♥ Св.Валентин Зарезан ❦ - ИСПАНИЯ

  • 25 136
  • 293
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 789
Добро утро и от нас!  smile3525 newsm51  food010

persiana, Hug,благодарско за кафето!Аз го отказах и ще му се наслаждавам само така.Минах от 3 седмици насам на зелен чай.Значи още една плевенчанка в кюпа?Ще заформим клуб Mr. Green.

vivian,и вие ли се запътихте към БГ?Радваш ли се или...?Ние мислим да поостанем още година и нещо,докато все още имаме работа,пък после ще видим.Нали знаеш - ако искаш да разсмееш Господ,разкажи му за плановете си?

mimky,вие как сте?Попаднахте ли на квартира?Ако знаеш колко ми е дотегнало от живот компартидоооо...знам какво е и искрено ви съчувствам.

Тони,усъвършенстваш ли фотографията?


# 121
  • Мнения: 389
Мими, ами ние така си го решихме.

Аз работих до като можех с корема и им казах във фирмата, че после ще си гледам детето, и да не ме очакват да се върна. Не мислимо ми е да я дам на градина толкова малка, а баби тук нямаме.
Викам си сега, сигурно няма друга луда в тази криза сама да си напусне работата  Joy. Добре си ми беше там, седях си на бюрцето, счетоводствах си, говорех си с куп клиенти, но детето ми е по-важно. Цял живот ще работя, а то ще порасте ей сега  Grinning

Търсили са ми заместник, но не са харесали никой. Скоро не съм минавала, но последният път беше преди 3 месеца сигурно и така ми казаха.

Мъжа ми си работи, има си екип и много го тачат, обаче... ще ги напусне и той. Април ще трябва да им каже.

Така решихме и се радваме. За детето ще е по-добре да сме там, а и за нас. А си мислех, че няма да ми се прибира скоро.
Интересното е, че нямам търпение  Mr. Green

# 122
  • Мнения: 350
здревейте момичета, надявам се да сте изкарали празника хубаво, поне ние си прекарахме мога да кажа много добре, въпреки че ники през цялото време беше със нас, аз си мислех че празника няма да е кой знае какво, но ме изненадаха приятно- и подаръци получих и ме заведоха и на ресторант. newsm53 Ники също беше много доволна от вниманието което отделиха нашите приятели, и накрая заспа в колата уморена от многото емоции.
Персиана Искра добре дошли при нас, радвам се да се запознаем.  bouquet
Мими търсим писо все още, миналия ден ходихме да гледаме един но не ми хареса нещо, стаите добре, но не мога да се обърна в кухнята, нито в банята, да не говорим че втора жена изобщо не може да влезне в кухнята, няма тераса в патиото се простирало, а това са важни неща  за всяка жена.
Вивиан щом сте решили да се връщате в бг няма лошо, важното е да се чувствате добре вие и малката, е ще ни липсваш но се надявам да продължаваш да пишеш. Hug

# 123
  • Мнения: 789
Mimky,то е ясно,много неща са важни за удобството в един дом,но...няма да ти описвам обстановката в нас.Старах се да посъздам горе-долу уют,но в стара къща с рушаща се мазилка и захабени плочки...мадре миа и утют.Тераската ни е метър на половин,простор има за два чифта бикини дето се вика,простирам вътре,което най- мразя.Повече няма да ти разправям,че ме хващат бесните.Дано скоро откриете,каквото търсите.Ники здравичка ли е?

vivian*,радвам се за вас,че сте така решителни Peace.Като пристигнахме с Иви,той беше на годинка и 1 месец.Само мъжът ми работеше и ни беше доста трудно-трима човека на 600евро.Сега работя до обяд,взимам си го от уч-ще и следобяд сме вкъщи.Мъжът ми вече е на 1100Е и се справяме чудесно.Тъжното е,че жилището ни в БГ стои празно,близките ни липсват,а се съмняваме,че ще можем да изплащаме апартамента в Плевен с плевенските заплати.И ние мислехме,че няма да ни се прибира-и двамата харесваме Испания,а и селото в което живеем е красиво.Обаче от известно време се улавяме,че премисляме варианти за връщане и разпитваме близки и познати как са заплатите в Плевен и има ли работа.Ще видим.

# 124
  • Мнения: 389
Опитвам се да се свържа с консулството в Мадрид и не мога. Понеже ще пътувам само аз с детето, бащата трябва да ми направи пълномощно. Някой знае ли дали трябва да си вземем предварително час за това и за колко време става?

И друго се сетих, като пътувате с количката с дете, тя при вас ли е или я прибират с багажа докато пътувате?
Зачудих се как ще се кача с количката и с детето.

# 125
  • Мнения: 1 461
Здравейте момичета който го интересува тортата е по тази рецепта http://www.bbcgoodfood.com/recipes/1357/decadent-chocolate-truffle-torte#


Пресиана ,Искра добре дошли   bouquet

Мимки най добре ще сте си сами ще ви е трудно финансово но поне ще сте си спокойни

Вивиан хубаво решение сте взели  Hug определено градините в БГ са по добри от тук
Ние ще си седим тук за сега на Галина климата в Бг и влия много лошо тук няма екземи и спазми  Peace
Мимии  радвам се че сега сте по добре  Hug

# 126
  • Мнения: 4
vivianаз моналото лято си ходих с децата,и никой не ми е искал пълномощнона влизане в БГ,ама после се върнахме с таткото и не ни е трябвало.Това са телефоните на посалството+34 91 345 57 61, +34 91 345 66 51 y+34 91 359 76 11,аз на тях се обадих за пасаван,ама за това не трябва час.като отидохме за пасаван извадихме и пълномощно за всеки случай

# 127
  • Мнения: 1 156
Здравейте мами
Гледам, увели4аваме се. Добре дошли на моми4етата. А други са решили да се върнат в родината. Успех, Вивиан . И да посетиШ Кайлъка и заради мен. Едно от неЩата които ми липсват тук е този парк, макр 4е рядко го посеЩавах сега разбирам какво съм губила, но то си е за мен. И аз като теб си с4етоводствам и си сея на маси4ката, да видим и аз до кога.
НиЩо ново окол мен. Ако някой знае рецепта протива ку4еШки космопад, моля да ми я сподели, 4е сме много космати в къЩи ...вси4ки. Mr. Green
Лека ноЩ и успешна седмица на вси4ки

# 128
  • Мнения: 4
аа и относно количката си с нея до входа на самолета,там я сгъваш и я оставяш,предполагам че ги слагат в багажното на най-отгоре за да не се счупят,и после като слезеш отиваш където се чака за багажа и тя е там!

# 129
  • Мнения: 350
Мими Ники е здравичка, да чукна на дърво, дивее все повече, бъбри, пее, опитва се да ходи, общо взето при нея нещата се променят всеки ден.
Вивиан, и мъжа ми също се сблъска със същия проблем като вашия- никой не му вдигаше телефона от консулството, та за това отиде на място но му дадоха час за 9 март за да си подаде документи за подновяване на паспорт, и понеже разбрахме че се бавят от 5 до 8 месеца със изкарването независимо каква поръчка си пуснал, а на него му трябва по спешност реши че по добре да отиде до бг да спести време, то нерви пак ще има, ама времето е пари както са казали хората. Simple Smile Но на въпроса, като трябваше да подаваме за пасаван, ние не си взехме час, имаше и такива с час, но като кажеш че примерно утре или вдругиден пътуваш за бг и пълномощното ти трябва ще влезнеш, но работата е там че ще чакаш на опашка, пълномощното го подаваш и ако кажеш че утре пътувате, още следобяд трябва да ти е готово на същия ден.  Така зависи с коя компания ще пътувате, ние като пътувахме с бг еър ни казаха че количките са до стълбите на самолета, после ги сгъват и ги  прибират при тях, тоест не в багажното, после като слизате ви ги дават, но пак казвам много зависи с коя компания пътуваш.
Карчита как са малките кукли, оздравяха ли вече? Знам мила че по хубаво от сами няма, но не можем да си позволим един наем от 700-800 евро на месец за сами хора, все пак има и други разходи, виж ако и аз работех щеше да е друго, тогава ще можем да си го позволим, но на тоя етап не, колкото и да ни се иска, дори да кандидатстваме за прословутите помощи.
ГериПетрова, попитай във ветиринарната за кучешкия косопад има хапчета които го намалява, нали и ние имаме куче в квартирата, в тоя период като мета събирам по три лопати космалъци. ooooh! Разбирам те и ти съчувствам мила, знам за какво говориш. А сега се сещам че хапчетата на Лъки ги носеха от бг и му действаха.

# 130
  • Мнения: 789
vivian*,от тук за към БГ пълномощно не ти трябва.Казвам ти го със сигурност,защото лично в посолството в Мадрид ходихме за такова,за да изпращаме Иви с моята майка към БГ миналият март,и там ни казаха че не е нужно.Ако излизаш от БГ сама с детето е друг въпросът.А количката е в багажното.После си я чакаш на лентата.

Гери,АНЕТ,свикват ли момченцата ви с гуардето?

Саби , Пакри , и вие нищо не казвате за бебчетата?

ROZI, silrai, Вес, къде сте бре?

Лека вечер на всички,че тази вечер е ред на "Валкирия" да се гледа.

Целувки и аста маняна!  bouquet

# 131
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 830
Привет, момичета!
Vivian* ,  **mimi**  правилно ти е казала - за влизане в БГ вне искат пълномощно. искат го само, ако излизаш навън сама с детето. Макар че, когато пътувахме с племенника (аз отивах при мъжа ми, а него водих при сестра ми и зет ми) , служителката на чекинга погледна декларацията, обърна се към другата служителка и й казва: "Виж, таткото е дал разрешение", а другата : "Да, пускай ги". Аз ги изслушах и им казвам: "Ами не само таткото, и майката се е подписала". Двете се ококориха и ме питат аз каква съм на детето. Ами леля съм му. Ако не им бях казала, изобщо нямаше да обърнат внимание.
geripetrowa , относно кучешкия косопад - от Пловдив си взех шампоан, който може да се ползва всяка седмица и е специално за тази цел. Ние имаме ротвайлер и пред 2-3 години всяка година по едно и също време, на едно и също място на гърба опадваше козината и ставаше едно голо петно. Най-интересното, че шампоанът е испански и мисля, че в някоя ветеринарна клиника ще го намериш. Иначе в зоомагазините в Барселона не съм го виждала, ветеринарят в БГ ми каза, че само в клиника можело да се намери.

Мъжът ми вече е в Саламанка. В началото се притесняваше, но сега казва, че градчето му харесва, пък и квартирата им била голяма и добре уредена. Ако се проточи  работата им  по-дълго, може и да ми се усмихне късмета да го видя и аз това градче  Joy

Момичета, лека вечер на всички ви

# 132
  • Мнения: 1 461
Vivian*   аз когато идвах насам сама с децата носих пълномощно  Peace за количката бях с нея до качването на самолета и помолих да ми я свалят пак там защото аз сама с двете просто нямаше да мога да се предвижа без количка

# 133
  • Мнения: 389
Благодаря ви  Hug

ГериП, ще се разходя и заради теб в Кайлъка  Wink. Много си го обичам аз  Grinning

 С Wizzair багажа отделно ли се плаща? Нямаш ли право на 20кг. багаж и отделно ръчен  newsm78 ?

# 134
  • Мнения: 56
Привет от Марбейя!Мина доста време откакто писах тук и седем месеца,откакто сме в Испания.Определено и двамата с приятеля ми смятаме,че за нас и детето е по-добре да се опитаме да си намерим мястото тук.Малкия  се справя страхотно с езика и с училище.С Клара и Аннакало пихме кафе все пак:)Ани се преместиха във Фуенхирола.Надявам се пак да се видим:)освен да пишем в скаип.Имам някакъв проблем със здравното обслужване .Записах личен лекар в наи-близкият мед център,след което заведох сина ми,тъи като има нужда от зъболекар.Това установи и неговата лекарка и дотам .Каза ми ,че не знае дали имаме право.Аз знам ,че право имат вс деца до 14 год възраст.Както и да е ,ходих да си вадя здравна карта и отново поставих въпроса за зъболекаря. Сега  уж чакаме някакво талонарио по пощата.Странна работа!Ако някои има повече инфо -ще бъда благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт