  • Мнения: 3 804
Ние с мъжа ми сме с кафяви очи, но имаме баби и дядовци със сини очи... Praynig

И на нашия син са сиво сини, а ние с мъжа ми сме с кафяви. Роди се с такива и с такива си остана. Свекърва ми е със сини.

Общи условия

Активация на акаунт