Дайте ми идея за надстройка на бебешко легло.

  • 6 298
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 190
Най-простото решение е следното:
Отивате в Бриколаж или в друг подобен магазин, и там ви режат от ПДЧ 2 правоъгълни парчета (за двете решетки), вероятно 140 см дълги (измерете точната дължина на решетката) и примерно 15-20 см високи (пак трябва да прецените с колко искате да увеличите височината на решетката). Аз лично бих избрала бял ламинат.
Важно е да отидете в магазин, в който ще ви кантират плоскостите.
После закрепвате парчетата със самонарезни винтове към горната хоризонтална част на решетката, за дължина 140 см - да речем 5 винта през около 35 см.
Единственото е, че май няма да могат да ви направят плоскостите със заобляне в крайщата, така че да няма остри ръбове, но трябва да проверите.
По същия начин можете да поръчате плоскости и за двете къси страни.

ПС: И още един вариант: може да потърсите вместо плоскостите достатъчно дебел и здрав прозрачен плексиглас (от който се правят парапети) и евентуално да ви го изрежат със заобляне в горните крайща. Закрепянето пак ще стане по същия начин с винтове. Като цяло ще стане по-добре, защото надстройката ще е прозрачна. Ако не намерите плексиглас с дължина 140 см, може да стане и от 2 парчета по 70 см. Нямам идея каква ще е цената в двата варианта, обаче.

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 15:12 от Red

# 16
  • София
  • Мнения: 324
Джули, права си - за една къса и една дълга страна става въпрос.

И при дърводелец ходихме и проблемът е, че не можа да измисли закрепване на плоскостоте без да стърчат болтове и да е здраво. И в Бриколаж ходихме, казаха ни че не могат да кантират по-малко от 20см и не може да е с PVC кант(който е малко по-заоблен) и пак захващане не можаха да измислят от целия магазин.
То със сигурност има начин, който да е безопасен и здрав, но не попадаме на хора, които да ни го подскажат или да го направят.
Питането ми по-скоро е към някой който го е направил да пусне снимка или да обясни подробно как е направено.
Благодаря за идеите на всички  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 7 190
Защо болтове, не са нужни гайки според мен.
Самонарезни винтове ще свършат чудесна работа. Ще се виждат само главите от едната страна, но няма проблем  да попадт в равнината на надстройката. Освен това могат да се закрепят и от външната страна. Всъщност естетиката ли ви притеснява?

# 18
  • Русе
  • Мнения: 86
Ето какво измайстори татко й току що:
http://www.bgphoto.net/photos/24346/o633698837773970000.jpg
Повдигна решетката с плоскост.
Малко трудно я слагам долу, но ще свикна.

# 19
  • Мнения: 263
Темата живо ме интересува и мен, сега си бия главата в тая тъпа кошара.
Права е Джули че преди да купуваме красиви кошари трябва да мислим от практичната и безопасна страна Tired
Ако не ми дойде просветление....ще махам коша и минаваме на легло и отпред възглавници Tired

# 20
  • Мнения: 9 973
Ето какво измайстори татко й току що:
http://www.bgphoto.net/photos/24346/o633698837773970000.jpg
Повдигна решетката с плоскост.
Малко трудно я слагам долу, но ще свикна.
а ние сложехме отгоре решетката,защото стъпва на плоскостта и пак прескача.
Жалко,че няма как да кача снимка на лаптопа да видиш.Същото е,но обратно

# 21
  • Мнения: 3 376
Нашата решетка е с опция да се махат три от пръчките по средата.Така никога не е правил опит да прескача,а си влиза и излиза през "дупката".

Пробвайте така ако искате.

# 22
  • Мнения: 2 523
Нашата надстройка е - три тръби от водопроводна ПВЦ тръба, хванати с два дюбела за двете колони на леглото , като тръбите се съединяват с водопроводни пвц колена. ПВЦ-то ми реши проблема за вадене трески от нахапано дърво. Не съм добра в снимките, за това не пускам. Не е естетично, но сигурността на детето е на първо място, после естетика в интериора и фън шуи.

# 23
# 24
  • Мнения: 6 274
Габи, сега като се замислих и ми хрумна нещо...  Thinking
За едната страна (по-малката, не тази с решетката) не може ли да използваш най-сигурната защита ?
Т.е. да подпреш креватчето на една от стените вкъщи...
А за другата - онези в магазините не искали, щото щяло да има ръбове...  Crossing Arms
Ами, кажи им на умниците да направят не надстройка, а "подстройка".....  hahaha
Много тъпа дума, не знам от къде я измислих, ама ей сега ми дойде на акъла...
Нещо като примерът, който е дала dudley, ама не съвсем...
Искам да кажа, че ако закрепите "плоскост" за долната част на решетката, дори и да има гайки, те могат да са отвън....
Отвътре ще са само "главите" на болтовете и детето няма да се драска или удря в тях...
Надявам се да ме разбереш...  Embarassed
Е, няма да е кой знае колко красиво, ама си мисля, че е по-добре 3-4 гайки да се виждат, отколкото детето да си разбие главата в пода....

# 25
  • Мнения: 6 274
Да, нещо такова имах предвид, само не мога да разбера на какво се държат тези "надстройки" във вътрешната си част (откъм стената) ?  newsm78

# 26
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Ехее имаме еднакви линийки  Heart Eyes
Ами пробити са дупки в кошарата и в дъската и се свързват с дървено чопче. Дано ме разбра. По същия начин е в средата на дългата дъска.

# 27
  • Мнения: 6 274
Сега и аз видях линийките....  Hug
Не, не можах да те разбера...  Embarassed
Нищо, дано Габи да те е разбрала...

# 28
  • Севлиево
  • Мнения: 491
В дупката на кошарата се слага дървена пръчка/чопче/ и отгоре се поставя дъската като се гледа да влезе в горната дупка.

# 29
  • Мнения: 6 274
В дупката на кошарата се слага дървена пръчка/чопче/ и отгоре се поставя дъската като се гледа да влезе в горната дупка.
Ааааа, сега те разбрах...  ooooh!
Ама думата ми е непозната....  Embarassed
Ако беше казала "дюбел", вероятността да се сетя беше по-голяма...
Въпреки, че не знам дали точно дюбел е удачно, ама карай...  Thinking
Ей, големи майсторици сме се събрали тук, да знаете...  hahaha
Габи, я ни покани у вас на кафенце, да видиш как ще оправим за нула време легълцето на Криско...
  Wink

Общи условия

Активация на акаунт