Три пентаксима наведнъж?

  • 2 200
  • 52
  •   1
Отговори
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Не открих подобна тема с търсачката, но ако има, моля модераторът или съфорумец да ме насочи!

Днес аптекарката, на която поръчах Пентаксим ми каза, че се намира трудно и е по-добре да купим всички наведнъж. Все пак препоръча да питам педиатър дали е добра идея.

Така и така, трите ваксини ще ми трябват и нямам нищо против. Винаги пазарувам от нея и тя знае, че няма да я "прескоча", та не откривам в препоръката й користни  цели.

Все пак - вие една по една ли ги купувахте? Дали е опасно да ги купя наведнъж и да ги съхранявам в хладилника? Все пак, едната ще стои там цели 2 мсеца, та и повече! Препоръки?

Благодаря ви много!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 8 275
Може, ако са с голяма трайност(да не й изтича годността) но е рисковано
Не съм купувала повече от 2 на веднъж

# 2
  • София
  • Мнения: 1 946
ако се съхранява в хладилник не виждам кое те притеснява?
най-добре, за да си спокойна, питай педиатъра си  Peace

# 3
  • Мнения: 1 062
Аз купувах Инфанрикс, която се съхранява по същия начин - в хладилник. Не бих взела трите дози наведнъж и да си ги съхранявам в къщи. Лекарство е все пак. На година и половина, има реимунизация, значи трябва направо 4 да се вземат. Не го намирам за добра идея. Ако не можеш да го намериш точно в тази аптека, можеш да си го закупиш от друга.

# 4
  • Мнения: 826
... Не бих взела трите дози наведнъж и да си ги съхранявам в къщи. Лекарство е все пак. На година и половина, има реимунизация, значи трябва направо 4 да се вземат. Не го намирам за добра идея. Ако не можеш да го намериш точно в тази аптека, можеш да си го закупиш от друга.
yes thumbsup

# 5
  • Мнения: 820
Няма смисъл да ги взимаш наведнъж. Намират се сравнително лесно в аптечната мрежа и се съхраняват при определена температура, която не можеш да контролираш в домашни условия.

# 6
  • Мнения: 1 919
аз ги бях купила и 3те, стояха в хладилника,проблем е само ако спре тока т.е спира и хладилника...

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Не е проблем. И у вас и в аптеката - стоят в хладилник. Ако се притесняваш можеш да оставиш двата Пентаксима при педиатъра. Той също има хладилник.  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 004
Ако имаш възможност си ги вземи. Пише си как се съхраняват. Аз първо взех една, но когато наближи момента за втората такова обикаляне му дръпнах, че накрая като намерихме взех две, за да не търся пак така след месец. Не е проблем да се съхраняват на вратата на хладилника, а за съжаление не се знае как са ги държали в аптеката. Много тъпо ще се получи да сложим на детето две ваксини, а третия прием да го отлагаме с месеци, защото "Няма внос". Това беше отговора в поне 10 аптеки като питах.
П.С. На ваксините, които купих преди десетина дни срока на годност е до 08.2010г.

# 9
  • Мнения: 4 496
Аз купих първо една, после още две наведнъж. Но ги съхраняваха в аптеката, която е близо до лекарския кабинет.
Вкъщи не бих се наела да си ги съхранявам сама. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 493
Аз ги взех трите наведнъж,по препоръка на педито,защото ако купя едната и после няма внос е по лошо(имало е такива случаи).Не виждам какво сложно има да се съхраняват в собствения хладилник или при педиатъра ви.Важен е срока на годност.
 Аз ти препоръчвам да си ги вземеш трите на веднъж,но преди това задължително им погледни годността.   bouquet

# 11
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
не виждам проблем да си ги държиш в хладилника в къщи. само имай предвид, че температурата на вратата е по-ниска, затова най-добре по-навътре. но НЕ бива да замръзва. защото ако замръзне се "деактивира" и губи имуногенните си свойства.

# 12
  • Мнения: 141
Аз взех и трите наведнъж,съхранявах си в хладилник в къщи.Та последната даже пропътува 300км , че имах ангажимент ,а съм кърмачка и  бебо е винаги там където съм и аз Mr. Green!Никакви проблеми не е имало!

# 13
  • Мнения: 1 763
Аз ги купих наведнъж, но се разбрах в аптеката да стоят там и те да ми ги съхраняват. В деня на поставянето ходех да ги взимам. Сега за четвъртия прием пак мисля да я платя по-рано, да съм сигурна, че ще е в наличност, когато ми потрябва, но да стои в аптеката.

# 14
  • Мнения: 11 003
Купихме трите ваксини наведнъж, тъй като през лятото на 2007 г. също имаше проблеми с вноса. Съхранявахме ги в хладилника. Проблеми не е имало.

Общи условия

Активация на акаунт