въпрос за миома

  • 43 575
  • 134
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 883
Shockedтова за малките деца предполагам се отнася за мен найстина са малки нямат годинка и не ходят още сами

Да, имах предвид Заки.
Да така е и дори ми поставиха диагноза ендометриоза и може да се наложи да махнат всичко,та за сега се обмислят по-леки варианти.Благоваря ви за вниманието  bouquet

# 31
  • Мнения: 547
ендометриоза,това е различно от миомите.Как ти я видяха с лапароскопия ли?За миомите леки варианти няма.Или нарастват и се махат или си седят едни и същи размери не ти пречат,нямаш кръвотечения извън месечния менструален цикъл нито промяна в дължината му,зависи какви са може и да пречат за забременяване,консултираи се с няколко различни доктори специалисти в тази област.

# 32
  • Мнения: 1 883
Ами д-р Жекова ми каза,че имам преобладаващ хормон,който помага за образуването на тъкани и сраствания,същевременно и миоми-вътре и извън матката,срастване с яйчника и дори да ги изрежат,те пак щели да се появят.....звучи кофти,но ще проверя нещата в началото на март (веднага след цикъл) Peace

# 33
  • Мнения: 547
естроген,пусни го пак на друго място и сама си го свери с референтните стоиности на съответната лаборатория само провери на кой ден се пускаше.Не се доверяваи само на една лекарка и как ги видя тези сраствания?

# 34
  • Мнения: 114
ако миомата не нараства,не се оперира! консултирай се с поне двама лекари!Успех! Peace

И аз мисля, че трябва да се консултираш дали наистина се налага.
С 3 бр. съм като теб, голямата беше 7 см., после намаля до 5 см. и казаха, че няма да ги пипат, само ходя на контролни прегледи.

Миличка, а как намаля - нещо пи ли - билки или друго. Имам същия проблем - 7 см миома и ми предлагат операция, защото ако не съм я направела сега, щяло да се случи в най- скоро време и то по спешност!!! По думите на моя гинеколог.

# 35
  • Мнения: 46 403
Не съм пила нищо, няма доказани лекарства против миома, за съжаление  Confused
След бременността ми намаля, според лекарите тя влияе непредсказуемо - т.е. може да намали, да увеличи или нищо да не стане с нея.

Операция не са ми предлагали ...

# 36
  • Мнения: 114
При положение, че нямам оплаквания - обилно кървене, болки, незадържане на урина и подобни - какво според вас означава "операция по спешност" Толкова бях шашната, че пропуснах да попитам.

# 37
  • Мнения: 114
А на кой ден от цикъла е най добре да се отиде на преглед при миома - казаха ми, че на 6 тия, по-точно на първия чист ден. Колкото по-късно се отидело, вероятноста измерването да не е точно била голяма.

# 38
  • Мнения: 46 403
А има ли растеж за кратко време?

Консултирай се с още поне един лекар, задължително!

За прегледа не знам, аз ходя по време на овулация за цитонамазка и успоредно с това гледат и миомите ...

Успех!

# 39
  • Мнения: 114
Забременях и родих с миома преди 13 години. До преди 6 месеца си беше колкото череша, като през годините леко нарастваше или се смаляваше, но без каквито и да са усилия от моя страна - имам предвид пиене на билки, хомеопатични лекарства или друго. Днес бях на поредния контролен преглед и се оказа , че е достигнала до размер 7 см. Ужас! Ако расте с тези темпове.....И каква е причината....

# 40
  • Мнения: 547
За прегледа аз хода горе долу по средата на цикъла.Не е хубаво преди цикъл иначе не знам.

# 41
  • Мнения: 1 883
Моят доктор ме иска за всякакви прегледи,винаги 2-3 дни след цикъла и каза,че преди цикъл може миомата да е по-голяма и състоянието да не е реално.На мен сега ми предстои преглед,на 5.03 май Thinking

# 42
  • Мнения: 114
Потърсих и второ мнение. Лекарят още като лягах  и "Ооооо, вие направо сте си за операция!" Оказа се , че миомата не е една и като цяло с матката размера им е 18 см. Каза ми да не отлагам и в началото на следващия цикъл да му се обадя. Притесняваме постоперативния период и климактериума, който ще ме затресе веднага.

# 43
  • Мнения: 3 997
И на мен ми откриха миома през бременността (д-р Марков я видя). Около 2 см. Толкова си беше и 4-5 месеца след раждането. Скоро пак ще ходя на контролен преглед, надявам се да няма неприятни изненади.
И все пак, познавам хора, при които се е наложила тежка операция поради големината на миомата. Знам че д-р Попов от Шейново е специалист по т.нар. безкръвни операции (тогава, когато това е възможно).

# 44
  • Мнения: 114
Не се притеснявай, аз с 2 см миома карах 13 години. Какво и стана сега....Уж след 40 години почвали да намалямат. Ама при Марка Тотева - обратно.

Общи условия

Активация на акаунт