Бърз и невероятно успешен лек при изгаряния!!!

  • 62 163
  • 13
  •   1
Отговори
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Здравейте,реших да пиша поради причината ,че синът ми днес си изгори ръчичката на печката CryТъй,като сме на гости на село тук няма аптека и баба ми,ми каза страхотен мехлем от свинска мас и яйчен жълтък.Направих го и балонът спадна почти веднага и вече едва се забелязва зачервяването.Приготвих го на око 1/2супена лъжица мас и 1 жълтък.Дано да не Ви се налага

# 1
  • Мнения: 17 546
Благодаря за споделеното! Бързо и лесно се приготвя, и всеки има двете неща у дома, под ръка. Добре е да се знае, макар че пожелавам никой да няма повод за нужда от мехлем против изгаряния! Hug

Само едно ме притеснява, ако мехура от изгарянето се спука веднага и отдолу остане жива разранена кожа, удачно ли е мас и сурово яйце да са в досег с нея? Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 926
Невероятно ефикасно е.
Като малка си изгорих цялата ръка до лакътя с вряла вода.
Благодарение на този мехлем нямам белези.

# 3
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
и аз имам жестоко изгаряне на ръката-от ютия но благодарение на това е останал едва забележим белег.трябва да се сложи преди да се вдигне балон.По възможност почти веднага след изгарянето
  Hug

# 4
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Също толкова ефективен е и меда -  но домашен, не от магазина!
Падала съм на радиатор като малка, от тези кафиямите, маслените радиатори -  цялата ми ръка беше на чертички, намазаха ме с мед веднага и нито остана белег, нито нищо  Peace
Тези бабини рецепти са много полезни!

# 5
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
RS благодаря ти  bouquet ,и с това ще го намажа.За всеки случай Peace
Цитат
Тези бабини рецепти са много полезни!
  аз съм на същото мнение и много ги уважавам Peace

# 6
  • Мнения: 180
При изгаряния аз налагам с настърган картоф.Много е ефикасно,ползвах картофа два пъти при дъщеричката ми,ефекта е бърз,за една нощ изгореното място почти вече не личеше.
Ще си запиша бабината рецепта с мас в тефтера,благодаря за споделянето.
Бъдете здрави  bouquet

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мас  - нямам.
Но домашен мед - винаги.
10Х за бабините рецепти  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 820
Благодаря за споделеното!  bouquetНе го знаех,дано не ми се налага да го прилагам.Мас имам винаги,мед понякога липсва,но още веднъж благодаря  HugДано на никой не се налага да го прави  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 956
На мен скоро ми помогна натриването с хлебна сода.
След това нямаше абсолютно никаква болка- все едно не се бях изгорила.

# 10
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
 И аз Ви благодаря за споделеното момичета  bouquetКогото си с дете всяка информация за подобни неприятности е полезна.Ще го кажа и аз но дано на никой да не се налага Praynig

# 11
  • Мнения: 1 820
На мен скоро ми помогна натриването с хлебна сода.
След това нямаше абсолютно никаква болка- все едно не се бях изгорила.
Слагаш хл.сода върху изгореното и това ли е?Превързваш ли или да диша?

# 12
  • Мнения: 25 443
Ако веднага след изгарянето се намаже мястото с мазнина (олио, зехтин...) и се поръси със сода за хляб, няма изобщо да се надигне мехур. Болката също скоро изчезва. Но ако се пропусне моментът и мехурът вече е надут - няма ефект, освен облекчаване на болката.

# 13
  • Мнения: 1 820
Ако веднага след изгарянето се намаже мястото с мазнина (олио, зехтин...) и се поръси със сода за хляб, няма изобщо да се надигне мехур. Болката също скоро изчезва. Но ако се пропусне моментът и мехурът вече е надут - няма ефект, освен облекчаване на болката.
Ееееее  Crazyаз пак да си питам не вежата..Превързвам ли или оставям да диша  ooooh!Огелпих се  Blush

Общи условия

Активация на акаунт