33 валентинки бели кат' снежинки - Норвегия

  • 25 862
  • 295
  •   1
Отговори
  • Норвегия
  • Мнения: 115
NORGE



КОИ И ОТ КЪДЕ СМЕ:

OSLO:  rkb       deata       Linda       mishelle

TRONDHEIM:  ЧервеноВинце       norah     

STAVANGER:  bob4enka       kvinne       МоLinKa

Tønsberg: Milva2003   

TROMSØ:  momo          slivka

BERGEN:   Майчица, elli_17

HAUGESUND:     palachinka

Florø:                     Бебинщайн

Gjøvik:      Smile... /ex p327/

SANDEFJØRD:         sandefjord

FLØYA:  sssvetla

PORSGRUNN:          Yuli83

BALLANGEN:    Bittersweet

 Извън Норвегия:           Marjo    бебчо        galuni       sem22



ПРЕДИШНИТЕ ТЕМИ:


ПРЕДИ ДА ПИТАТЕ ВИЖТЕ ПРЕДЛОЖЕНИТЕ ПО-ДОЛУ
ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ:

ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
[/color]:


Тук можете … ги...
Както и тук...
Интернет п … 78;би



ИНФОРМАЦИЯ ЗА ОСЛО:

Сайта на об … 89;ло - Информация за идващите в Осло  - за всеки квартал, към кого да се обърнете при различни ситуации и т.п.
Информаци& … 89;ло
Информаци& … 89;ло


НОРВЕЖКИ ЕЗИК:

Информаци& … 72;не
Norskklassen с аудио
Норвежка г … 80;ка
Норвежкит& … 86;ли
Интеракти& … sh and Norwegian/
English to Norwegian to English Dictionary
Lexin
 
Norwegian in 5 Minutes a Month
Превод на т … 80;ци
Уроци по но … 78;ки
Уроци по но … 78;ки
Уроци по но … 78;ки
http://pavei.cappelen.no/Интер  … 78;ки
Folkeuniversitetet

ИНСТАНЦИИ И ПОЛЕЗНА БИЗНЕС ИНФОРМАЦИЯ
Lovdata – Норвежкото законодателство
UDI - Информация за емиграция, разрешителни за работа, необходими молби/. Има и на български език, но не е пълна.
Skatteetaten
Likningskontoret
UDI - Work and residence in Norway

Норвежка м … ;гл./
Norwegian Public Roads Administration
Информаци& … 75;ия
Fylkesmannen
Пътно упра … 85;ие
NAV - Бюро по тр … 5;гл.
Hudson - Информац … 86;та
Tax Return from NorwayTax Return from Norway

ОБРАЗОВАНИЕ:

UDI - Work and residence in Norway – Информация на български /*.pdf/
Информаци& … 75;ия
NOKUT - Инстанци … 85;ие
Информаци& … ;гл./
Информаци& … 1;рс/

ТРАНСПОРТ, БИЛЕТИ:

Norwegian Air Shuttle – Норвежки авиолинии
VING – Шведски авиолинии
LOT - Полски авиолинии
AUA - Австрийски авиолинии
Lufthansa – Германски авиолинии
Hemus Air– Български авиолинии
Ryanair  – Ирландски авиолинии
Wideroe Airline 
Kelkoo Norge
Информаци& … 75;ия

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 15:15 от Bittersweet

# 1
  • Мнения: 977
Ей, Bittersweet, сън не си спала да ни украсиш празничко темичката. Мерси!  Hug

Как върви ученето?
Не съм забравила да стискам палци утре! Късмет! Wink

# 2
  • Мнения: 1 062
Много си е добро заглавието даже Laughing С този сняг навън....
Николетке, виж днешния вестник за това, колко подготвени бяха за снега Joy
Аз май карам някаква детска болест, болят ме ушите - за пръв път от мноооого години насам.....
Битърсуит, никакво учене днес! Разпускай само, личен опит Blush

# 3
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Битърсуйт добре заварила, много си е добре заглавието даже  Hug

Тук едно слънце ни е огряло и се чудя къде да се замъкнем с малката. Сняг има все пак, а и забравих космонафта в градината, та явно пак ще е на закрито. Ще видим  newsm78

И аз стискам палци  fingerscrossed

# 4
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Eййй страхотно заглавие....
Сега се прибираме...вчера страхотна пързалка направихме във Вигеланд, а днес просто поскитахме из високия сняг  Crazy

# 5
  • Мнения: 8
 newsm51 каква хубава валентинска темичка. Hug
newsm62 Роси, и да гледам вестник и да не гледам мога само картинките да разпозная не знам грам НО. Ама гледам как  около нас по патя всичко е чистичко няма снежец никакъв а три снегорина си се движат един зад друг и днес с градския транспорт ходих до центъра. Имам предвид, че ако толкова много сняг вали в BG всичко живо спира да работи, колите засядат, никой не си мърд пръста да чисти или поне чистенето им отнема  дни.
 Мерси за препоръката за кори, да не би само да са сладки тези за щрудел?

# 6
  • Мнения: 1 062
Освен сняг имаме и стууууууд!!!!!!!!!!!!!!!!
Николетке, не са сладки, само фини Laughing Другите ми идват много дебели на мен. Аз вестника - не ти трябва да четеш, гледай картинки Mr. Green А това с чистенето на пътя е така, ама само на определени места, ако пътуваш по-дълго е малко по-различна картинката Sad
Днес в Стандарт изтипосали един телефонен номер от Норвегия, че се използва за измами. Но Телефонкаталоген дава и име, и адрес на определен човек, та не знам какви проверки са си направили журналистите преди да пуснат статията.

# 7
  • Мнения: 977
Добро утро и от мен!

Студ /-12 градуса при нас/, сняг до колената, но...имаме и слънчице. Ей това вече е чудно. От вкъщи на топло навън ми се вижда още по-красиво. Wink
Нашето сладурче вчера реши, че иска да си играе на затрупаният ни със сняг балкон.
Та... Типично по норвежки си го отглеждаме - на терасата. Wink
Днес ако малко тия минуси се попроменят ще излезем навън да се търкаляме из купищата сняг.

Ей, Роси, я кажи как си?

# 8
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
ето ме и мен  Mr. Green
Много сте писали, много нещо Simple Smile
Ще чета после...Само да се отчета. Мойто компютър гръмна. Та сега съм интернет клуб. Чакам един "сериозен роднина" да ми донесе нов. Уж тази вечер - да видим.
Хубава украса, аз наблягам на втората част на украсата. Нали съм почитател на Свети Трифон Laughing
mishelle, как си? Мярнах някъде, че момченце чакате. Ей много глезена жена ще станеш с толкова мъже покрай теб Wink. Само да не стане като моето "момченце"- Калина. Само баща и позна, че ще е момиче. Дори спори с доктора " Ама как момче, аз момиче съм правил..."И момиче се роди де Simple Smile. Знае човека какво е правил....
Айде изчезвам. Дано се появя скоро, че много неща пропускам.

# 9
  • Мнения: 977
Хехе, galuni, ако го питаш нашият татко той само момчета прави. Wink
Скоро ще разберем мома ли ще е, момък ли... Нали ще си идваме в .бг след месец.
Там ще си направя някой и друг видеозон за по-сигурно. Wink

Ние досега бяхме навън. Страхотно време, чудно направо. Особено като стояхме на слънце.
Сега обаче спинкаме изморени след голямото боричкане в снега.
Няма да стане май това да се отучваме от обедният сън. Жал ми е, а и той е още малък да кара без обеден сън.
Роси, май ще те послушам и ще се надявам да се научи да спи в градината...

А на теб стискам палци да се пребориш по-бързо и успешно с бюрокрацията!  Hug

# 10
  • Мнения: 1 062
Ох, Мишеле целият китайски народ трябва да ми стиска палци на мен.......
И ние така, наигра се детенце и сега спи Simple Smile
Галуни, дано си с ново ПС довечера Grinning
Битърсуит, какво става?
Аз иначе уж вече съм добре, само от време на време ме понаболяват ушите, ама......А свеки пак има желание да идва, ама този път я отрязах, да видим докога.....

# 11
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Битърсуит, какво става?

Ей ме на!   surpriseuu

Ей сега се прибрах от изпита. Обратно на моите очаквания това трето ниво не беше значително по-трудно от второ (поне като лексика), текстовете бяха по-дълги, но лесни. Най ме беше страх от съчиненията, но те пък се паднаха лесни теми - да опишем екскурзия и да напишем оплакване от шумни съседи.  Mr. Green И аз ща не ща се оплаквах  Rage, което е далеч от характера ми, ноооо тук май обичат да го правят и така ни учат и ние, чужденците да го правим. Което не е лошо, то като сме възпитани в търпимост полза няма (визирам последните 20 г.).

Странното за нас (явявах се с половинката) беше, че бяхме сами. Попитахме и квесторката и тя каза, че са променили закона и преди е било задължително за чужденците да държат и трите нива, но сега масово народа покривал второ ниво и получавал упхолд (или право за кандидатстване за заселване ли беше, не помня  newsm78). Та дори ни се зарадва, че имаме желание да си проверим знанията.  Flutter Устният обаче беше забавен: пак бяхме само двамцата и ни накараха да направим диалог по различни теми. Ние им казахме, че ще ни е малко скучно, щот' сме семейство и си знаем кой какво си мисли, но пък на тях им беше забавно. Мен ме питаха да разкажа нещо от новините и аз ги заковах с кратка криминална сводка от България (ми за това се сетих  Twisted Evil). После ме питаха за новини от Норге и аз пак за скорошното убийство в Тромсьо  Mr. Green Накрая им се извиних с мьоркетида  и че той ме прави черногледа и те пак се смяха Simple Smile Та надявам се на положителен резултат - чакам го на 20.03.

Мише и Роси, не сте сами в студуването - и тук е -13 и вали един ситен снежец, колкото да не е без хич. Много е хубаво, че излизате с малкия Вики(нг) да поиграете на чист въздух, тя и моята душа се стяга вече, хайде зимата да си ходи.

Бобче
, благодаря ти за идеите за "културното готвене" , ще им спретна снежанка със сигурност, за сърмите - ако ми одобрят предложението, може и от тях да направя.

Галуни, стискам палци скоро да имаш компютър, че то така стои ли се без Интернет.

Оле, стана дълго писание, моля да ме извините за логорейния пристъп.  Crazy



# 12
  • Мнения: 977
Битърсуит, браво!
Много ми беше весело да прочета как си развеселила смръзналите се норвежки души. Wink
Сигурна съм, че ще вземете и това ниво с мъжа ти!

галуни, получи ли комп-а?

Ох, аз май влизам във фазата на папкането и на качването на кг с часове...
Не ми се мисли като се приберем в .бг как ще си наваксам от вкусните нещица там...
От сега знам къде, какво и с кого искам да хапвам. Wink

# 13
  • Мнения: 8

ХЕЙ ХЕЙ ИМАМЕ СИ РОЖДЕННИЧКА !!!!
newsm59 nbirthday  party023  ura bdbaloni hbday

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МИШЕЛЕ,
Желая ти много много здрав, много много любов и най - важното  бебчо да ти се появи на бял свят жив и здрав и много много да те радва!!! Hug  bouquet

# 14
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Честит рожден ден, Мише!  love001

Бъди здрава, обичана и много щастлива в очакване на най-прекрасното чудо.
Весел празник!
Hug




Общи условия

Активация на акаунт