Бебета ЮНИ 2009. Тема № 29

  • 11 543
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 25

Някой вече го беше споменал, че не е известно защо въпросният кош се нарича "зимен кош", това дефакто е кош за новородени.

ЧЕ ЗАЩО ЩЕ ГО КРЪЩАВАТ "ЗИМЕН КОШ".....А НЕ ЗА НОВОРОДЕНИ ??!!! ННещо май аз не разбирам....трябва да се разходя из детските магазини

# 76
  • Мнения: 69

Някой вече го беше споменал, че не е известно защо въпросният кош се нарича "зимен кош", това дефакто е кош за новородени.

ЧЕ ЗАЩО ЩЕ ГО КРЪЩАВАТ "ЗИМЕН КОШ".....А НЕ ЗА НОВОРОДЕНИ ??!!! ННещо май аз не разбирам....трябва да се разходя из детските магазини

Нямам представа.... вече и аз се обърках с количките....  newsm78

ами и при нас не бяха, но на последната ЖК доки изведнъж каза, че за всеки случай трябва да спрем секса. Каза го след като ми откри полипи по шийката (някакво неопасно одебеляване на лигавицата) и след като й разказах как често усещам едното бебе да скача върху шийката. Не ми обясни защо да спираме секса, пък и аз не попитах
Дано да продължавам в същия дух Simple Smile Ами ти защо не си питаш, аз питам за абсолютно всичко... Даже на моменти се оказва, че се интересувам прекалено много... както бях писала преди дни, че не съм много доволна от лекарите тук... #2gunfire

# 77
  • Мнения: 143
Здравей те момичета и от мен в този мрачен ден  Confusedама и в рими го докарах Mr. Green
Гъделичкова "зимните" кошове са удобни но аз лично ще се взема комбинирана количка без самостоятелен зимен кош първо защото ще имаме летни бебета а и зимните кошове са с твърд гръб и и не могат да се надигат имат само легнало положение.
От моята педиатърка пък и от личен опит знам че лятно време детето трябва да е с една дреха по малко защото количката спарва малко или много а зимно време с една дреха повече понеже детето зимата стои на едно място в количката а ние се движим.И понеже така наречените зимни кошчета са напълно изолирани от всякъде което за зимата е супер но за лятото не знам  Thinking
И още нещо повечето деца към 4-5м.искат да стоят вече леко надигнати в количката( нямам предвид пълно седнало положение) защото почват вече да се оглеждат а при зимните кошчета предвид твърдия гръб това е невъзможно.
Мисълта ми е че не знам колко ще са необходими при все това че ще е лято но всеки си решава сам за себеси  Peace
Стана малко дълго сори Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 79
И аз съвсем се обърках с тези колички
и без това не разбирам а сега още повече.
Маи ще се наложи да взема някоя приятелка с опит когато си избирам количка,
или някоя мама тук от форума да обясни по подробно как стоят нещата

# 79
  • Мнения: 136
Михайлова, да де, ама нали през първите няколко месеца бебетата трябва да са изцяло легнали, та мисля, че този кош ще е най-практичен. Зимният кош в модела, който съм харесала, имал вентилационна система в основата на количката, което предполагам го прави практичен през всички сезони.
А като бебето започне да се оглежда и трябва вече да е поизправено, ще се ползва другият кош от количката. Само да подчертая, че не споря, а размишлявам  Hug
Ох, не знам, всеки наистина сам си преценява. Всичко е толкова субективно. А и много зависи всяка мама колко пари може да отдели за количка.
Лично аз все пак мисля да купя модела на Джордани 3 в 1, а ако не използвам зимния кош много, живот и здраве, ще се надявам следващото ни дете да е зимно Simple Smile 

# 80
  • Мнения: 5 001
Мойта количка е Чико 3 в 1 и като мама с опит ще се опитам да ви обясня аз какво знам Grinning
Коша за новородено, или зимен, ама май само тука му казват зимен, става и за лятото, поне аз го ползвах с Благо от април до юли и ми беше страшно удобен, моя може и да се повдига, не  е само напълно легнало положението на гръбчето Peace
Летния няма напълно легнало, но на 4 месеца и половина някъде прехвърлих Благо в него, имам съвсем лек наклон и няма проблем за толко голямо бебе. Има си покривало и става на Зимен. Абе изобщо това със зимен и летен кош ми е доста тъмно. Така наречения летен става и на зимен, зимния като му махнеш покривалото си е летен Rolling Eyes

Гъделичкова  единствено за Джордани знам че летния кош, за много облечено бебе на около 1 година идва тесен.
Май нестана много разбрано ако се сетите нещо конкретно питайте

# 81
  • Мнения: 0
И аз съм станала маниачка на тема колички. Има ли някоя мама, която може да сподели личен опит от Stokke и Bugaboo? И двете колички ми харесват много, но не са ли много плитки  Thinking   Дали ще и е удобно на бебка Rolling Eyes

Мами, спомням си, че бяхте коментирали различни лекарства за настинка, позволени за бременни? Може ли да ми препоръчате нещо, че не ми се чака до утре, за да питам доки. ..

# 82
  • Мнения: 136
Гъделичкова  единствено за Джордани знам че летния кош, за много облечено бебе на около 1 година идва тесен.

Леле, ти ме уби  ooooh!  Някой казвал ли ти го е или от личен опит го знаеш? Иска ми се количката да е функционална поне до 2-годишнината на детето, но ако наистина ще отеснее още на 1-та година, си е живо безумие да я купувам, още повече, че не е никак от евтините.

Препоръчайте ми тогава някоя количка 3 в 1, която да е до 800 лв. и да е подходяща за до 3-годишно дете, няма значение марката, само на външност да изглежда прилично и да е удобна.

# 83
  • Мнения: 143
Да разбира се че първите месеци са напълно легнали  Peace явно има вече различни кошчета с (май е по правилно да се наричат за новородени а не зимни) възможност за надигане Thinking
което е добре Peace
HADI съседката ми има stokke и ми се струват малко плитки и къси летните им кошчета а и имам чувството че им стърчат краката от количката като спят  newsm78 сигурно така ми се струва само но като цяло малко са ми странни тези колички Wink

Гъделичкова напълно съм съгласна с Алиен  Peace и на мене ми се вижда тясна newsm78

Аз лично съм решила да си купя тази количка http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4287
а догодина на лято тазиhttp://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3608
Лятната е много удобна племенника е с такава но за новородено не става Peace

# 84
  • Мнения: 5 001
Има теми в подфорум На пазар, пише за всички колички, там съм го чела. Не се впрягай толкова Grinning Благо е почти на 3 и още си се събира в количката, то си зависи и от детето. Кам имат модел 3 в 1и те са някъде към 800 макс 900. Новото Чико е по-тясно от старото. Най-добре отиди в магазин където имат Джордани и Кам или Нео нато и ги сравни.
Сега ще погледна за тема в На пазар и ще пусна линк Hug

# 85
  • Мнения: 753
Katerinka, след секциото пиех много вода и Солпадеин - разтворими таблетки. Не помня на колко часа, но май на обяд и след обяд по една - родих в 12.10ч на обяд.
Gydelichkova, за мен в т.нар. зимен кош на бебо му е по-защитено и за гърба е по-добре, на моето дете му окъся на 5мес-5 1/2мес. и тогава минахме към най-полегнало положение на седналия вариант. Моят кош е и широк, което ми харесва. Мен лично ме притеснява да сложа малко бебе в легналото положение на комбинираната количка, защото при управление и качване с количката то направо "танцува" в нея /лятото гледах една майка с бебче на 2 месеца/. а е малко да го връзваш с коланите и ще го спарват. А в "зимния" то си е по-защитено.
Някой беше пускал сайт с количка, на която такъв кош се накланя така, че бебо да гледа. Мисля, че без кош-легълце /така да го нарека/ не може - но мое мнение. Но има и комбинирани колички с едни оформящи страници, които правят като кош мястото за лягане.
И на мен Джорданито ми се струва тясно, но моя приятелка го ползва до 2 1/2 г. и има едро момченце. Трябва да си се мери Simple Smile
Боже, колко неща не знаех като си избирах количка - избрах я по интуиция Simple Smile и по вид - просто я харесах от една майка.
Към всички мамчета с деца - да сте здрави вие и те! Знам колко е гадно да ти е болно детенцето Sad

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 14:53 от ayas

# 86
  • На високо
  • Мнения: 824
Здравейте, момичета!
Позагубих се от известно време, но ми се струпаха разни случки, повечето неприятни. От миналия понеделник се върнах на работа след 2-те години майчинство. Тъкмо посвикнах с новото положение и взех че се разболях. Хрема, температура, ужасни болки в гърлото - такива екстри. Геройски си изкарах седмицата на работното място, а събота и неделя се лекувах в къщи. Пих всичко на всичко 2 парацетамола, когато имах температура над 38, иначе карах на чайчета с мед. Явно не се справих много добре с лечението си, защото все ощи си влача лека хрема и кашлица. Междувремено ходих на ЖК този вторник. Бебка беше добре. Пуснаха ми иследвания на кръв и урина. Взех си резултатите и май не са много наред, заради скорошното ми боледуване, но така и не съм ги показала на лекарката, защото се разболя и дъщеря ми. Май я заразих аз, но при нея нещата се стекоха по различен начин. Във вторник вечерта беше с висока температура и никакви други симптоми, а в сряда сутринта - с остър ларингит - с лаеща кашлица и пристъпи на задушаване. Ужасно е да виждаш детето си да не може да си поеме въздух, да сочи с пръстче гърлото си, да няма глас дори да плаче и да не знаеш как да му помогнеш. Следобяда вече бяхме постъпили в болница. С урбазон, инхалации и антбиотици овладяха положението и вчера ни изписаха. В болницата толкова бях притеснена за нея, че почти не мислех за бебето, а то се скъсваше да рита точно в най-тревожните моменти. Нощем почти не спях, защото бяхме на едно легло с малката, тя все се въртеше и наместваше и едва я отървавах от падане от високото легло. Уж беше детско отделение, а нямаше никакви приспособления по леглата за да не падат малките  Sad. Болното момченце в същата стая пък много плачеше нощем и трудно се успкояваше. Не искам да ви занимавам повече с неприятните си преживявания - беше си голям стрес и за детенцето и за мен. Исках да се държа геойски, но плачех с нея, когато и поставяха на 2 пъти абокат. Но всичко е добре, когато свърши добре. На втория ден още малката ходеше на гости по другите стаи и тичаше по коридорите, едва я стигах. На всичкото отгоре ми се караха, че не мога да я удържам да си стои в стаята на леглото. Децата всъщност са много жизнени и адаптивни. Някак си по-бързо се "вписаха" в не особено приятната болнична обстановка, отколкото придружаващите ги майки. И когато вече спрях да се притеснявам толкова за болното си момиченце, взех да се замислям за "сестричката" в корема ми. Тя някак си също се кротна с дните и в накрая точно преди изписването съвсем спрях да я усещам. Убеждавах се, че спи или се е обърнала към гърба ми и затова не чувствам нищичко, но така и не се убедих и щом се прибрахме в къщи с каката, веднага се втурнах на преглед при гинеколог. Ами биеше си му сърчицето на бебчето, наистина не се движеше много, много, но е живо и си расте. Успокоих се веднага. А и вечерта пак усетих побутванията, а понякога и почти болезнените ритничета.  Laughing Знам, че не е задължително бебчето да се усеща постоянно, че доста време спи, но не винаги успявам да се сдържа да не хукна за преглед. На всичкото отгоре съм отслабнала в болницата. Влязох 54кг, а сега съм 52,5 ! Как мислите, опасно ли е това? А уж се хранех, не съм гладувала, но безсънието и стресът май са си казали думата. Да не взема да се върна на изходните ми 50кг?! Добре, че на 25.02 съм отново при Марков. Дано науча само хубави неща.
Хайде да свършвам, не искам да ви натоварвам повече. Желая ви само приятни емоции и да знаете, че сте ми голяма утеха и подкрепа в кофти ситуации. Почти не ми остава време да пиша, но все успявам да се поразтуша с това , което вие сте споделили   bouquet

# 87
  • Мнения: 482
 Joy
наистина настана голям купон с тези колички
 Joy

абе каквито и да са - все за бебета са правени  Joy

Относно терминологията - не знам защо е така. В официалните каталози на бългаски го пише като "кош за новородено", на английски не се натъкнах на специален термин, пише само че се използва за новородени до 15 либри (не знам на колко килограма отговаря това), но никъде и няма думичките "зимин", "летен". Та така - забравете сезоните  Joy Това си е кош за новородено. Моят също може да бъде повдигнат, така че бебето да не е напълно легнало, но и също е Чико, като на Алиен.  Joy И по повод думички и терминологии - в Италия не казвайте Чико, а Кико  Peace

Гъделичкова - то хубаво "летния" вариант бил тесен за бебета на 1 годинка, облечени със зимни дрехи, ама твоето бебе на 1 годинка няма да е точно в зимни дрехи ... а ще е облечено в нещо по-лекичко, все пак ще е някъде юни 2010  Peace

Предлагам бебе на 1 годинка и 9 месеца, облечено в зимни дрехи за тестване на колики, за целите на експериманта можем да го разхвърляме и по панталонче и блузка. Подкупва се със зрънчо, солети ... и шоколад ... ама тогава аз ще ви гледам на криво  Laughing А и от бебе до бебе има голяма разлика. Даяна на 1 годинка беше 9, 400 кг., сега е 11,250 кг. Някой бебета на 1 годинка са и по 13 кг. Сега примерно ми се струва че със зимни дрешки столчето и за кола (група 1 за деца от 9 до 18 кг.) и е малко ... ама както ми се струва малко, така тя успява да се измъква и от коланите с които е стегната ... така че ...

# 88
  • Мнения: 482
Фрея, да се оправяте и вече никакви болести ...  Naughty

# 89
  • Мнения: 753
temp, Simple Smile

И аз мисля, че не винаги всичко може да се предвиди. Моят синковец много спеше в легналия кош. Други не обичат навън много. Трети често искат да ги вадят да "оглеждат" света, а има и такива, които тотално отказват количка още рано - моя приятелка носеше нагоре надолу сина си и с другата ръка буташе количката Shocked, тогава живееше и в центъра...Като се роди второто той поиска да седи отпред, а малката спеше по диагонал зад него докато стигнат до парка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт