С шкембе си е най-добре 6

  • 34 797
  • 680
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 637
С двете ръце!  Hug

# 16
  • Мнения: 1 163
MARMORANA,мойте левкоцити и с двете бременности ми бяха 16-18.Всички лекари казват,че е абсолютно нормално-не се притеснявай.Радвам се за хемоглобина- Hug Hug Hug
Стискаме много силно палци Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 510
Неф Hugдобре си дошла
Марморанче fingerscrossed Flowers Four Leaf Cloverвсичко ще бъде наред Hug

# 18
  • Мнения: 3 016
Нефертити, добре си си  дошла  у дома !Пожелавам ти съвсем скоро малкото човече да бъде при теб!

# 19
  • Мнения: 255
Нефертити ,добре дошла ,пожелавам ти скоро да си гушнеш малкото съкровище.
Мърморанче ти при кой гинеколог ходиш?

А сега да ви разкажа как щях да умра от притеснение отново от лекарска немарливост.
Излязоха ми резултатите от изслеването за Даун.В вторник ми се обажда докторката и ми казва ,
че са много лоши (изчислен риск1:68) и се налага да се направи амниоцинтеза.Казах и да ми ги прати по ел.поща за да ги покажа на гинеколога си и тогава виждам ,че тя не ми е изчислила правилно седмиците.Изследването го е изчислявала на 16г.с.,(на 08.02.),а аз днес съм 14г.с.и 1 ден.Съответно и казвам ,че е объркала и тя преизчесли отново ,но пак обърква седмиците ,смята го при 14г.с.и 3 дни,пак за дата 08.02 когато ми бе взета кръвта (незнам как ги смята тези седмици)и съответно резултата пак не е добър 1:138 и пак ми казва ,че трябва да направя амниоцинтеза.
Днес в 2 и15 имам час при моя гинеколог и сигурно ще ми вземе отново кръв и този път ще я пратя в София .
Вече се убедих ,че е по-добре да не си запознат с много неща ,за да си караш спокойна бременност.При първата ми бременост ,като не знаех много информация не разбрах,че съм бременна ,а сега само чета и се притеснявам.

# 20
  • Мнения: 825
Глори, а ти при кого ходиш? Аз ходя при Попов в Поморие на частно и на него вярвам повече.
А при Ризова по здравна каса, но нея я ползвам само за болнични и за изследвания.
Не се притеснявай за изследванията  Hug
Аз минах на зъболекаря, не беше толкова страшно. Даже ми оправиха 2 зъбчета. Другите другата седмица. Сега ми остава и при Попов всичко да е наред.

# 21
  • Мнения: 7 107
Глори, в момента не се тревожи за резултата. Ако си минала 13-та седмица, изчакай си да ти направят БХС в периода от 16 до 19-та. В София. Все пак този резултат трябва да бъде съпроводен с добра фетална морфология. Ориентирай се да си запазиш час при някой от добрите в областта.  Peace
А  аз нещо не разбрах - тази лекарка сама ли изчислява риска? Единственото място за изследване и анализ е в МД в София.
 
Прити, много, много силно стиснати палци имаш от мен за прегледа.  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed  Flowers Four Leaf Clover

# 22
  • Мнения: 255
Да доколкото разбрах сама го изчислява риска.Повече няма да се занимавам с нея .Платих си за да се притеснявам и от нерви да се побъркам и с това съответно да вредя и н а бебето.Има късмет ,че е от Варна ,защото Митко беше на ръба да и разбий главата (колкото грубо да звучи).
Сега се връщам от прегледа при моя гинеколог д-р Гамишев и му обясних всичко .И той много се ядоса ,защото явно не съм първата с такива резултати от нея,и той се чуди как ги прави тези изчисления.В крайна сметка ще отида при него в 16г.с.да ми вземе кръв и да я прати в София.Инъче всичко с бебо е наред за 14г.с.,вече е 74мм.Само ми каза ,че плацентата ми е много ниско и ако получа кървене да му се обадя веднага.

# 23
  • Мнения: 3 621
Само ми каза ,че плацентата ми е много ниско и ако получа кървене да му се обадя веднага.
Глоренце, аман от некадърни лекари, ама дано всичките ти притеснения за цялата ти бременност да са вече зад гърба ти.
За плацентата не се тревожи има още достатъчно време да се вдигне, ама дотогава много да се пазиш и повечко да полежаваш, а Гамишев какво ти каза, предна или задна ти е плацентата

# 24
  • Мнения: 2 270
Глори, Марморанке силно стискам палци притесненията ви да отшумят много бързо Praynig Praynig Praynig
Аз се прибрах преди малко - видяхме си точката, изчислиха ми термин 15.10 и след две седмици ме викат да чуем сърчицето - получих си няколко часа, а може би ден спокойствие! Силно се надявам всичко да е наред този път!

# 25
  • Мнения: 7 107
Притенце, със и без спокойствие - всичко да приключи щастливо.  Hug Praynig
Глори, и при теб, и при всички нас това ми е пожеланието.  Hug
За плацентата - полежавай си, не прави нищо, свързано с резки движения, нищо по-тежко от 1-2 килограма не вдигай. В напредването на седмиците плацентата ще се вдигне. Гушки от мен. Само да си знаеш, че развивам предчувствие за едно момиченце в коремчето ти.  Heart Eyes       

# 26
  • Мнения: 255
Рони не си единствена мила с такова предчувствие .И аз си мисля ,че е момиченце.
Нефертити нямам спомен да ми е казал дали е предна или задна плацентата.Само каза ,че е ниско долу,но това не трябвало да ме притеснява,само ако получа кървене да му се обадя веднага и да си почивам.Ти какво имаш предвид?
 

# 27
  • Мнения: 3 621
Нефертити нямам спомен да ми е казал дали е предна или задна плацентата.Само каза ,че е ниско долу,но това не трябвало да ме притеснява,само ако получа кървене да му се обадя веднага и да си почивам.Ти какво имаш предвид?
Аз бях с предна плацента, и доктора все ме предупреждаваше, да внимавам с топлата вода когато съм в банята, а това че е ниско наистина да не те притеснява , ще се вдигне. Абе ти се пази, и повечко си полежавай

# 28
  • Мнения: 1 163
Глори, Марморанке, fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
˙·٠ pretty٠·˙радвам се,че сте видели малката точица. Hug-те силно и се Praynigслед 2 седмици като отидеш всичко да е ОК

# 29
  • Мнения: 825
Прити, радвам се че при теб нещата се развиват добре  Hug
Аз днес нали бях на доктор. Да се оплача. Изоставаме с 9 дни. Преди 2 седмици беше с 2 дни, а днес като ми каза 9 дни и аз се сринах направо. Сега само глупости са ми в главата. Иначе е 855 гр, мома е, изписа ми да пробвам Феро-фолгамата и да се опитам да продължа с Аспирин протекта през ден. Дано не ме боли така стомаха. Ами това е. Доста съм се отчаяла  и ме е страх Cry
Надявам се другата седмица във вторник да отида до Варна и там да получа по-компетентно мнение и дано да ме успокоят  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт