Страх от забременяване

  • 7 088
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 651
Аз съм на 19 години и повярвай никога не сме се пазили с приятеля ми, освен първият път.Не съм правила аборт. Всека жена се е притеснявала от това да не забремнее, по едно или друго време от живота си. Но ти го превръщаш в мания, недей си усложнява живота повече, той е достатъчно сложен. Просто се отдай на удоволствието. Каквото ти е писано, това ще стане.

Браво, чудесни съвети раздавате 19 годинишните. Много по- лесно, отколкото каквото ти е писано, можеш да хванеш такива неща, че после да се чудиш от къде ти е дошло до главата и защо на 30 искаш, пък не забременяваш.

До авторката - фобиите се лекуват при психолог, ако са в много тежка форма. Дали са ти добри съвети да се консултираш с гинеколог можеш ли да пиеш противозачатъчни, а за полово- предавани болести, които също не са за подценяване - презерватив.

# 31
  • Мнения: 2 448
Аз лично доста бих се притеснила, ако никога не се пазим, а не съм забременявала.  newsm78

Цитат
Аз съм на 19 години и повярвай никога не сме се пазили с приятеля ми, освен първият път.

# 32
  • Мнения: 494
Паси,то на тази възраст трудно мислиш в тази посока!

# 33
  • Мнения: 12 662

А и винаги ако имате съмнения, може да пиеш хапчета след акта. Всичко е в главата ти, трябва да поговориш с някой близък и да се успокоиш  Peace

Какво ще рече това - след всеки акт. Айде моля, без такива съвети. надявам се, знаете какво причиняват тези хапчета. Или имаш предвид валериан.
Всяка нормална жена се страхува. Затова имаме календарчета, отбелязваме, следим. Но не е толкова страшно. Щом взимаш мерки.

# 34
  • Мнения: 2 556
Хапчетата дават над 99% вероятност да не се забременее и за мен са най-сигурни като метод. Ако толкова ме е страх, бих пила хапчета и не бих се тревожила изобщо.

# 35
  • Мнения: 2 658
Аз съм на 19 години и повярвай никога не сме се пазили с приятеля ми, освен първият път.Не съм правила аборт. Всека жена се е притеснявала от това да не забремнее, по едно или друго време от живота си. Но ти го превръщаш в мания, недей си усложнява живота повече, той е достатъчно сложен. Просто се отдай на удоволствието. Каквото ти е писано, това ще стане.
Ай стига бе  Shocked Какво ще рече това? Аz пък не съм се паzила два пъти имам две деца. Честно. Ама че странен съвет.. Пък и това последното с "каквото е писано.." ми zвучи като от някой сериал. Не спирам да се учудвам от хората.

# 36
  • Мнения: 3 675
Предпазването от забременяване става с презерватив или с орална контрацепцияАз лично не бих пробвала прекъснат акт с цел предпазване.Пасинет е права, и на мен това ми е проблема.И аз бях така в началото като ходих с мъжа ми, притеснявах се от евентуална бременност, защото и при нас са ставали фалове.А сега просто виждам, че не мога да забременея.

# 37
  • Мнения: 340
Струва ми се, че трябва да говориш с психолог за тревожността ти.  Ако не е този страх, друг ще е.  Не се залъгвай, че те е страх защото си малка, партньорът не е правилния и т.н.  Почти всички на 18-19 не сме искали деца, ама далече не всички се шашкат така като теб.  А ти нямаш основателна причина да си чак толкова ужасена от забременяване.  Нито ще умреш ако забременееш (ако имаше такава опасност по здравословни причини, щях да те разбера), нито си в държава където абортите са подсъдни, нито някой ще ти вземе детето ако забременееш случайно.

Както са ти казали по-горе (и сигурно сама знаеш) вероятността да забременееш когато се пазиш с хапчета + презерватив е сигурно по-малка от 1%.  Защо си се вторачила в този 1%, а не в 99% процента спокойствие?  Това не е нормална реакция, а признак на сериозна тревожност, за която ти е нужна помощ.  Иначе проблемът наистина може да се задълбочи.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Дори много пъти съм се въздържала и отказвала да правя секс, само и само, за да не стане някой издънка..
От два месеца си имам сериозен приятел, всеки път, когато правим секс се появява този страх и не мога да се отдам на момента и да изживея удоволствието.. Все следя да не би презерватива да се е изхлузил, да не се е скъсал.. или след като свърши и го махне не му позволявам да ме докосва, за да не би да е полепнало нещо по пръстите му и..
.... а мен ме е страх и с презерватив да не забременея..
Просто не съм сигурна в човека до себе си.. страх ме е ако стане някой издънка, защото съм против абортите и не бих направила, но и не искам да бъда самотна майка или да създавам нещастно дете..

Все едно чета за себе си, като бях на 21 години, та и след това. Още по-зле от теб - даже без да има повод, си пъхах във вагината аспирин. Rolling Eyes

Знаеш ли как го преодолях - преодолях го ИЗВЕДНЪЖ, без усилия- просто като срещнах Мъжа.

Но независимо дали още си го срещнала за себе си, нее  здравословно да се паникьосваш така, повярвай ми, това само ти краде хубави мигове от младостта. Просто си избий от главата, че нещо може да стане от вятъра. Избий си го от главата ! Няма как да стане от въздуха. Щом го правиш с презерватив, който после не е продупчен или скъсан, щом преди презерватива няма проникване - няма страшно.

# 39
  • Мнения: 23
Аз мисля че твоето е фобия която ти вреди да водиш нормален полов живот давай го по спокойно и вярвяй повече на партньора който е до теб.И не мисли постоянно за това и ще се почувстващ по добре  bouquet

# 40
  • Мнения: 112
  Че вземи се омъжи и  няма да те е страх.И да забременееш , няма да е нещо   "страшно", просто ще си е в реда на нещата. А то   така си е за страх работа.Може би съвестта ти  говори по-силно отколкото на повечето жени, които поставят  удоволствията пред  отговорността. После  просто премахват  нежелания натрапник и  старата песен на нов глас.

# 41
  • Мнения: 340
.Може би съвестта ти  говори по-силно отколкото на повечето жени, които поставят  удоволствията пред  отговорността. После  просто премахват  нежелания натрапник и  старата песен на нов глас.

А така, поощрявай й фобията.  Те и хората, които имат фобия от микроби сигурно се оправдават. че просто са големи чистници.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 794
Никога не съм изпитвала такъв панически страх.
Не ми звучи реално чак.
Не се пазим, вероятно означава, че не пие хапчета и не ползват презерватив, а не, че мъжът свършва в нея. Понякога "естественото пазене" върши повече работа от всички други.
Аз също нито пия хапчета, нито ползвам презерватив, правя секс от 10 години и нямам изненадваща бременност.

# 43
  • Мнения: 1 259
Toзи страх го имах, докато не завърших гимназия, т.е. 19г. В първи курс по-малко ме притесняваше, но пак с нетърпение си чаках цикъла. Сега мога да заявя, че дори и да се случи съм готова, незнам дали защото от 14 годишна започнах да се грижа за по малки деца, а в последствие от 10-11 клас станах детегледачка на близки и познати(а последствие и на непознати), но все пак винаги съм искала първо да се омъжа и то без натиск, че чакаме бебе, а по нормалният начин-по любов. Най-силно мечтая да създам семейство и да имам деца, НО точно в момента съм се хванала на хорото на вишистите и се надявам да го изиграя докрай преди да дойдат децата.
А ти не се паникьосвай толкова много, защото това ти пречи да се забавляваш. Ако не си сигурна в кондома, нека да ти препишат някои хапчета, поне ще си по уверена и по спокойна в тази насока. Успех!

# 44
  • Мнения: 101
  Че вземи се омъжи и  няма да те е страх.И да забременееш , няма да е нещо   "страшно", просто ще си е в реда на нещата. А то   така си е за страх работа.Може би съвестта ти  говори по-силно отколкото на повечето жени, които поставят  удоволствията пред  отговорността. После  просто премахват  нежелания натрапник и  старата песен на нов глас.
Ето това не е съвсем така. Аз имам абсолютно същия проблем, и той се появи след като се омъжих и родих дъщеря си. Не съм го имала, когато съм била млада, необвързана и може би безотговорна.
Към авторката - не мога да те успокоя, че проблемът ще изчезне. Просто с времето малко по малко ще се успокоиш. Може би вариантът с консултация със специалист е удачен за всички, включително и за мен.

Общи условия

Активация на акаунт