Сега пък поликистозни яйчници!Дали въобще ще имам дете!?

  • 5 847
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте момичета-кокичета!
Ето ме,пак ме хванаха лудите и сядам да пиша.
Втори ден откакто спрях Дуфастона(не го харесвам този хорм препарат и тва си е! Cry )
От 16ти декември си пиех Дуфастон 2х1.Дойде си ми на 28мия ден и пак обилен АМА обилен мензис.Да,ама ето че на 10ти януари пак дойде(7-8дена ярко червена кръв до последния ден).И се зарекох:НОВ ЛЕКАР!!!
Майка ми,препоръча д-р Дионисиева(аг и онколог).На 27ми бях при нея.Разказах и историята си от бременноста до последната менструация.Оплаках се от Дуфастона и страничните му реакции.
Лягам да ме гледа с вагиналната сонда и какво да види?!Целите ми яйчници с кисти!(18ти ден от последната ми менстр).И ми изписа ПАК Дуфастон 3х1 за 11дни.Никога не съм имала кисти.Камоли поликистизни яйчници.Набеди майка ми и леля ми(тя също нямат кисти,нито пьк са имали)че се предавало от тях по наследство.Аз и казвам че искам да направя изледвания с хормоните и искам да видя доказана овулация,тя ми отговаря че нямало значение. Shocked В интерес на истината да ви споделя..не ми се беше случвало от 7месеца...видях цервикална цлуз!!Беше около 13-до 15ден!
Та сега пак наблъскана с конски дози дуфастон и чакам си аз поредната менструация.При някоя от вас действало ли е това лечение за да се махната кистите?Този цикъл имахме едва 3 кекса...Едва ли нещо ще е станало...Пък знае ли се? Пишете ми мнения за д-р Дионисиева моля ви.И какво мислите за това лечение на кисти?Може ли наистина този препарат да ги махне?
                     Целувам Ви!  Hug

# 1
  • Мнения: 130
здравей Тилия.няма от какво да се притесняваш за кистите си,аз също бях като теб,но според мен трябва да си пуснеш хормони или да разберете защо са се появили тези кисти,поне аз така направих,а за този Дуфастон на мен също ми действаше зле,пих го 6 месеца в комбинация от още лекарства и резултата беше само временен,после бях в същото положение.Но не се притеснявай поликистозните яйшници не са причина да не можеш да забременееш.Намери си специалист и той ще те насочи какво да правиш.Успех

# 2
  • Мнения: 60
Здравей Миме!Благодарско за бързия отговор!Токущо излизам от WCто и видях че е тръгнала менструацията. Cry
Заедно сме значи за това че трябва да си пусна изледване на хормоните!А мога ли самостоятелно да го направя това или трябва задължително лекар да ме прати?Дано този път да е по нормален мензниса ми  Tired .Ох,май май и тази лекарка да я сменям...
Пак ще пиша!  Hug целувки!

# 3
  • Мнения: 2 261
Хормоните може и сама да отидеш да изследваш без  талон или направление,но се плащат средно  12-15 лева на хормон.
Горе- долу са около 5 ,а може и до 8 да стигнат.
Аз също бях с поликистоза и ще те помоля да  ввнимаваш  с препоръки от лекари относно фенестрация.
Има и други методи за лечение вече.Ако нямаш доверие в лекарката си,сменяй я.

# 4
  • Мнения: 130
хормоните можеш и сама да си ги пуснеш,но задалжително от 3 до 5 ден на цикала,значи сега е момена щом си в цикъл.недеи да чакаш,после ще пишеш резултатите.успех Hug

# 5
  • Мнения: 107
Аз съм с същата диагноза,но ве4е имам 2 деца трябва търпение и то4ния лекар.За тази докторка не мога да помогна ,но аз и двете си деца са с помоша на д-р Каварджикова.Трябва да изследваш хормони ,но кои то4но трябва лекар да реши.И аз се изследвах и то през 3 месеца за да проверим дали ле4ението е ефективно.Дуфастона съм го пила в комбинация с метформин ,но в по малки дози и не съм се 4увствала толкова зле.Не се от4айваи просто имаи търпение. newsm10

# 6
  • Мнения: 60
  bouquet  Благодаря момичета за цялото внимание!Винаги съм срещала внимание и разбиране тук.Заемам се със себе си.И пак ще пиша! Целувки от мен!!!  Hug

# 7
  • Мнения: 281
Тилия, аз не съм от най-вещите тук, но........ Декември месец ми откриха доста голяма (според лекарката) киста на единия яйчник. Аз като чух, направо откачих, защото бях чувала че са много упорити гадините! Доки ми изписа Primolut Nor 5. Пих ги 10 дена, но не помня вече по колко (мисля че беше по 1 на ден). След като ги спрях ми дойде и след това пак на доки. Кистата я нямаше!!! Преди да започна да ги пия три пъти изчетох листовката на хапчетата и това което разбрах е, че са нещо като изкуствен прогестерон, който ти забавя цикъла, за да може през това време кистата сама да се изчисти. Тя гадината с кръвта се хранела и когато няма цикък сама изчезва. Това е поне което аз разбрах. Реших да го напиша това, защото този Дуфастон не съм го пила, но Primoluta нямаши никакви странични ефекти при мен.

# 8
  • Мнения: 10
здравей. мен ме мъчиха поликистозни яйчници доста време. първият път беше две години след раждането на дъщеря ми. даваха ми Ясмин. докато го пиех, кисти нямах, после се появявахе отново. да ти кажа честно справих се като се подложих на хранителен режим и отслабнах. след още две години обаче, пак стрес, напрежение, нехигиеничен начин на живот и отново се появи синдромът. а ние точно искахме второ дете. и така пак почнах с диетите, но този път пих (и продължавам) и едни хранителни добаки - по схема. за три месеца поликистозата си отиде. сега си имам и ову и всичко, само бебето още не е станало май Simple Smile но действаме. а да, за хормоните - аз имах повишение на мъжките хормони - сега всичко е ок.

# 9
  • Мнения: 60
Здравейте момичета!
Станах преди около час,но досега съм чистила пода от кръв.Много тече и ми е зле.Имам съмнение че не ми е помогнал Дуфастона.Не е нормално толкова много да тече,нали?А и изледвания исках да правя  Cry Ще умра по пътя.
Интересно ми стана за това лекараство Примолут(но тази лекарка е от старата генерация и сигорно ще ме нахока  ooooh!).Аз съм с идеята за друг лекар.Но ще пробвам всичко за да достигна мечтата ни за бебе!
    Пак ще ви пиша момичета!Благодарности към вас за вниманието ви!Целувам ви!!! Hug

# 10
  • Мнения: 60
Умувам.Дали да не пия Калциум Ц?Поне малко да намалее?Какво ще ме посъветвате?

# 11
  • Мнения: 130
ооооооооо незнам newsm12,но наистина не хормано толковаобилен мензис.Попринцип така ли ти тече всеки месец?

# 12
  • Мнения: 281
Тилия, тя моята докторка беше от старата генерация по принцип, но е от тези дето се интересуват и от новите неща. Дано твоята да знае за това лекарство. То може и да не е подходящо за теб, но поне ако го е чувала ще може да каже.

# 13
  • Мнения: 60
ооооооооо незнам newsm12,но наистина не хормано толковаобилен мензис.Попринцип така ли ти тече всеки месец?


 Cry Последните три менструации са ми обилни.Преди пък ми идваше на две седмици заради зацапването(ми траеше по 10 дена и нещо),сега поне нямам зацапване.Абе някакъв ужас съм  ooooh! предполагам че от кистите така ми стана..ама нали това беше идеята с Дуфастона(11 дневен курс по 3хапчета)..за какво?Да цапам пода с кръв  Cry Седя като кукувица сама и си блъскам главата в стената какво става с мен и ПАК да ровим и търсим за нов лекар с майка ми. CryПреди да забременея нямах никакви проблеми с цикала си и менструацията.Нещо се обърка в мен..

Сканирах си снимките от екографа...ама незнам как да ги кача,та да ги видите.Искам да чуя какво ще кажете и вие! 
                                                                      Цунки от мен Hug

# 14
  • Мнения: 2 261
Мисля,че витамин Ц  също намаля кръвотечението,по 3-4 капсули.
Поне на мен преди време ми го препоръчваше гениколожката.
Сега почивай и по- малко черни мисли.

Общи условия

Активация на акаунт