Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

UK

....защото в  края на август се връщам на работа Crying or Very sad

Как ще си оставя Стелчето на друг човек *свекървата Mad* Как ще имам сили да не бъда с нея?
Това все пак си е чужда страна, дали тя ще се справи??? Аз ще съм си в къщи в 3 следобяд , но пак....
Сърце ми се е свило Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Помагайте със съвети и акъли Praynig
Цитирай

Германия

не схванах - Стелчето в БГ ли ще я оставяш на свеки или свеки ще дойде при вас?
Цитирай

Англия/Б-я

Арвен няма страшно-стига си се притеснявала ми си си мислела  лоши неща.Ами ще се справи свекървата дори и без да знае език.Не се паникъосвай.Аз за себе си преди време си направих някой изводи че родителите ни при някаква раздяла с детето или децата изпитваме панически страх да не им  се случи нещо и как ние ще преживеем някое обелено коляно,укнат глава и т.н..Истината е че децата искат самостоятелност и смяна на обстановката и лицата които се грижат за тях.Те са родени изследователи и всяко ново нещо им е интересно,дори и бабата в случая:)Тръгвай спокойно на работа а и сме 21-и век-има телефони и свекървата ще ти се обажда през час /или ти по скоро на нея/да дава рапорт:)
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

А вие в началото ще имате ли период на привикване? В смисъл ти да си наоколо и свеки да може да пита за помощ от време на време?
Не се притеснявай, само спокойствие и като наблюдаваш, ще разбереш дали има смисъл да се притесняваш или не.
Пожелавам успех и късмет на мама, баба и бебе Peace
Ако може да не се настройваш предварително Love Love
Ооо, и леко адаптиране на работа.
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Аз имам опит в подобна ситуация но не с свекървата или с майка ми а с съвсем чужд човек
Щерката беше на 20 м като почнах работа в един лекарски кабинет по часово в началото. Тати ходеше на работа и аз ходех общо взето следобед
Първите няколко дена на работа оставях детето да спи и излизах, а тати си идваше да я проверява (работеше на 2 мин от нас пеш)
Но много ташкън взе да ни идва цялатал ситуация и аз питах една позната грузинка дали може да идва да я наглежда.
То стана при нас малко танту за кукуригу щото тя беше с бебе, нямаше пералня в квартирата и идваше у нас да си пере големите работи - чаршафи и хавлии.
Хем ми гледаше детето, хем и на нея да свърша работа.
Много се харесаха с щерката и с бебока и и така спокойна ходех на работа
Няколко месеца по късно оставих детето в Бг при майка ми и така изкараха 3 месеца. Аз през това време забременях и напуснах кабинета щото правех рентгенови снимки и не исках да си повредя бебето (имах преди това вече 1 спонтанен аборт)
Та така си реших проблема, но много май не ти помагам.
Според мен просто е важно Стелчето да си харесва бабата (независио от вашите чувства) и нещата ще потръгнат.
Да не забравя да кажа че с грузинката сме се разбирали къде на руски, къде на английски, че аз покрай нея и грузински понаучих, а тя милата тогава още хабер си нямаше от  немски, така че и незнанието на езика не е толкова важно.

Най важното е ти с пълно спокойствие да оставяш детето си на нея и тя като усети че и се доверяваш, нещата ще вървят. Има ли известна доза съмнение положението виниаги  ще е на нож
Цитирай

UK

Знам,че в началото ще ми е трудно,но ще свикна.
Просто ме е стрех от началото.
За съжаление период на привикване няма да има Crying or Very sadСвекървата и сега е в бг,където е Стела,но не ходи да я вижда #Crazy
Цитирай

UK

Аз през това време забременях и напуснах кабинета
Та така си реших проблема,

Ясно!
Връщам се на работа и още същата седмица забременявам и напускам,защото си е строеж все пак,нищо че съм в офис! Wink
мерсаж  bouquet
Цитирай

usa

Ами ще я управляваш дистанционно по телефона ... ох ... искрено ти съчувствам. Обикновено бабите се оправят в чужбина, кофти е като ги хване носталгията и започнат да мърморят, тези които съм виждала, де. Кураж! Аз съм ЗА ходенето на работа, въпреки че не знам колко пъти ми е идвало да зарежа всичко и да стоя само при децата, макар че реално погледнато работя само до обед. Добра терапия е например да си пуснеш обява за детегледачка, просто да видиш как върви. Това може да се окаже положителен опит и да имаш резервен вариант. Но може да се окаже и толкова отрицателен, та да си кажеш : Ох, добре, че е свеки ...
Цитирай

UK

Определено ще търся детегледачка от догодина-ще видим само с това смотано работно време как ще сколасаме,че започвам сутрин в 7.00 и свършвам в 14.15 ,само с 15 мин почивка за 7 работни часа newsm78

ей на , чужбино, туй то...
Цитирай

Ottawa, Canada

Определено ще търся детегледачка от догодина-ще видим само с това смотано работно време как ще сколасаме,че започвам сутрин в 7.00 и свършвам в 14.15 ,само с 15 мин почивка за 7 работни часа newsm78

ей на , чужбино, туй то...

Много ти е удобно дори работното време! Ако съпругът ти започва по-късно има кой да стои с нея, а ти се връщаш вкъщи рано и така на практика ще имате нужда от човек само за няколко часа.
Аз си мисля, че ако дай-боже започна работа сега през септември, ще се опитам да си извоювам такова работно време - и без това се събуждам много рано сутрин, поне да си уплатня времето. Ако съпругът ми ходи на работа малко по-късно, за да може да я изпрати на училище, тогава целия ден ще ни е "покрит" и няма да има нужда да стои извънредно в училище.
А бабата ще се справи, само я стегни за цигарите! Аз минах през подобен период - от 6м до 15 месеца ми я гледаха двете баби, поред, аз в това време дори не бях в един и същ град със семейството си - трудно е в началото, отива си един незаменим период, който никога вече няма да се повтори, дори и да имаш друго дете, но такъв е живота; гледай малко по-философски и имай доверие на свекърва си. Щом се е наела да я гледа в чужда държава, жената си е направила сметката, не мислиш ли?
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Аз през това време забременях и напуснах кабинета
Та така си реших проблема,

Ясно!
Връщам се на работа и още същата седмица забременявам и напускам,защото си е строеж все пак,нищо че съм в офис! Wink
мерсаж  bouquet
Аз нямах това предвид, а че се доверих на непознат човек и работата потръгна, а ти си имаш свеки и колкото и да си имате неразбирателства все пак и е баба и ще трепери над нея
Цитирай

Германия

Арвен-че, ако на мен се наложи такава опция, давам списък с телефонни номера за всеки случай, правя нещо като дневен режим кога какво да прави с детенце и..естествено телефонни проверки.
Въпроса е дали твоята свеки ще изпълнява указанията, че ако го кара както на нея и е удобно само ще си имате стрес у дома. Дано потръгне всичко безпроблемно!
Цитирай

Italia

Арвен4е как добре те разбирам ако знаеШ  Confused
Моята мале4ка беШе на 7 мес и малко,когато тръгнах на работа и я оставих на свеки  Sad За Щастие докато тя навърШи годинка работех на 4 4аса а след продължих с оби4айното работно време: от 7.30 до 13.30 една седмица и от 13.30 до 19.30 следваЩата. Ами какво да ти кажа , в на4алото е супер гадно,но....се свиква. И аз звънях през един 4ас и се страхувах,4е малката Ще пла4е и Ще ме търси,но слава богу нямаШе проблеми.
Давай смело и не се притеснявай:Ще се оправи свеки,няма къде да ходи  Twisted Evil
Цитирай

UK

Тъпото е мъжа започва работа дори по-рано от мене(около 6.30) и се прибира пак по това време ,но вечер. Демек 12 часа го няма Crying or Very sad Тъй,че ще поработя, пък ще видим.
Сега няма да му мисля, защото вие ме успокоихте и окуражихте!

мерси на всички за съветите Hug
Цитирай

USA

Незнам какво да те посъветвам само искам да ти пожелая успех и бързо адаптиране към новата ситуация
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора