Каква машина за печене на хляб да си купя-моля дайте съвет

  • 283 699
  • 1 283
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Здравейте, реших да си взема хлебокарна, че ми писна от този некачествен хляб / но това си е друга тема/ . Та искам да ви попитам, към каква марка ще ме насочите, на какво да обръщам внимание на този ел. уред. Една позната ми препоръча задължително да е с отложен старт.............. а вие ???
Другото което ме интересува има ли особеност при поставянето на продуктите????

И не на последно място наистина ли хляба става невероятен Shocked Shocked?????

Ако имате желание, може да споделите и някоя рецептичка Praynig

# 1
  • Мнения: 498
Аз имам хлебопекарна,подариха ни я.Моят мъж направи два пъти хляб, и да ти кажа честно ,че е невероятен  Mr. Green В момента е складирана в гаража.Ползва се една специялна мая,която моя позната ми я прати от САЩ,защото в БГ не открих.И да с отложен старт е,в смисъл,че си я нагласяваш примерно в 4 часа сутринта да започне да прави хляба и като се събудиш да закусиш пресен хляб.Относно продуктите,слагаш всичко заедно.Дано да съм ти била полезна.Аз лично не съм очарована

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз имам хлебепекарна.
много съм доволна.
дори да не правя хляб, то я ползвам за месене на всякакво тесто.
от 4 години я имам и е нон стоп в употреба Peace

в готварския има закована тема с много рецепти.
там ще те ориентират и за модел и цени...

# 3
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Moulinex мисля че от нея юе останеш много доволна.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 817
Моята е Мулинекс-предоволна съм Wink.Хляб от магазина не купуваме от доста години вече.
Деси,тази специална мая/химическа/ се ползва само за екстпресната програма.На всички останали програми на машините може да ползваш или мая на кубчета или суха такава. Peace

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 481
АЗ ИМАХ МУЛИНЕКС, А МАЙКА МИ АЛЯСКА И СЪМ ПО-ДОВОЛНА ОТ ПЪРВАТА.

# 6
  • Мнения: 9 776
Аз съм с Аляска - много съм доволна. Не купувам хляб от магазина откакто я имам. И става за месене на всякакви теста, както са ти казали. После печеш в обикновена фурна. Продуктите се слагат наведнъж, но в определена последователност, маята може да бъде жива или суха. Когато си купиш машинката, ела в закованата тема и бързо ще влезеш в час Peace.

# 7
  • Мнения: 237
моята е мулинекс, и съм много доволна
Наистина хляба не е 4ак невероятен, но е хубав
Аз първите два пъти като правих, стана не6то като тухла, ама после като си догоди6 рецептата си става
Ползвам я и за месене на всякакво тесто, голяма отмяна е

# 8
  • Мнения: 159
Здравейте момичета, някой има ли опит с тези машини за хляб?

Модел: OW 500030, 750гр/1000гр/1500гр ,14 програми
За съжаление не можах да намеря картинка на Тефала ( цената му е около 300 лв) Sad но и той е със същите параметри, само че има и два съда за печене ( кръгъл и правоъгълен). Разликата е, че Мулинекс има две бъркалки, а Тефал една.
Какво друго трябва да има една добра машина за хляб.
Ще съм ви благодарна да споделите мнение  Hug
п.с. Потърсих в библиотеката, но не можеше да се отвори нищо затова и пускам тема

# 9
  • Банкя
  • Мнения: 823
Попитай в Готварския форум - ето това е темата за "Машините за хляб" - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367074.0  Peace
Предполагам, че там ще те посъветват компетентно. Wink

# 10
  • Мнения: 63
Здравей Bubeto*, ние в къщи сме с Мулинекс и сме доволни .. доколкото знам докато проверявахме преди да вземем нашата машина по добре да бъде с 2 бъркалки .. но да знаеш че винаги ще излиза нещо ново .. Wink например след като купихме нашата излезе същата машина на Мулинекс само че и плюс тавички за багети .. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 159
Благодаря Me4o PUch   bouquet
Акси ,мислех че темата е насочена повече към проготвянето, но пък нищо не ми пречи да попитам  Hug

# 12
  • Варна
  • Мнения: 975
август месец си купихме хлебопекарна същата като на снимката.от тогава хляб от магазина не сме купували,работи си безотказно,много сме доволни от покупката.

# 13
  • Банкя
  • Мнения: 823
Наистина смятам, че там ще могат да ти споделят, какви машини използват. Peace

Иначе аз минала седмица гледах по VOX (немска сателитна телевизия) в едно от предаванията им тест на 4 марки машини за хляб.
Но за съжаление, нито една от тях не беше от тези, за които питаш.
Ето тук са резултатите, но на немски.
Обобщено излезе, че по-скъпите машини са по-добри - в случая Panasonic SD 255 и Kenwood BM 350. Другите, които ги пробваха бяха Severin BM 3989 и Clatronic BBA 2605.

# 14
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Ако не държиш на иноксовия цвят и на това да има два съда ,което не е от голямо значение си вземи ма Мулинекс.Имат доста рецепти .На Тефал рецеприте са само на диск,което не е много добър вариянт.

Общи условия

Активация на акаунт