А децата как ви наричат?

  • 2 073
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 6 206
Не че е проговорил Спасчо вече, но упорито ме нарича Поля, а не мама.
Отначало си мислех, че това Пайе, Пойе, нещо си врътка езика и не е за мен, но сега вече съмнение няма, че има предвид точно мен.
Иначе тате е тате, баба е баба, обаче аз съм Пойе.
Хем ми е смешно, хем съм объркана.
Някой има ли подобен опит? newsm78

Е, чат пат се обърква да каже мама, но е изключително рядко.

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
При нас го няма този проблем-аз съм си мама.Но свекърва ми до последно/а и сега,катоги споменава/наричаше родителите си по имена.Според нея така ги чувствала по-близки.Може би синчето ти те има за приятелка smile3521

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile нарича ни "мама" и "тати", но понякога ни вика по име и е много смешно:))

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Големият е на 2г. и ме нарича маме, мамо-о-о, мама , а когато е настроен любвеобилно вика "апи мама!" (хапя мама) и го прави! На половинката - тати, татеей, а понякога чичо Laughing
Малкият на 1г. още е на срички ма-ма.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 747
Аз съм "мама". Като беше по-малка и като ме викаше и аз не се обръщам, ми казваше "Тани". След време станах "Мама Иванова". Сега името ми отново е "мама". Днес вечерта на кафето обясняваше на едно малко момиченце, че се казвам "Мама" Simple Smile Тати твърдо е "Джони". Само от време на време му казва "тати".

# 5
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Дарт Вейдър и "Ей, Нестий!" Simple Smile)) Е, аз съм добре, а баща й като е "белите войници" и чубака:))) А оня ден бяхме семейство "ментата" - мама ментата, тати ментата и цвета ментата. Това по повод, че баща й каза, че лъжела.
Ан Мари, а моята пък спореше, че буквата ми била "М" от мама:)

# 6
  • Мнения: 6 320
Основно сме "мамооо" и "татииииии", но...
Като е в любвеобвилно настроение Мони ми вика "маменце", като е закачлив "ооо, бебич" или "бебенцееее", а като съвсем се шегува ми вика "шефее"  Laughing

моята пък спореше, че буквата ми била "М" от мама:)

И Мони така твърди, но при мен има съвпадение на М-тата, така че почти е право детето.

# 7
  • Мнения: 157
Мами  Hug Laughing и тате Grinning

# 8
  • Мнения: 251
Когато ме вика: мамо, маме, Неи
иначе: мама Неи, мама
На таткото: тати, тати Или

# 9
  • Мнения: 3 042
На мен ми вика "мамА", с френското ударение, това ще да е от слушането на МСМ  Thinking  hahaha

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 788
"Мама", "мамо", "мами" - това последното понякога ме дразни  Laughing.

Баща си - "тати".

# 11
  • София
  • Мнения: 5 828
Мама разбира се.
Една приятелка научи детето си да й вика на име, за да е "модерна" и аз хиляди пъти съм й повтаряла колко много изпуска.
Защото най-хубавото нещо е когато това мъничко същество за първи път ти каже мама.
Този момент не бих го пропуснала за нищо на света  Heart Eyes

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 573
маме, маменце. На баща си казва по име

# 13
  • София
  • Мнения: 625
Аз съм мамУУУУУУУУУУ а тати е "тати" Laughing Иначе почти всички останали са бабо Laughing
Дори татко /демек дядо му/ вика :Аз не съм бабо аз съм мъжката баба hahaha hahaha

# 14
  • Мнения: 319
Аз съм мамУУУУУУУУУУ 

или "мами" , баба е бабУУУУУУУУ, тати е "тати" , "каку" (татко) или "Люля" (Юлиян), дядо е "деди"

# 15
  • Мнения: 4 244
Ние имахме един период прикачен от детската градина.
При нас възпитателките се запознават с децата с малките си имена. Няма това г-жа еди коя си, ами направо по име. Като приятели.
И каката беше прихванала, та по едно време си ни викаше на имена в къщи.
Иначе съм Мамма (натъртва много на 2 М), ако се глези съм Мамииииии, а като е с баба си ми вика Катииии, и си умирам от смях
А баща им е само и просто Паппа (пак с натъртено 2 П)
Малкия копира от нея и повтаря същите обръщения
А на баба си викат Бабууууу или Омиииииии и ми е много смешно

# 16
  • София
  • Мнения: 39 747
Мамма то верно твойте "М"-та съвпадат ... ама мойта Дияна преди на буквата "Т" си казваше "Т". Сега вече "буквата "Т" се чете "М" Simple Smile

# 17
  • Мнения: 544
Стандартно - мама, мамо-о-о, тати, тате

Но на брат ми казва по име - "Майо" (Марио). Вярно,  че вуйчо е трудна дума, но мисля, че просто копира от нас. Grinning  Аз също никога не съм му казвала батко. А когато се опитваше да ме накара казвах "Мама и татко щом не ти викат "батко" и аз няма!" Mr. Green



# 18
  • Мнения: 2 792
  Наричат ни мама и тати- Момчил понякога ми вика "мами", което ми е безкрайно лигаво и леко ме втриса, като го чуя, а Димана нарича баща си "тате".
 Пноякога ми викат "мама ти", подтиквани от баща си, но не схващат скритата ирония Mr. Green
 Момчил единия път, така се беше разнежил, че в желанието да ми каже умилително, ми викаше "Румо Ставревооооооо, много те обичам" Laughing

# 19
  • Мнения: 1 983
ами аз съм "кака" Embarassed,а тате си е "тати"

# 20
  • Мнения: 1 520
Ами той не че много разбираемо говори, но стандартното си е мама. Улавяла съм го няколко пъти, че ми вика мама Еи (мама Ели). На баща си вика тата, дада. На баба си вика баба А (баба Ани), дядо си е деде, деди.
Аз по едно време се шегувах с мъжа ми да го научим да ни нарича по имена, не мама и тате. И му викам така като е тийнейджър аз ще мина за по възрастната му приятелка (на принципа хвани си кака да те отрака  Sunglasses ), а на мъжлето може да мине за нЕкой чичо, или дядо. Laughing

# 21
  • Мнения: 811
Почти яросна слушах: кака, тате, баба, дадо  Close
-Миличък, кажи МА-МА - нежно го молех
-ТАТИ - усмихнат ми отговаря
Преди месец почна да казва МАМААААААМ
Доста се чудих какво значи : АМ-АМ, МА-МА или МАМО искам АМ  Rolling Eyes
За да спася нараненото си самочувствие реших, че е обръщението към мен  Sunglasses
И вече от месец във форума съм Мам-Ам  Laughing

# 22
  • Варна
  • Мнения: 5 528
Аз съм си мама, но на баща си вика на име или "котко", защото ние с него така си викаме Embarassed. Много рядко му казво тате.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 300
мамо, маме, мамче
тате, тати

като беше по-малък казваше мамА и татА, с ударения на вторите срички  Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На мен вика "мама", но със заповеден тон, а на татко си "тати" с такова гласче, все едно се разтапя!
Преди около седмица нещо я беше прихванало и ми викаше и на мен ту "тати", ту "кака" - много се ядосвах, но й мина бързо и сега пак съм си "мама"!

# 25
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Боби ни вика "мамо" и "тате" но когато иска нещо и се подмазва кара на "мамцице" и татице"Преведено майчице,татенце. Grinning

# 26
аз съм "мамче", "мамчето", баба му съответно е "бабчето" и когато много бърза за нещо се бърка и казва "бамче"

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ани ни казва мама и тати, но понякога, когато викам съпруга ми за нещо, тя започва да повтаря след мен и го нарича по име, или "мило".

# 28
  • Мнения: 5 877
Мамоооо!
Върхът беше, когато й казах "Ти си слънчице",
а тя вика "А ти си мама Слънка!"

# 29
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Големият: "Мамич" - когато иска нещо, иначе "мами", "кокошко-о-о"/познайте кой го научи/. Ако иска да се обърне към мен и сестра си "ей, момичета"  Laughing Laughing Laughing

# 30
  • Мнения: 2 839
когато е настроен любвеобилно вика "апи мама!" (хапя мама) и го прави!
И моя син така  Heart Eyes

На половинката - тати, татеей, а понякога чичо Laughing
Важното е, че на чичковците не вика `тате`  Mr. Green

Понякога и на мен и на баща си викат `люле`, че ние така си викаме помежду си  newsm78

# 31
  • Мнения: 306
Аз съм си мама, но на баща си вика на име или "котко", защото ние с него така си викаме Embarassed. ...

и при нас нещо такова, Мая си казва мамо и тате, но като чуе, че говоря на баща й ( основно като му се карам  Blush) веднага започва да го преследва с "коткеее" и "Иианскииии" с мнооого подходяща интонация

# 32
  • Мнения: 4 458
Моите деца ми казват "мамо" на вариациите които предлгат езиците които знаят Grinning

Когато се опитват да привлекат внимание след многократно повикване и ако не им обръщам внимание ме викат на име. Един ден даже в магазина където приятеля ми ме викаше а аз се бях заблала по разни други стоки детето дойде при мен и ме вика на име"....!  Ела, викат те"  Joy
 newsm78 странно ми е като ме наричат на име, но и нямам нищо против. Все пак аз освен тяхна майка съм и човек с име  Mr. Green

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Мама съм аз (с разни умалителни умилителни варианти, когато е на кеф или се подмазва), баща й е тати и Боко (Борко демек).

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Това е въпрос строго принципен за мен.

Щерката е на "мама" и "тате". Като по-малка се опитваше да вика баща си по "име", с което аз се обръщам към него (по-скоро "името" е думичка, на която само аз знам значението Wink ), но аз твърдо обясних какви сме й ние и тя възприе.
Никога и по никакъв повод не бърка да ни нарича по друг начин.

Сина ми е още малък, но знае... Laughing Laughing Laughing. Почти не говори, но "мама" и "тата"(доста рядко) казва. Обаче като е зверски гладен повтаря "мамммма, маммма, маммма" и това е знак, че чака ядене, а не че ме търси  Crazy

Сега е при баба си и вече е на "бама" или "маба"  Grinning

# 35
  • Мнения: 2 807
Синът ми ни казва мама, мамо, маме, мами, а напоследък и ...мамка Laughing, това съкратено от маминка, де Wink Когато го каже, започвам да се смея, не мога да  се удържа просто, и той все така го изговаря и ме чака да се ухиля.

А иначе на мъжа ми - тати, тате, тато, тату и... татинка  Heart Eyes
В тоя дух нарича себе си Данинка - на мама сладкишчето е той  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

Може да ни казва и поименно с фамилията, но не се обръща с имената към нас.

# 36
  • Мнения: 6 206
При нас няма подобрение, ама и как да има като отвсякъде ме Польосват
Мъжа ми, свекърва ми, племениците крещят Поля, Поля докато не им обърна внимание.
И за малкия е естествено явно, прибирам се и от вратата започва да се вика "Пойе, Пойе". Толкова е сладък, че сърце не ми дава му се скарам, правя му забележки и мисля, че някой ден ще обърне плочата.

# 37
  • Мнения: 1 425
На мен ми казва мама, мами, мамо, маминце. А мъжа ми го нарича по име и някой път се изпуска и казва папи, но рядко.

# 38
  • Мнения: 3 042
Сега е при баба си и вече е на "бама" или "маба"  Grinning
И при нас така се получи след гостуване на бабата newsm78

# 39
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Мойто шило като иска да ми се подмаже или да й обърна веднагически внимание взе да казва: "мамичооо", "мамичеее" - много сладко го казва, и същевременно много смешно.  Heart Eyes

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Понеже не може да ми каже името още, ме нарича - мами. Татко си - тати.

# 41
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Понякога се случва малкият да ми вика ДИДКААА,но то е защото всички така ме наричат,иначе си ми вика МАМО!

# 42
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Мама, мамо. Още не може да ми каже името. казвам се Мая и като я помоля да каже "мама Мая" та казва "Мама ма-ма!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт