въпрос за миома

  • 43 571
  • 134
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Откриха ми 3 миомни възела с размер на 2 месечна бременност.Моля ви1ако имате опит с това да ми кажете къде сте се оперирали,по здравната каса ли беше и още нещо ,което може да ми е полезно!Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
# 2
  • Мнения: 421
ако миомата не нараства,не се оперира! консултирай се с поне двама лекари!Успех! Peace

# 3
  • Мнения: 46 403
ако миомата не нараства,не се оперира! консултирай се с поне двама лекари!Успех! Peace

И аз мисля, че трябва да се консултираш дали наистина се налага.
С 3 бр. съм като теб, голямата беше 7 см., после намаля до 5 см. и казаха, че няма да ги пипат, само ходя на контролни прегледи.

# 4
  • Мнения: 1 883
Благодаря,аз имам много силни болки през първия ден на цикъла и ако ги премахна,ще се освободя то този проблем.Ще се консултирам с още един лекар.  bouquet

# 5
  • Мнения: 46 403
... аз имам много силни болки през първия ден на цикъла и ако ги премахна,ще се освободя то този проблем ...

И аз бях така, по 24 часа повръщане, а колко пъти съм губила съзнание ...  ooooh! но всичко изчезна след като родих Grinning а миомите са си вътре, затова не мисля, че те са причината, поне при мен.

Успех!

# 6
  • Мнения: 1 883
Е,аз имам 2 деца и мисля,че проблема си стои.

# 7
  • Мнения: 167
На мен ми е правена миомектомия,но болезнената менструация си продължаваше.
Едва след раждането болките станаха по поносими, но още ги има.

# 8
  • Мнения: 101
Зависи на колко години си и ако имаш големи кръвоизливи -по-добре се оперирай. Операцията е изцяло по здравна каса. Може да ти искат и кръводарители.
 Много е важно също да те видят с качествен/ вагинален/ ехограф, за да установят размера на миомите правилно. Ако са миоми колкото  3-4 месечна бременност, може би е необходима операция.
Мен лично в рамките на един месец ме гледаха двама лекари, но при единия техниката не беше качествена и установи възел 2,5 см. След една седмица на друг ехограф ми намериха голяма миома -6-7 см и множество по-малки. Тъй като съм  над 40г. ми отстраниха матката , като запазиха  яйчниците. Операцията  мина перфектно. Ако искаш пиши ми на лични  за подробности.

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 15:43 от kalinka2

# 9
  • Мнения: 1 309
Здравейте! Задължително ли трябва да има жената аномалии с цикъла при наличие на миомни възли. На майка ми са казали, че матката и е увеличена и сега ще си прави изследвания и прегледи. Много се притеснявам  Cry

# 10
  • Мнения: 547
Здравейте,аз също имам миоми които бяха много малки,но тъй като правих инвитро от стимулацията едната порасна много,а от двуплодната бременост още повече.Родих секцио и лекарите мислеха по време на операцията да ми махнат матката,но от страх от много кръвозагуба се отказаха и ме затвориха.Сега почти една година след това явно миомата нараства и ми притиска яйчника и там имам болка по време на овулацията,единия докртор смята,че съм за операция и то пак коремна заради големината и местоположението,но другия доктор при който ходих казва,че те са калцирани.Някой знае ли какво означава калцирани.Чудя се дали да се оперирам или не.

# 11
  • Мнения: 3 830
Можеш да отидеш на преглед при Д-р Недялков в Първа АГ Света София.
Писах вече в друга тема, че редовно питат майка ми кой й е направил толкова добра операция и по модерни методи, които практикуват двама-трима хирурзи в България.
Ако искаш телефонен номер, мога да ти дам. Можеш да пишеш на лични. Peace

# 12
  • Мнения: 547
Здравей,аз четох,че има по модерни методи с вкарване на сонда през кръвоносните съдове и запушване на миомата,но това била много скъпа техника и не се прилагала тук.На мен ми казаха,че само с повторно отваряне,могат да се махнат,но никой не дава гаран
ция за оставянето на матката.

# 13
  • Мнения: 2 926
Трябва да вземеш няколко мнения и да прецениш дали да се оперираш или не.
Много зависи от миомите и дали получаваш силно кървене по време на цикъл.
Преди три месеца ме оперираха от киста на яйчника и в болницата имаше жена, която беше с миома колкото 9-месечна бременност.
Всички лекари и се караха, че е чакала 3 години, вместо да се оперира веднага като са я открили.В началото миомата й е била 2 см.
Операцията й беше много сложна, с много голяма кръвозагуба.
Всичко това ти го казвам, за да си направиш добре сметката.
И ако решиш да не се оперираш, постаянно да следиш възлите растат ли.

# 14
  • Мнения: 46 403
... Задължително ли трябва да има жената аномалии с цикъла при наличие на миомни възли ...

Не Simple Smile при мен няма никакви аномалии, доста жени са по същия начин, дори не подозират, че имат, успех на майка ти!

... другия доктор при който ходих казва,че те са калцирани.Някой знае ли какво означава калцирани ...

Късметлийка   Hug копирам от стара тема:

Някой знае ли какво означава калцирани.
Калциране, когато се използва в здравен аспект,  буквално означава втвърдяване на тъканта. Т.е. миомата е спряла своето нарастване и се е капсулирала.
Съветът ми е да потърсиш мнението на трети специалист с доказан авторитет! Peace

Общи условия

Активация на акаунт