Спешно! Как се пече крем карамел?

  • 73 701
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 199
Да попитам, ако някои знае... Правя крем-карамел, но карамела се втвърдява на дъното на купичката вместо да е течен(след като е опечен вече на водна баня). Сега пак ще правя и се чудя къде бъркам. newsm78

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Сигурно ти е много Rolling Eyes. Пробвай да карамелизираш по-малко захар следващия път.

Никога не съм го пекла на водна баня и винаги ми е ставал гладичък и хубав.

Постът ти звучи революционно. За пръв път чувам подобно нещо. Непременно ще опитам. Благодаря.

Майка ми винаги така печеше крем карамела - в голяма тава директно във фурната. И после нападахме направо с лъжиците hahaha.
И аз съм пекла така - ако отначало е по-слаба фурната не става на шупли Peace.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 17:00 от mari_eta

# 17
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
най-важно е да е на водна баня!Сложи в голяма тава малко вода 2-3 пръста и си нареди ,купичките или сложи тавата!Аз пека на 180С°

# 18
  • Мнения: 2 000
Да попитам, ако някои знае... Правя крем-карамел, но карамела се втвърдява на дъното на купичката вместо да е течен(след като е опечен вече на водна баня). Сега пак ще правя и се чудя къде бъркам. newsm78

Точно от много захар така се получава. Аз в началото като почнах да правя крем карамел слагах по 1 суп.л.захар за всяка купичка, но точно така ми оставаше по дъното на купичките. След това започнах да слагам по 1 ч.л. и вече всичко си става течно.

# 19
  • Мнения: 199


Точно от много захар така се получава. Аз в началото като почнах да правя крем карамел слагах по 1 суп.л.захар за всяка купичка, но точно така ми оставаше по дъното на купичките. След това започнах да слагам по 1 ч.л. и вече всичко си става течно.
Мерси получи се  Hug

# 20
  • Мнения: 1 168
Сигурно ти е много Rolling Eyes. Пробвай да карамелизираш по-малко захар следващия път.

Никога не съм го пекла на водна баня и винаги ми е ставал гладичък и хубав.

Постът ти звучи революционно. За пръв път чувам подобно нещо. Непременно ще опитам. Благодаря.

Майка ми винаги така печеше крем карамела - в голяма тава директно във фурната. И после нападахме направо с лъжиците hahaha.
И аз съм пекла така - ако отначало е по-слаба фурната не става на шупли Peace.
И аз винаги така го правя. Не ми е ставал на шупли, но за сметка на това опита ми на водна баня беше трагичен: освен, че ми отне много повече усилия, но и водата много завря и взе да пълни формичките, стана едно мазалооо .. Embarassed

# 21
  • Мнения: 1 731
Аз го правя без водна баня направо в тавата се пече. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 765
Аз го правя на водна баня. В една тава слагам два пръста вода, в другата карамелизирам захар и изсипвам сместта за крем карамела.
Пека на 150/160 градуса до готовност.
Винаги става много гладък и хубав.
Ето нещо от вчера.


Този го правих в дуралексови купички, на същия принцип.

# 23
  • Мнения: 157
 За да не се пресече, много важно е какво е млякото. На мен не ми се получава с млеката в пликчета и кутии по магазаините. Най-добре става с домашно мляко- вземам го още топло, варя, чакам да изстине и правя. Преди години нямах никога гаф

# 24
  • Мнения: 952
malka s4etka, защо правиш сместа за карамела хладка?
за да не се пресекат яйцата от горещото мляко Rolling Eyes...пречи ли на карамела  newsm78

# 25
  • Мнения: 4 433
На водна баня пека направо в тавичката...
и горен и долен включени.

# 26
  • Мнения: 1 001
Никога не съм го пекла на водна баня и винаги ми е ставал гладичък и хубав.
Аз също,и го пека  в тава

# 27
  • Мнения: 852
Момичета, толкова добре сте го обяснили,че се запалих и аз да опитам.Довечера ще правя и аз и утре ще споделя.

# 28
  • Мнения: 2 110
Крем карамела се пече на 150 градуса, горени долен реотан и задължително на водна баня !

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 576
За да  няма шупли - 160 градуса.Много важно е водата в тавата да е колкото може повече, до нивото на крема.

Общи условия

Активация на акаунт