Каква машина за печене на хляб да си купя-моля дайте съвет

  • 283 693
  • 1 283
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 975
Моята е с грамажи 750,1000,1500гр.Не знам за другите модели хлебопечки,но този модел има програми за: кекс,тесто с втасване,козунак,пълнозърнест хляб,конфитюр,общо 14програми.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 23:30 от Elena*

# 31
  • Варна
  • Мнения: 975
http://snimka.bg/album.php?album_id=357765 Това а хлебопекарната.

# 32
  • Мнения: 15 379
Ами и аз към Моулинекс клоня, макар, че и Северин ми харесаха, а и преди време бях чела някъде добри отзиви за тях.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 410
цоп и аз тук...

искам и аз да си взема такава машина. Ние почти сме спрели хляба в къщи, защото се опитваме да се храним здравословно, а в т.нар. пълнозърнести хлебчета, които продават съм чувала, че има повече оцветители, отколкото съответните желани съставки. До сега се размотавах, защото опитът ми с подобни машинарии показва, че човек си купува нещо подобно,ползва го 1 месец активно и после отива на дъното на някой голям шкаф. Та питам тези, които имат такава машина - ползвате ли ги редовно, толкова ли е по-добър хлябcj, че да си заслужава? А, и предвид задаващия се Великден - козунакът получава ли се?

Мерси много) моля, наистина ми отговорете искрено, защото хич не ми се купува нещо ненужно...

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 00:19 от get_real

# 34
  • Мнения: 15 379
Аз супермного се амбицирах за такава покупка, след като леля ми се сдоби с такава машина и всеки ден пече чудни хлябове Heart Eyes. Прави ги с различни брашна и семена, но единствения недостатък е, че не можеш да спреш да ядеш Embarassed...
На мен ми е и за детенцето, писна ми да купувам хляб, който нито се втвърдява, нито хваща мухъл след седмица престой дори.
Та ми се струва удачна покупка.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 975
Северин доколкото си спомням,ги рекламираше Иван Звездев разглеждала съм ги в интернет магазин,но когато се реших да си купя хлебопекарна исках да я видя на живо как изглежда а по магазините не попаднах на такава.Някъде бях чела добри отзиви за тази марка,но не смея да коментирам или да препоръчвам продукт който не съм ползвала.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 975
Аз също си мислех че ще я ползвам един два пъти и ще ми мине мерака,но вече около 8месеца хляб от магазин не сме купували.Но не сме и от най-големите консуматори пека на 3-4 дни 1 хляб от 750гр.През почивни дни по честичко.А на въпроса за козунака,пекох 1 път но не ми хареса,свикнала съм на купешки.

# 37
  • Мнения: 3 211
Моята е такава

http://www.laredoute.fr/vente-machine-a-pain-500-a-750-g-eureka- … 1&prodcolor=1
има 2 грамажа-700 и 900гр., но аз винаги правя малък, защото иначе няма да се изяжда.
наистина е много по-хубав хляба. прави невероятен френски хляб, който е точно като нашия селски от едно време-висок и пухкав. чисто пълнозърнестия е точно като Бонус, ама в началото преди да го развалят. ръженият си е от ръж, а не оцветен с кафе.
много важна екстра, за мен, е отложения старт. нагласям съставките от вечерта и на сутринта закусваш топъл хляб. дори и злоядото ми дете прояде хляб Mr. Green или пък сутрин тръгваш за работа и вечер, като се върнеш цялата стая ухае на хляб и имаш за вечеря топъл и пресен хляб.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Аз имам FIF и я ползвах повече от година много активно, после обаче зачестиха проблеми с бъркалките (едната не въртеше, оправихме я, после пак се развали - явно металът им е много мек). Хлябът започна да залепва повече от преди и изваждането му си е цяла борба (покритието е тефлон и не изглежда да е повредено). Пълнозърнестият се рони страшно - така и не успях да разбера какво да слагам, за да не се рони толкова. Иначе, като стане хлябът, мирише страхотно и когато е топъл, е супер... Но сега седи в един ъгъл и чака да я занеса за поредното стягане на бъркалките... а и ронливият хляб ме демотивира. (Ако някой може да ми даде съвет, ще бъда благодарна. Ако избираш, не препоръчвам FIF)

# 39
  • Мнения: 22 369
Пекане???????????????
Научете БЪЛГАРСКИ ЕЗИК!
Peace
По темата: имам машина за хляб и нещо нищо не става,какво ли не пробвах.Хлябът става глетав ,като подметка.Моята е някаква испанска,не помня марка,пратила съм я при майка ми.

# 40
  • Мнения: 3 211
Пекане???????????????
Научете БЪЛГАРСКИ ЕЗИК!
Peace
По темата: имам машина за хляб и нещо нищо не става,какво ли не пробвах.Хлябът става глетав ,като подметка.Моята е някаква испанска,не помня марка,пратила съм я при майка ми.
да не би нещо рецептите да не са верни newsm78 също така всички ориг.рецепти дават със суха мая, а пък аз слагам жива и стават страхотни хлябове.

# 41
  • Мнения: 22 369

да не би нещо рецептите да не са верни newsm78 също така всички ориг.рецепти дават със суха мая, а пък аз слагам жива и стават страхотни хлябове.
Може и това да е.За съжаление сега няма къде да държа машината,за да я тествам пак,но ще те разпитам за рецепта на лични и може да я пробвам при майка ми.Много ме е яд,че я имам,а не ми върши работа.

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нагласям съставките от вечерта и на сутринта закусваш топъл хляб.

това много ме впечатли, заклевам се.
Мен не ме бива много много в месенето... Нито в печенето. Ще се справя ли с машината?
Вери_найс - какво визираш, под слагам каквото е нужно... Слагаш брашното и маята ли? Така, сухи ги цопваш ли?
Ох, простете за индианските въпроси, но тепърва се зарибявам.

# 43
  • Мнения: 1 978
Ами то си има рецепти в книжката, както и последователността, в която се слагат/защото има такава/, има и отложен старт.Аз също не се определям като идеалната домакиня-даже май само домакиня по необходимост-но машината за мен е голямо удобство Peace

# 44
  • Мнения: 577


По темата: имам машина за хляб и нещо нищо не става,какво ли не пробвах.Хлябът става глетав ,като подметка.Моята е някаква испанска,не помня марка,пратила съм я при майка ми.

Същата история майка ми я прати от Италия и нещо не се справям. До скоро я ползвах само да ми замесва тестото и после пека в готварската печка или правя кифли.
Но, установих, че слагам по-голямо количество продукти и затова ми е ставал глетав. Намалих ги на половина и сега си става супер.

Общи условия

Активация на акаунт