какви права имаме бащите

  • 6 195
  • 51
  •   1
Отговори
какви права имаме ние мъжете,като бившите ни от чиста злоба ограничават срещите с децата ни.аз искам да се грижа за детето си,но моята реши че при майка си ще й е по добре,макар аз да имам възможност да ги издържам и да не й се налага да работи,но не принцесата реши да е сама и сега реве че нямала пари,да работи и да се издържа,а като няма пари да ми даде детето аз ще се грижа за него и не й искам издръжка.50% от жените си тръгват защото са задоволени,но искат още

# 1
  • Мнения: 639
Не всички майки ограничават срещите с децата.
Аз поне нямам такива намерения. Децата си имат един баща и не мога да ги лиша от него.
При нас ситуацията,обаче е обратната.Той иска да се разделяме и ако създаде ново семейство,не зная дали новата няма да е против честите срещи.
В началото сигурно не,нали се прави на добричка.
Изчакай да мине малко време,докато се поуспокои,после сама ще те търси да ги вземеш за някой ден допълнително.

# 2
тази тема я пуснах за да помогна на един приятел,който много иска да си вземе детето,но неможе.всяка седмица ходим двамата до тях за да го види,защото е в едно село до града,а той няма кола.всеки път детето реве за татко си,а тя не го пуска да иде с него.седи снего час, два но това не е достатъчно иска поне два дена да го погледа,а жена му не го дава защото така й е казала майка й.ако иска да го вижда да ходи до тях.но например неговите родители също искат да го видят,но те няма ли права детето е на 2,5 години още не говори казва само отделни думи и баща му се притеснява ,че му има нещо,но не може да направи нищо

# 3
  • Мнения: 317
Добре де, режима на срещите нали се определя от съда? Тези твоите хора на какъв етап са: женени, разведени разделени...??  Щом наистина има проблем по-добре е нещата да са регламентирани и всеки да си знае правата и задълженията. А бащата все пак може да опита с предложение за разходка тримата или да отидат у тях , но заедно с майката.
п.п.Колкото до проговарянето - спокойно децата са различни, племенника ми до 3 казваше десетина думички, а сега...

# 4
  • Мнения: 639
тази тема я пуснах за да помогна на един приятел,който много иска да си вземе детето,но неможе.всяка седмица ходим двамата до тях за да го види,защото е в едно село до града,а той няма кола.всеки път детето реве за татко си,а тя не го пуска да иде с него.седи снего час, два но това не е достатъчно иска поне два дена да го погледа,а жена му не го дава защото така й е казала майка й.ако иска да го вижда да ходи до тях.но например неговите родители също искат да го видят,но те няма ли права детето е на 2,5 години още не говори казва само отделни думи и баща му се притеснява ,че му има нещо,но не може да направи нищо
Да говори с адвокат.Снаха ми така не даваше на брат ми да вижда дъщеря си. Знам,че подава жалба в полицията и нещата се оправиха.Не знам как стоят нещата с децата под 3г.Може да питаш Пела.
Те имаха ужасен развод и 3г. след това се събраха отново.Сега от тях по-щастливи няма.

# 5
значи те са без брак,но детето е припознато.бащата се грижише за всичко ,майката от както се събраха да живеят през 2005 година не е работила ,до 2008 април тогава дадоха детето на ясла,уж тя искаше да почва работа,но тогава им почнаха проблемите.в момента водят дело за родителски права

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
От позицията на моя скромен опит ще ти кажа, че докато се води делото много не може да се направи. Но майката може да поиска ограничителен режим на виждане - детето е с баща си в нейно присъствие и няма право да го взима за преспиване при него или баба и дядо. Това е за малките деца. Аз преди време имах проблем с пускането на малката до баба/дядо, които са на 2 часа път с кола. И бях се консултирала, че по преценка на съда може да се наложи такъв режим...Друг е въпросът, че ние си уредихме куртурно проблемите без съд и предаване на род.права

# 7
моя приятел жижее в града,а госпожата е на 5 километра от града,не е много далече и има гаранция че ще й се върне детето навреме.всепак той е много отговорен и няма вина че на нея и се живее

# 8
  • София
  • Мнения: 17 275
А майката какви причини дава за това защо не го дава детето?

# 9
че тяхните не го дават,защото може да не го върнем.понеже моя приятел води дело за родителски права,иска детето да е при него

# 10
  • Мнения: 639
че тяхните не го дават,защото може да не го върнем.понеже моя приятел води дело за родителски права,иска детето да е при него
Като водят такова дело,без адвокат ли го правят?
Нещо има недоизказано тук.
Може и да са си прави хората,че не го пускат.

# 11
  • Мнения: 481
Щом бащата е заявил желание за упражняване на родителските права и води дело за това е нормална реакция от страна на майката да не пуска детето и да се притеснява дали ще го върнат.
Когато мине делото ще има отсъден режим за свиждане и тогава ще може свободно да си взема детето в определените за това дни в месеца.
А за това, че се притеснява за говоренето - не се притеснявайте. Това не означава, че детето има някакъв проблем.Моите момичета също на тази възраст казваха само отделни думички. След това изведнъж започнаха да бърборят и сега не мога да им затворя устите - приказват постоянно, една през друга.... въобще не млъкват.
Ако майката и таткото са се разделили наскоро, то детето може и да изразява своеобразен протест срещу това със своята мълчаливост. Или има деца, които доста дълъг период "събират информация" и след това започват да говорят.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 275
че тяхните не го дават,защото може да не го върнем.понеже моя приятел води дело за родителски права,иска детето да е при него

Ами какво ви учудва тогава и аз не бих го дала.
Плюс грозната злоба, която лъха от първия пост, малко в повечко ми дойде.

# 13
на всички който ми пишат,мога за заявя ,че няма причина да се страхува да не пуска детето при баща му,защото той е отговорен човек,не пие,не пуши и не ходи по жени.просто жена му го измъчва защото иска  да се връща при него а той не я иска вече,разделени са от 6 месеца и той води дело за да може детето да живее по добре,защото се съгласете че децата са  важни и е важно то да расте в нормална среда,а не в кочина,защото майката живее в едно село ,къщата е на падане,нямат почти никакавидоходи ,родителите й не поддържат хигиена.преди тя живееше на квартира в града сама ,защото 3 й баща я беше изгонил,а сега я прибраха защото се надяват на голяма издръжка .поставя му условия>да идат на квартира,да не работи тя,той да си намери по добра работа за да живеят по добре.но защо той има къща негова собствена,майка му и баща му си имат отделно къща и той да иде на квартира закакво.просто много тъпа жена

# 14
  • София
  • Мнения: 17 275
Ами всъщност не нас трябва да убедите, че няма да вземе детето, нали така.
А тая много тъпа жена все пак той си я е взимал на времето, че и дете й е направил, така че не ще да е чак толкова проста. А пък за да отиде да живее в кошмарните условия, които описваш, не мислиш ли, че има причина, аз не знам някой да бяга от хубавото.
Давам ти само гледни точки, не се заяждам  Peace Виждам, че искаш да помогнеш и се измъчваш, но опитай да погледнеш и от другата страна.

Общи условия

Активация на акаунт