За обувките на детето

  • 3 804
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 168
Тъй като вече се забърках, босо ли, не ли, с какви обувки, реших да чуя и вашите мнения и да пусна анкета. Постарах се да съм максимално изчерпателна, ако съм пропуснала някоя опция, моля, кажете!

# 1
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми по препоръка на детски ортопед проходи с обувки с висок форт, анатомична стелка и твърда подметка.

# 2
  • Мнения: 4 335
В кьщи и на вьн го пущам да ходи само с проходилките на Колев и Колев.

# 3
  • Мнения: 2 374
Проходи с обувките на Колев и Колев и Капчица,а вкъщи когато има възможност (ако не е студено) боса.

# 4
  • Мнения: 1 919
Навън и в къщи с обувки с твърда пета и анатомична стелка

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Навън е с обувки с твърда пета и анатомична стелка. Вкъщи е с пантофи с анатомична стелка.

# 6
  • Мнения: 46 508
Навън с обувки с твърда пета и равна стелка, а в къщи босо /по чорапи.

Вкъщи обувките са забранени.
Кракът има нужда от почивка.
На теракот и паркет сме (понеже знам, че някой ще се хване за настилката).

# 7
  • Мнения: 2 448
В къщи по терлици, навън с обувки с твърда пета от естествена кожа ,удобни, имаха лек свод, но почти незабележим. Ако беше лято със сандали щеше да проходи, но сезона не го позволяваше.Не съм привърженичка на т.нар. ортопедични обувки със силно изразен свод , ако детето няма някакви особени проблеми.
Свода се оформя напълно до към третата годинка.

# 8
  • Мнения: 5 994
ние бяхме с обувки и в къщи и навън даже да съм по точна поръчката на лекаря беше:обувки които стягат глезена,т.т боти.добре че беше зима иначе незнам как щяхме да издържим на всичкото отгоре наи малките 19-ка на колев и колев му ставаха и следващата зима,моя син е дребосъче.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 834
С буйки на Колев и Колев във вкъщи,С боти на КиК -навън Peace

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 525
У нас боса,а вън с GEOX.

# 11
  • Мнения: 7 723
Навън с обувки с твърда пета и равна стелка, а в къщи босо /по чорапи.

Вкъщи обувките са забранени.
Кракът има нужда от почивка.
На теракот и паркет сме (понеже знам, че някой ще се хване за настилката).
И мойте така.
...и веднага ще се хвана за настилката в къщи, естествено.
Има едни дебели чорапки с гумички отдолу на стъпалото.
Такива им обувах, ем да им е по- топло на теракота,
ем да не се пързалят- правят съпротивление-... Simple Smile

# 12
  • Мнения: 11 003
Навън с хубави и качествени маратонки с твърда пета и равна стелка, а в къщи по чорапи.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 777
Навън с обувки с твърда пета и равна стелка, а в къщи босо /по чорапи.

Вкъщи обувките са забранени.
Кракът има нужда от почивка.
На теракот и паркет сме (понеже знам, че някой ще се хване за настилката).
И мойте така.
...и веднага ще се хвана за настилката в къщи, естествено.
Има едни дебели чорапки с гумички отдолу на стъпалото.
Такива им обувах, ем да им е по- топло на теракота,
ем да не се пързалят- правят съпротивление-... Simple Smile
И аз така обувам дъщеря си,по препоръка на ортопед.

# 14
  • Мнения: 6 713
Навън с обувки с твърда пета и равна стелка, а в къщи босо /по чорапи.

Вкъщи е с чорапи с гумени подметки, за да не се пързаля. Но навън й слагам обувчици на Колев и Колев . Вече ще й слагам всеки път навънка, за да свиква, защото онзи ден й обух обувките вкъщи и се разрева, не искаше да седи с тях.  Confused


В кьщи и на вьн го пущам да ходи само с проходилките на Колев и Колев.
- може ли снимка да ги видя тези дали са като нашите? Praynig

# 15
  • Мнения: 2 448
Не знам сега дали са по различни, но преди 4 години обувките на К&К бяха със стелки с  доста висок свод и не ми се струваха подходящи. Беше някаква мания по ортопедичните обувки тогава.

# 16
  • Мнения: 4 433
Обувки на Колев и Колев.

# 17
  • Мнения: 2 447
Вкъщи е бос(по чарапки) а навън с обувки с твърда пета и равна стелка!

# 18
  • Мнения: 4 784
Освен ако не е препоръчително според доктор, не е хубаво детето да ходи с ортопедични обувки.
Синът ми си ходи навън с обувки с твърда пета и равна стелка, вкъщи е бос или по чорапки, особено подходящи са модела с кожа на стъпалото. Крачето трябва да си почива. Настилката ни е теракот и паркет.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Преди 6 години се тачеха обувките с твърд форд и анатомични стелки. Сега е по различно.

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз лично в къщи не съм и обувала обувки,ходеше постоянно боса,а
навън с обувки с твърда пета и анатомична стелка Peace

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
В къщи - по чорапи или бос, а навън с най-обикновени маратонки (идея си нямам каква стелка са имали  Thinking).

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 953
У дома е с чорапки с кожена подметка, навън с буйки на КиК или PRIMIGI.

# 23
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Навън с обувки с твърда пета и равна стелка, а в къщи босо /по чорапи.

Вкъщи обувките са забранени.
Кракът има нужда от почивка.
На теракот и паркет сме (понеже знам, че някой ще се хване за настилката).
PeaceПо препоръка на ортопед в къщи боса/с чорапи/

# 24
  • Мнения: 2 521
Навън с обувки с твърда пета и равни стелки,а в къщи по чорапки.Напълно съм съгласна с Никол-не може постоянно с обувки.И на мен ми е приятно да се събуя,след като се приберем от дълга разходка Wink,мисля че и на детето също.

# 25
  • Мнения: 9 973
с твърди подметки

# 26
  • София
  • Мнения: 11 699
Първите обувки на дъщеря ми бяха на Капчица.Буйки не съм купувала,тези на К&К и бяха огромни.

# 27
  • Мнения: 2 587
Навън с обувки с твърда пета и анатомична стелка, а в къщи босо /по чорапи.

# 28
  • Мнения: 8 999
Навън с обувки с твърда пета и анатомична стелка, а в къщи босо /по чорапи. Малките деца са дюстабанлии, не е зле да им се помогне /с анатомичната стелка/ по-бързо да превъзмогнат този проблем. Твърдият форт на обувката е особено важен за формиране на правилна стойка на стъпалото /много ми е смешно като видя някоя издокарана мома, или наперен ерген, а токовете на елегантните им обувки - изкривени!/. Ходенето бос е също полезно и стимулира мускулите на стъпалото сами да упражняват това, което са научили в ортопедичните обувки.

# 29
  • Мнения: 1 629
В неделя му взех първите обувчици и мисля днес да ги пробвам Mr. Green, но само на вън. В къщи ще си стои по чорапки Peace

# 30
  • Мнения: 132
първите обувчици на дъщеря ми бяха с мека подметка, за да може неоформеното краче да се свива нормално.трърдите подметки не са удобни за децата(поне за моята).колкото е по мека подметката,толкова по добре и по лесно се оформя свода на крачето.той се оформя от дразненето което се получава когато детето ходи босо,а не от свода на стелката. да , тя е нужна,за да подпомогне този процес,но е и вредно постоянното носене на ортопедични подметки.важно е обувката да е мека и еластична, а не твърда като налъм

# 31
  • Мнения: 528
Проходи с обувките на Колев и Колев  Peace

# 32
  • Мнения: 1 305
Навън и вкъщи обувки с твърда пета и анатомична стелка, досега винаги съм и взимала или на Колев и Колев или на Капчица обувките

# 33
  • Мнения: 194
Отговорих с първата опция.Когато ходихме на ортопед,той ни препоръча в къщи да ходи бос или по терлички/чорапки.Обаче моят син не се чувстваше сигурен по чорапи и затова ходихме и вкъщи с обувки/с твърда пета и анатомична стелка/ Peace

# 34
  • Мнения: 396
Като проходи дъщерята беше зима и навън и вкъщи бяхме с обувки за прохождане на КоКо , а навън боти от същата марка пак анатомична стелка .
После като стана по-топличко съм я оставяла боса вкъщи и правехме разходки по плажа - пясъка масажира прекрасно крачето!

# 35
  • Мнения: 1 103
Опция първа и двете ми деца така проходиха баткото на 1г. а малката на 10м.

# 36
  • Мнения: 1 546
Втора опция. Дъщеря ми проходи декември месец, след като започнах да й обувам обувчиците за прохождане и вкъщи. Докато я държах само по чорапи се пързаляше много и явно това я караше да бъде несигурна и не искаше да се пусне. Peace

# 37
  • Мнения: 1 155
Проходи с буйки в къщи, а навън ходеше с обувки с твърда подметка и висок борд.

# 38
  • Мнения: 1 554
с буйките на колев и колев,после минахме на сандали пак от същата марка Peace

# 39
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Детето ми ходи навън с обуви с твърда подметка и анатомична стелка. Вкъщи е обут с обувки с твърда подметка, нямат анатомична стелка.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Навън с ботушки без екстри/януари/,а в къщи по чорапи или пантофи.

# 41
  • Мнения: 1 240
Гласувах с последната опция, защото детето ми проходи лятото и по-често навън беше босо. В редките случаи, когато е била обута, беше със сандали.

# 42
  • Мнения: 1 558
Проходи с обувките на Колев и Колев Peace

# 43
  • Мнения: 805
С обувки на GEOX за съответната възраст.

# 44
  • Мнения: 179
Когато моето дете прохождаше, явно са били на мода твърдите подметки /или пък аз това съм запомнила от многото мнения/, така че навън беше с обувки с твърди подметки, а за вкъщи му купихме домашни обувки също с твърда подметка. Те бяха с цип и той непрекъснато ги събуваше. Купихме му втори и резултатът е същия. В момента му обувам домашните обувки, той ги събува след две минути и основно ходи бос.  
За ортопедични стелки въобще не съм се сещала, не че ги знам какво представляват. Възможно е някои от обувките му да имат, но не е съзнателно търсено.

# 45
  • Мнения: 2 960
Проходи с обувките на Колев и Колев./навън/ Peace
в къщи по чорапки/терлички.

# 46
  • Мнения: 165
Вкъщи проходи с чорапки, навън с обувките на Колев и Колев.

# 47
  • София
  • Мнения: 44 084
Малко ти е странна анкетата....
Моето дете в къщи с обувки не ходи, а с пантофи....


За прохождането - проходи бос в къщи, като почна стабилно да ходи навън му сложих обувки - твърд форд, с възглавничка на стелката(то други почти няма де иначе бих взела без), гъвкава подметка, високи бяха на глезена, защото бяха и есенни все пак.
Като застудя в къщи му взех пантофки - ниски, с посилен форд т.е. пак ортопедички, но вътре без стелка....
И до ден днешен така му избирам обувките, сандалите, пантофите и ботушите Wink

# 48
  • Мнения: 2 172
Първите си крачки направи с едни мои стари архаични обувчици с връзки.Нищо анатомично нямаше в тях,даже и бяха големи  Crazy Но това бяха най-първите и самостоятелни крачки.След това нещо се изплаши и спря да ходи(май беше паднала,незнам защо  newsm78 ).
След месец някъде си проходи съвсем стабилно боса вкъщи(по чорапи) и до ден днешен така и е удобно.Иначе обувките,които ползвахме бяха на Беко с ципчето отдолу(14-15 лв).Те и бяха много удобни  Peace С други не се чувстваше толкова стабилна,явно беше свикнала с тези,незнам.
Иначе сега вече каквото и да обуем (има много обувки) си ходи стабилно,дори с едни пантофи,които са ужасно меки и ги изкриви направо,но си ходи де...

# 49
  • Мнения: 349
Още не ни е време за прохождане. Ще следя темата  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 5 079
Предпоследната опция.

# 51
  • Мнения: 467
U doma - с пантофки или по чорапи.
Навън, с обувки за "първи стъпки", твърди са и са сравнително височки, за да стягат глезена. Нямат анатомична стелка, доколкото виждам. Такива са всички обувки тук май  Thinking

# 52
  • Мнения: 260
Навън-обувки с твърда стелка и анатомични Peace
в къщи-по пантофи но пак анатомични  Peace

# 53
  • Мнения: 2 334
Навън и в къщи с обувки с твърда пета и анатомична стелка  Peace

# 54
  • Мнения: 1 062


С такива.

# 55
  • Мнения: 660
Вкъщи зимата е с чорапки и терлички,навън с твърда подметка-анатомична.Лятото е бос вкъщи,навън е със сандали пак с такава подметка или маратонки Peace

# 56
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Навън с обувки с твърда пета и анатомична стелка, а в къщи босо /по чорапи Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 1 735
Проходи с обувките на Колев и Колев Peace
А в къщи боса,но беше и много топло.

# 58
  • Мнения: 439
Проходихме с обувките на Колев и Колев. Навън - с твърда пета, а вкъщи повече по чорапи, на село - даже босички, беше му странно в началото, после искаше сам да се събува

# 59
  • Мнения: 371
Като започна да се опитва да ходи,докато му намеря буйките на КК той проходи с едни обувки от кака му,които му бяха с един номер по-големи и с твърда подметка.А в къщи щъкаше по чорапи.

# 60
  • Мнения: 1 372
С буйки с анатомична стелка ходи навън и в къщи

# 61
  • Мнения: 2 149
Обувки с анатомична стелка навън,пантофки за вкъщи,лятото боса Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 2 734
Когато прохождаше вкъщи беше по чорапи,навън в началото със зимни обувки,после с маратонки,без ортопедична стелка и без висок форт.Според нашия ортопед този тип обувки са по-скоро противопоказни.
Аз харесвам леките,спортни обувки,както за себе си,така и за детето и си ходи все с такива

# 63
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ние сега сме в процес на прохждане - удома е с чорапки или терлички , а навън с буйки(твърда пета и анатомичн стелка)

# 64
  • София
  • Мнения: 17 591
Последното - ама просто понеже беше най- голямата жегал лятото. В къщи  - бос, навън - с възможно леки сандалки. Колкото да пазят крачетата от потрошени стъкла и др. подобни...

# 65
  • Мнения: 204
на вън с твърда подметка и анатоми4на стелка ,в къщи боса.

# 66
  • Мнения: 27 524
Ох, аз лично се ошашавих от опции  Crazy
На какво казвате твърда петаnewsm78
И какви са тези толкова анатомични стелки? Факт е, че преди минимум 3 годишна възраст за бебетата и децата е супер, супер вредно и ненужно използването на разни стелки с повдигнат, твърд или изпъкнал свод /предполагам на това казвате анатомични стелки?  Thinking/?
Криско беше у дома бос или по чорапи /зависи от сезона, защото той прохожда повече от година  Laughing/, а навън - с меки, обикновени обущенца  Simple Smile

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Гласувах с първата опция Peace

# 68
  • Мнения: 1 740
И  ние от няколко дни правим първи опити за ходене в къщи е с пантофи а на вън с буйки на Колев Колев

# 69
  • Мнения: 1 168
Ох, аз лично се ошашавих от опции  Crazy
На какво казвате твърда петаnewsm78
И какви са тези толкова анатомични стелки? Факт е, че преди минимум 3 годишна възраст за бебетата и децата е супер, супер вредно и ненужно използването на разни стелки с повдигнат, твърд или изпъкнал свод /предполагам на това казвате анатомични стелки?  Thinking/?
Криско беше у дома бос или по чорапи /зависи от сезона, защото той прохожда повече от година  Laughing/, а навън - с меки, обикновени обущенца  Simple Smile
Под пета имам предвид форт, но не бях убедена дали всички са запознати с термина, защото е специализиран /не съм специалист по детските обувки, но съм се занимавала с дамски обувки и съм виждала как стеро ме гледат повечето хора като сръся някой термин/
Анатомична се води стелката, която следва стандартни очертания на крака /в случая повдигната на свода. Не казвам ортопедична, защото ортопедичната е стелка, изработена индивидуално, за определен проблем в крака, с цел неговото коригиране или нормално ходене.
Може и да съм попрекалила с опциите, но като се има предвид, че 3-ма ортопеди ми казаха 3 различни неща - и аз се ошашавих! Laughing

# 70
  • Мнения: 92
момичета някой може ли да ми покаже модел, гледах сайта на К и К  и неможах да разбера кои са най-подходящи за първите обувки на бебка? newsm78

мерси  Hug

# 71
  • Мнения: 2 478
Синът ми проходи с проходилките на КК,но без анатомичната стелка.

# 72
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Вкъщи и двамата шляпат боси - ама в буквалния смисъл на думата. Чорапи не търпят изобщо. Което е друга тема, да не оспамвам. По тази причина не носят и пантофи. Навън ходеха с обувки с твърда пета и анатомична стелка. Дъщеря ми скоро ще стане на 5 години и все още гледам обувките й да имат анатомична извивка. Може би, защото аз съм с плоско стъпало и много си патя от това, та да се презастраховам.

# 73
  • Мнения: 240
Малкия проходи бос и навън и в къщи. Чорапи и обувки не търпеше изобщо на краката си. На година и 1 месец започна да ходи с обувки.

# 74
  • Мнения: 1 121
 newsm78 носеше си най-обикновенни обувки през цялото време, изобщо не съм и проверявала какви са стелките и подметките Crazy

# 75
  • Мнения: 197
Моята не ще обувки, като и сложа ги събува и ги хвърля ама толкова силно, че ако те удари сигорно ще те заболи. Вече три чифта са с по една обувка, защото ги събува и ги хвърля и като сме навън си ги губим а вкъщи сме само по чорапи и аз се питам сега като се учи да ходи дали няма да я заболят стъпалцата newsm78 така ,ама каво да правя като не ще обувки.

Общи условия

Активация на акаунт