Тема за Атина...?

  • 10 531
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 073
Заминавам скоро  за Атина, моля момичета дайте идеи къде и какво да се види. Ще бъда в хотел в близост до Акропола. Чакам предложения, както за тур. посещения, така и за шопинг. Като време ще съм в Атина за 4 дни.
  bouquet

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Храма на Зевс,ако съпруг ти е футболен фен може да видите стадиона на Панатинайкос...Може да си хванете някой ферибот от Пиреа(квартал на Атина) и да отидете до някой остров..За шопинг...Гърция си е скъпичко освен ако не хванеш сезонните намаления,края на юли цените са супер Simple SmileАз друго незнам...А да идете на таверна  Peace
По съм запозната с гръцките острови отколкото Атина...
Приятна ваканция   bouquet

# 2
  • Мнения: 934
На първо време се сещам, че може да са ви интересни Акропола, площад Синтагма и Парламента, Археологическия музей, Музея на цикладското изкуство...

Да похапнете вкусно в някое от многобройните ресторанчета в Монастираки или Плака.
Вечерта да се изкачите с фуникуляр на най-високия хълм Ликавитос за невероятна гледка
и вечеря.
Магазини има по улица Ерму.
Парка в бившите кралски градини също е много приятен за разходка.
Последния път бяхме в хотел в Колонаки - много приятен квартал с бутици, галерии, заведения.
Ако ви остане време може от Пирея да вземете ферибот до някой близък остров.

# 3
  • Мнения: 1 073
Колонаки..? Водят го един от най-красивите и скъпи квартали.Ние също се колебаехме за там, но в крайна сметка решихме в топ центъра. Относно таверните, това не би ме впечатлило, защото аз не отивам за пръв път в Гърция, но отивам за пръв път в Атина. Казвате острови ..за разходка, а кой бихте ми препоръчали?И с какво е известен? Аз, всъщност като гръцки остров съм посетила единствено Родос.
Иначе съм фен на таверните им и на средиземноморската кухня!
Допълвам и остров Тасос, че го забравих.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 09:41 от елфа

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199
Ами те момичетата са изброили всичко, за мен най-впечатляващ беше Ликавитос, магазините  и храната им , едната вечер вечеряхме в ресторант на  брега и гледката беше зашеметяваща, а кухнята Crazy
А за островите , щом си била на Родос, тези около Атина едва ли ще те впечатлят Peace

# 5
  • Мнения: 934
Колонаки..? Водят го един от най-красивите и скъпи квартали.Ние също се колебаехме за там, но в крайна сметка решихме в топ центъра. Относно таверните, това не би ме впечатлило, защото аз не отивам за пръв път в Гърция, но отивам за пръв път в Атина. Казвате острови ..за разходка, а кой бихте ми препоръчали?И с какво е известен? Аз, всъщност като гръцки остров съм посетила единствено Родос.

От най-близките - виж например Идра /Hydra/ може да ви бъде интересна:
тук и тук
Аз съм ходила на еднодневен круиз до Идра, Егина и Порос. Но има и само фериботи до отделните острови.

# 6
По забележителностите няма какво друго да добавя, лично за мен обаче Атина беше кошмарна в друго отношение и то най-вече с движението в града, нощно време не можеше да се спи, имам чувството, че тези хора никога не си лягат, поради натовареното движение много популярен транспорт са моторчетата, които не спират да бръмчат през цялата нощ и вдигат ужасна шумотевица, аз лично бях през февруари и времето беше много приятно, умирах си от желание да си отворя широко прозореца през нощта, но в момента в който го направиш все едно си си легнал на улицата, хотелите почти всички са със шумоизолиращи прозорци и като затвориш не се чува нищо, но пък трябва да пуснеш климатика, защото иначе става горещо, докато бях в този град страдах от хронично недоспиване, не че си лягам с кокошките, но в два три часа през нощта ми беше трудно да приема тази шумотевица, така че който има нужда от някакъв сън през нощта и не може да спи на климатик, задължително да си вземе памук за ушите

# 7
  • Мнения: 1 073
Много благодаря за съветите, моля ако някой има още предложения да пише.

# 8
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Много красиво /романтично и интересно/ е на крайбрежието в Пирея през нощта. Може да се направи разходка около 2-та залива /Пасалимани и Микролимано/ с кола - пеша е доста, а и има повече коли, отколкото пешеходци и да се остане за вечеря в някои от ресторантите / вижте, къде сядат местните/. Опитайте морски специалитети и за спомен си купете от музикален магазин диск с "ребетико".

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 15:30 от InaDot

# 9
  • София
  • Мнения: 586
Тук има вариант за уплътняване на един уикенд в Атина http://www.athensguide.com/weekend/index.htm.
И аз много харесвам Ликавитос и крайбрежието. От музейте бих добавила и историческия - много мъничък и много добре подреден Sunglasses
Входът за Акропола е безплатен в неделя през зимния сезон (до 31-ви март), иначе билетът беше 12 евро, като включваше и вход за още няколко обекта -  античната агора, театъра на Дионисии, Римския форум, храма на Зевс Олимпийски и т.н. Само те могат да уплътнят един ден и според мен си заслужава да се видят Peace

# 10
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
След като си видяла любимия ми Родос,може да посетиш Санторини  Peace Също Крит-Ераклион там е лабиринта на Минотавъра,но инае самия Крит Ераклион не ме впечатли.Санторини е остров появил се след вулканична дейност ако времето става за плаж имат черен и червен плаж Simple Smile разбирай пясъчната настилка е от вулканични камъни.В Патмос се намира манастира на Йоан Златоуст  Peace

# 11
  • Мнения: 1 073
mersi na всички!
заминавам след два дни!

# 12
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Тъкмо гледахме вчера прогнозата... топло е /в сравнение с тук/ Sunglasses

# 13
  • Мнения: 1 073
AAA, супер!
Разбрах, че щяло и да вали.?

# 14
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
И аз като погледнах дават цялата седмица в Атина дъжд,но слаб дъжд така,че ти пожелавам дори и да вали да е толкова слаб дъжда,че да позволява разходки-а ако не вали ще е най-добре  Peace
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт