Каква машина за печене на хляб да си купя-моля дайте съвет

  • 283 930
  • 1 283
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: X
Максимално количество е важно и мощността , добър и надежден сервиз и лесно да се намират консумативи /резервни части -  казанче и бъркалки/. Безшумно да работи . Две бъркалки и хоризонтално казанче /тези с високото и дълбоко не ми допадат ,както и пералните с горно зареждане -мое си виждане за нещата Simple Smile
 Горният реотан работел само при програмата за багети .
Bastet ,  каква сума можеш да отделиш или парите не са проблем?

Бонго ,коя е евтината ?
  

# 871
  • Мнения: 7 779
труден въпрос ми задаваш.  евтина машина е тази , която струва по-малко пари.
ако една марка струва 100 лв  , а друга 90 лв със същата характеристика коя е по-евтината ?
но пък може да се намери в някой магазин и за 80 лв.  в този смисъл се води най-евтината.  разликата е направо никаква за този клас машини. може би марката вдига малко цената , но не и възможностите на машината

# 872
  • Мнения: 19 454

 Горният реотан работел само при програмата за багети .


Аз имам Мулинекс с програма за багети и горният реотан работи при изпичането на обикновения хляб. Преди имах Северин само с долен и разликата в изпичането на хляба е драстична в полза на Мулинекса. Аз пък съм любител на двете бъркалки и дългото казанче  Simple Smile Някак по-естествено ми е втасването и изпичането на хляба, пък и формата му след това.

# 873
  • Мнения: X
 За мен евтин модел е този ,на който и подръжката е достъпна.
 Например ,ако машината е около 100лв и върши идеална работа ,но няма добър сервиз и е невъзможно да си купиш казанче и бъркалки -не е евтина.
  Като параметри и т.н. Силвър Крест е евтина и удачна. Но си има и минуси - може да се закупи само в ограничен период /този соц похват на лидл не ми допада /. Смятам също ,че сегашната партида машини /тази която купих / е произведена по този не знам защо занижен стандарт  за определени страни от ЕС . То си има означено на кашона ,че е произведена за България .
 Смятам ,че затова има разлика между тези и предишните от първите промоции /тогава просто са си били произведени по нормалния стандарт/.
   Добре си работи машината ,проблема с маслото и стружките го има явно при всички . Появиха се още с първа експолатация.
  Като купя ново казанче ще разбера дали и то ще пуска масло или каквото е там.  И ми е интересно тогава може ли да му направя рекламация в рамките на 1 месец например !? Абсурдно е неизползвано казанче да се амортизира за минус време /повтарям се ама е така/. Спомена ми се ,че не се знае колко са стоели в складовете тези уреди и не са произведени в деня на закупуване -това е така. Но при положение ,че се продават в ограничено количество и то веднъж годишно не ми изглеждат като залежала стока.
 А щом Мулинекс  реотана втория работи и при основна програма е добре ,струваше ми се нелогично да се ползва само заради едни багети.
   Втората ми машина след време ще е с два реотана и непременно комбиниране на програми и таймер .По -скоро собствени програми.
 Минус на Силвър Крест е за мен ,че като реша да допека нещо  на програма печене не мога да задам определено време.
  Също и това ,че не мога да включа и до меся хубаво нещо ако не е се получило добре -понякога като добавя брашно и съм изпуснала момента.
   
 

# 874
  • Мнения: 7 779
ти знаеш ,че си от друга планета. не можем да се мерим с теб.  Laughing  щом под по-евтино разбираш да има сервизна поддръжка .... какво ли остава за по-скъпите  newsm78  - може би да нямат такава  Laughing
тя и моята машина когато я купувах имаше сервизна поддръжка , ама днес сервиза вече го няма. може и фирмата да е фалирала.  добре ,че не съм врачка за да предвидя ,че всеки момент сервиза може да изчезне. тогава нямаше да си купя хлебопекарна никога.  нооо.... неволята учи и сега съм си сам сервиз.  hahaha

# 875
  • Мнения: 471
Според мен специално за хлебопекарните няма смисъл от скъпа.... Наистина плащаш за марката ( вече всичко се прави в Китай)  Имам НЕО ми нямам забележки към нея , имам и МУЛИНЕКС за багети ми не ме впечатли с нищо по различно от евтината . Очаквах като давам повече пари да получа и нещо по качествено ама нищо подобно  ...
Според мен това е един от уредите за които няма смисъл да се харчат повече пари , купуваш евтина ползваш няколко години и ако се счупи купуваш друга ...
Всички правят едно и също само марките и парите са различни .... Grinning

# 876
  • Мнения: 835
След като предната ми хлебопекарна от ТСМ ми слуги вярно почти 5 г. като протече казанчето и взе здравата да скърца, въпреки интервенцията на мъжа ми с ВД 40 с радост я пенсионирах. Замених я с Финлукс, пак за 100 лв.  и вече година ми служи вярно. Дано да нямам проблем и да опира до сервиза, но дори и да се случи ще я сменя. Имам приятелка с най-скъпият за времето си Мулинекс. За 5. не знам колко пъти беше в сервиз и колко казанчета и  бъркалки смени. Сигурно като рекапитулация го е докарала поне до 700-800 лв. Разбирам я защо не може да я прежали.

# 877
  • Мнения: 7 779
Разбирам я защо не може да я прежали.
и защото е имала излишни пари  hahaha

# 878
  • Мнения: 364
Писах и в другата тема, но и тук да се допитам  Mr. Green
Взех на празна карта от сделките   http://www.kitchengadgets.org.uk/panasonic-sd-2501wxc-breadmaker-review/
И сега не знам да я плащам ли, друга ли да търся?
Хубава ли? Никъде не видях колко бъркалки и реотана има.
Да търся ли друг модел от тук - да прави много неща, и да си има и резервни часи за нея?
Ще се прави често хляб /голям/, да е добре изпечен, да може да става и пълнозърнест, ръжен, с лимец и т.н, да може да се добавят ядки, семена, маслини и др
Приемам всякакви идеи  Hug

# 879
  • Мнения: 7 779
отговорих и в другата тема  Laughing
според мен е до 1000 гр. , с 1 бъркалка и реотан.  прави почти същото като многото машини от този род.  голям хляб в малка машина няма как да стане. обратното е възможно.  Laughing  пълнозърнести и ръжени почти всичките машини правят.  ядки и др. добавки - също.
най-обикновена машина. ако те устройва цената купувай.

# 880
  • Мнения: 364
отговорих и в другата тема  Laughing
според мен е до 1000 гр. , с 1 бъркалка и реотан.  прави почти същото като многото машини от този род.  голям хляб в малка машина няма как да стане. обратното е възможно.  Laughing  пълнозърнести и ръжени почти всичките машини правят.  ядки и др. добавки - също.
най-обикновена машина. ако те устройва цената купувай.

Не съм видяла, че не прави голям хляб  Rolling Eyes
Ами аз като казвам, че нищо не разбирам Mr. Green

Много моля  да ми препоръчаш конкретен модел, но да прави и голями хлябове /а ще може и да ми прави тестото за пити, нали?/ Ти вече разбра какви са ми нуждите и желанията  Hug
ПП да не забравя и козунаците

# 881
  • Мнения: 7 779
за тези изисквания - машина с 2 бъркалки , до 1500 - 1600 гр , с 1 реотан.
модел - най-евтината машина предлагаща тези екстри   Laughing

# 882
  • Мнения: X
Бонго твоята машинка каква е ?

# 883
  • Мнения: 7 779
многократно съм казвал каква е моята машина. отговаря на показателите над твоя пост. дадох 170 лв , но през 2009 г. и то заради марката.

# 884
  • Мнения: X
Аз те питам за модела и не съм прочела пост в който си го казал ,не ме интересува цената ,а параметрите и марката.

Общи условия

Активация на акаунт