73-то СОУ

  • 100 310
  • 1 457
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Мнения: 11
Здравейте,

Аз съм мама на първолак 2010/2011. Разпитвам за учителките в 4 клас в 73 СОУ, и които евентуално ще водят 1ви клас догодина. Дали знаете г-жа Константинова, учителка по руски на по-горните класове,  дали преподава на 4ти клас. От децата в училищния двор чувам положителни отзиви за г-жа Иванова на 4а клас. На другите класове не знам кой преподава.

Благодаря предварително за всякакви отзиви!

# 62
  • Мнения: 269
Здравей , дъщеря ми сега е в пети клас. . Точно Константинова и преподава . А руски език започнаха да учат от тази година. До миналата година имаха само немски език , като чужд език.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 861
Здравей, mama74!
Мисля, че учителките, които в момента водят 4-ти клас са Евелин Иванова, Валентина Коринова,  Анелия Сенгалевич, Катя Константинова. Нямам преки впечатления, но също съм чувала добри отзиви за Константинова, а имам и познати с деца при Коринова и са много доволни. За Сенгалевич съм чувала страшно противоречиви мнения, явно не е за всеки...

# 64
  • Мнения: 22 786
Повдигам темата,защото ме вълнуват същите въпроси за 73-то училище,тъй като синът ми ще е първолак тази година.Имам колебания между 73-то и 104-то.В нито едно от двете училища нямам отзиви за учителите,които ще поемат първи клас.Ще се радвам майките на първолаци да споделят впечатления от първата учебна година на дечицата им.

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 23:42 от ДесиХ3

# 65
  • София
  • Мнения: 1 861
ДесиХ3, за 73-то тази година излиза доста добър екип от преподаватели. На база отзиви от мои познати бих ти препоръчала Коринова и Константинова, за Сенгалевич отзивите са доста крайни, според зависи от чувствителността детето (или осанна или разпни я, май работи с предпочитания и любимци, ама нямам личен опит и не мога да потвърдя). За 104, ако Цолов е на линия (мисля, че сега води 4-ти клас), той се спряга за нъмбър уан от години и наистина всички са много доволни от него, ако се насочите на там - той е човекът...

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 15:49 от M4

# 66
  • София
  • Мнения: 191
Благодаря ти ДесиХ3, че побутна темата. Моят син също ще е първолак тази година, насочили сме се и към 73. Дано се включат повече майки с информация.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
аз да попитам знаете ли дали има групи за предучилищна подготовка към 73-то и 104-то !?

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
В 73-то няма.

# 69
  • Мнения: 52
Дали някой писа нещо за учителките, изчетох всичко и не открих.... newsm78
Имаше преди списък с някакви документи и за предимствата за кандидатстване на сайта им, но сега няма
До сега ние сме се занимавали само с английски, но моя мъж държи на немския и направо не знам кво да
правя. Аз когато учих там беше руско /преди 100 години/  Laughing Някой за приемния тест ще пусне ли инфо
 Thinking четат ли, пишат ли ............. кво ги правят.......

# 70
  • Мнения: 719
Една учителка взема детето за ръчичка и го води в класната стая. Родителите стоят отвън. По думите на дъщеря ми са я карали да чете, пише, смята и рисува(не мога да преценя обаче на какво ниво е било всичко това). Освен това са я помолили да разкаже приказка или история и тя е разказала за лъжливото овчарче. Един неин съученик са го карали да рецитира. Цялото упражнение трае някъде 20 минути - половин час. Обстановката е спокойна, защото явяването е по график и няма тълпи и чакане, детето излезе усмихнато и спокойно от стаята. Тази диагностика беше посочена като първи критерий за прием. Ние сме от съседен квартал, ще рече не много близо, нямахме никакви връзки и не бяхме първи на записването(отидохме към 10,30 първия ден); детето ни го приеха. Като гледах списъка на кандидатстващите и приетите, борбата беше две деца за едно място(това по спомени, не знам дали е съвсем точно).

# 71
# 72
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
моля, кажете има ли поне 1-на френска паралелка от първи клас !?

# 73
  • Мнения: 2 037
http://un73sou.org/   Ето още нещо, което от известно време чакам да проработи както трябва, но не би....

dideva, ама ти вярно добре работиш с търсачката  Wink

М4, какво стана с програмата за коледното тържество, добре ли се получи, как изкарахте?

Мен живо ме интересува какво ще се случи с предучилищната, дали ще направят такава, от каква възраст и пр.
Ако някой знае нещо се надявам да сподели. И аз ще си питам в училището.


за Liviat: Не мисля да има такова нещо. Но като идея си заслужава.

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Една учителка взема детето за ръчичка и го води в класната стая. Родителите стоят отвън. По думите на дъщеря ми са я карали да чете, пише, смята и рисува(не мога да преценя обаче на какво ниво е било всичко това). Освен това са я помолили да разкаже приказка или история и тя е разказала за лъжливото овчарче. Един неин съученик са го карали да рецитира. Цялото упражнение трае някъде 20 минути - половин час. Обстановката е спокойна, защото явяването е по график и няма тълпи и чакане, детето излезе усмихнато и спокойно от стаята. Тази диагностика беше посочена като първи критерий за прием. Ние сме от съседен квартал, ще рече не много близо, нямахме никакви връзки и не бяхме първи на записването(отидохме към 10,30 първия ден); детето ни го приеха. Като гледах списъка на кандидатстващите и приетите, борбата беше две деца за едно място(това по спомени, не знам дали е съвсем точно).

Именно. Приятна изненада бе добрата организация. Нямаше никакво чакане, нито напрежение. Всяко дете имаше предварително определен час в който да бъде тествано.
Часът бе спазен до минута.

Общи условия

Активация на акаунт