Програмата за детегледачките - 5

  • 34 267
  • 452
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 352
разбирам, че нещо съм пропуснала да направя... моите документи са приети в Социални грижи, а на бабата- в БТ. трябва ли да отида лично и да си я избера  от БТ или да чакам да ми се обадят?
на самото заявление в Социални грижи съм записала, че желая конкретно лице да отглежда детето...
въпросът ми е- декларацията за направен избор от майката кога се попълва?
Мисля, че при подаване на заявлението за включване в програмата. От ДСП е трябвало да ти дадат бланка, която да попълниш. На места попълват името на лицето, което ще се грижи за детето и в заявлението, така че мисля че не е проблем. Може да им звъннеш за всеки случай.

# 406
  • Мнения: 873
здравейте!
току-що звънях на горещия телефон на АСП и от там ме насочиха към Агенция по заетостта 029808719.дадоха ми и този телефон 090032111 на Център за инфосмация на МТСП.от Агенцията по заетостта ми обясниха,че Министърката си обещава разни неща,понеже идват избори Crazy и доста човечно си поговорихме каква е реалната ситуация в момента-средствата са усвоени,можем да се надяваме на пренасочване на пари от други програми,но с две думи след Нова година,на новите пари можем да чакаме да се отпусне нещо и за нас Twisted Evil

# 407
  • Мнения: 1 986
Лошото е, че след Нова година моята дъщеря вече ще стане на 3 и наяма да имам нужда от програмата.

# 408
  • Мнения: 53
anii_ta, извинявай, не знам дали съм те разбрала правилно- докато съм в болничен, имам право на детегледачка, а когато изтече болничният и започне отпускът ми по майчинство за следващото дете, тогава се прекратява договора?
къде мога да попитам на по-високо ниво и евентуално да се преразгледа моя случай? мисля, че затова са тези социални програми - свекърва ми е в пред пенсионна възраст, аз съм многодетна майка и мисля, че не би трябвало да ни изключват от програмата...
благодаря ти  bouquet
Докато си в отпуск за бременност и раждане, който е в размер на 410 дни имаш право на детегледачка за предходното дете.
Горещ телефон на АСП: (02) 935 05 50
anii_ta,
благодаря ти за отговорите!
... днес звъннах на горещия телефон, оттам ми казаха, че май така било - т.е. имам право на детегледачка, след това се обадих отново в ДСП Връбница, оттам ми казаха да звънна по-късно пак да проверят и да говорят с началник отдела. Обадих се и втори път и ми казаха, че чели пак писмените указания, които са получили и там пишело, че когато майката излезе в болничен и отпуск по бременност и за раждане и гледане на малко дете, договора на детегледачката се прекратява.
Защо се получава това противоречие, дали наистина това са някакви последни указания и има ли смисъл да продължавам да настоявам?

# 409
  • София
  • Мнения: 1 352
anii_ta, извинявай, не знам дали съм те разбрала правилно- докато съм в болничен, имам право на детегледачка, а когато изтече болничният и започне отпускът ми по майчинство за следващото дете, тогава се прекратява договора?
къде мога да попитам на по-високо ниво и евентуално да се преразгледа моя случай? мисля, че затова са тези социални програми - свекърва ми е в пред пенсионна възраст, аз съм многодетна майка и мисля, че не би трябвало да ни изключват от програмата...
благодаря ти  bouquet
Докато си в отпуск за бременност и раждане, който е в размер на 410 дни имаш право на детегледачка за предходното дете.
Горещ телефон на АСП: (02) 935 05 50
anii_ta,
благодаря ти за отговорите!
... днес звъннах на горещия телефон, оттам ми казаха, че май така било - т.е. имам право на детегледачка, след това се обадих отново в ДСП Връбница, оттам ми казаха да звънна по-късно пак да проверят и да говорят с началник отдела. Обадих се и втори път и ми казаха, че чели пак писмените указания, които са получили и там пишело, че когато майката излезе в болничен и отпуск по бременност и за раждане и гледане на малко дете, договора на детегледачката се прекратява.
Защо се получава това противоречие, дали наистина това са някакви последни указания и има ли смисъл да продължавам да настоявам?

И според мен имаш право на детегледачка

# 410
  • софия,ст.град
  • Мнения: 36
от къде се взима това удостоверение,
. Удостоверение за обстоятелството, че майката/осиновителката е с право на парично обезщетение за отглеждане на малко дете по чл. 53, ал. 1 или по чл. 54, ал. 1 от Кодекса за социално осигуряване.

# 411
  • Мнения: 96
от къде се взима това удостоверение,
. Удостоверение за обстоятелството, че майката/осиновителката е с право на парично обезщетение за отглеждане на малко дете по чл. 53, ал. 1 или по чл. 54, ал. 1 от Кодекса за социално осигуряване.
От НОИ,подаваш си молба лично там на място и след 7 дни е готово,може и друг да ти го получи!

# 412
  • Мнения: 84
Аз съм майка на 2 год. дете. Навърши две годинки на 03 март. Вече три месеца чакам да ни приемат в програмата. Подадох си документите на 4 март. Служителката ми каза че до две седмици всичко ще е готово, но уви....парите свършили. Голям късмет.
Има ли майки, които са подали документи март месец и вече да си имат гледачки?

# 413
  • Мнения: 1 986
asito80, има мами подали документи през ноември и декември и още са без пари за гледачка.

# 414
  • Мнения: 12
Здравейте на всички!
 Искам да попитам - Как си подавате документи за участие в програмата " В подкрепа на майчинството" ?
Вчера ходих в социални и ми казаха, че от март за тази програма не приемат нови документи. Не мога да разбера кое истина и кое лъжа. Парите които ще спестят от моето майчинство, къде ще отидат? Навсякъде ли е така или само при нас в малките градове?

# 415
  • София
  • Мнения: 113
Здравейте на всички заинтересовани от програмата. Може ли някой да ми каже какво всъщност се случи с онова писмо, изпратено от СНБМ във връзка с конкретни запитвания относно програмата... Има ли отговор изобщо?

# 416
  • Мнения: 12
Разглеждайки въпроси и отговори в сайта www.mlsp.government.bg забелязах, че на въпросите за програмата "В подкрепа на майчинството" не се отговаря, сякаш тези въпроси са невидими, а на едно две места цитират - еди колко си са работили по програмата. Как може така, хората питат кога ще заработи, а те направо си отговарят каквото им удобно, а в 90% от случаите дори не отговарят. Явно с парите за майките ще си печат плакати за изборите!!!

# 417
  • Мнения: 84
Аз дори се съмнявам в тяхната статистика за получилите пари за детегледачки. Аз подадох документи на 4 март. Още тогава ми казаха че трябва да чакам. Срокът беше две седмици, но се минаха 3 месеца. Просто г-жа Министърката отчита дейност по документи. А от нас майките никой не се интересува. Имам чувството, че нарочно си прехвърлят топката различни институции.  Twisted Evil От никого не съм получила досега свестен отговор на въпросите ми касаещи програмата. За тях нашите деца са потенциални данъкоплатци, а не човешки същества. Разочарована съм от институциите в България. Все още "БайГаньовщината"продължава.

# 418
  • София
  • Мнения: 300
Аз подадох документи януари месец и досега нищо. Вече се отказах и обмислям други варианти.

# 419
  • Мнения: 123
Аз явно съм от малкото , които успяха да влязат в програмата , а от вчера официално вече не сме / малката навърши 3 г. / , интересно ми е дали сега има едно свободно място за Русе и дали ще вкл др в програмата или просто вече е  спряна  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт