Кой пази децата

  • 1 933
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
човек от народа, аз те разбирам.Но знаеш ли кой пази децата?Ами всеки си е за себе си.Всеки носи отговорност за собствената си рожба.Аз не се интересувам от другите деца,те не са мой проблем.Ако нечие чуждо дете прави свирки на бежовата кожена седалка в нечий мерцедес,това не е моя грижа.Моя грижа е моето дете.Аз трябва да му докажа с личен пример,че най-хубаво е да правиш свирки в собствен мерцедес.

# 16
  • Мнения: 206
Човек от народа - напълно съм съгласна с твоето възмущение и притеснение Sad

Но за съжаление такива като нас се броят на пръсти и ти го виждаш от отговорите.......

Пак за съжаление децата са като родителите, като полицията, като обществото....

Конкретно да отговоря на въпроса ти Кой възпитава децата? - Възпитанието първо започва да се дава от родителите, после от детски градини, училища, паралелно от социалната среда, полиция и общество.

Обществото, това сме ние за чуждите деца. Преди години обществото участваше активно във възпитанието на децата ни. Да, по - строго, по - грубо, но фактите бяха налице - агресивните деца се брояха на пръсти, нямаше масови престъпления от деца, нямаше интимни връзки с деца.

А, сега повечето хора си мислят, че нямат право или не желаят да кажат нещо на чуждо дете. И защо? Защото е чуждо.... Но нали всички деца са наши, нали като се случи нещо лошо с някое дете всички се обединяваме? Нека се обединим преди да се случи нещо лошо...
Когато децата правят нередни неща в обществото и то мълчи, те си мислят, че това което правят е нормално......

Аз не се притеснявам и искам да съм ангажирана, когато видя дете да прави нещо нередно да му го кажа нормално, с възпитан тон. Не се заблуждавам, че аз ще превъзпитам детето, но ако друг път друг човек му каже същото и после пак, и пак.....съм сигурна, че детето ще разбере кое е правилното и кое грешното.

Когато детето не получава възпитание от родителите си, от полицията.... и както е тръгнало и от обществото.... за съжаление нещата остават на Бога Praynig

Шанел - хубаво е, че даваш добро възпитание на децата си с личен пример, но знаеш, че това не е достатъчно Sad Ако всички приятелки, на твоето дете правят тези неща.... и детето ти ги вижда. Ще каже :" Мама и тати не правят така, или аз поне не съм виждала, но те са големи, а пък всички мои връстници правят така....Може би така е правилно..... newsm78"




Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 09:37 от biko

# 17
  • Мнения: 2 161
Ето защо средата е важна.Приятелите на дъщеря ми не правят така.По една или друга причина.Защо си мислите,че всички деца го правят?Напротив,боклуците в ученическа възраст са по-малко,отколкото предполагах.

# 18
  • Мнения: 1 897
Разликата във възрастта на много близка до нас двойка е 10 години.
Започнали са връзката си, когато тя е била на 16, а той на 26. Със знанието на родителите и, естествено. С днешна дата-тя е на 26,а той на 36 и все още са заедно.
Просто пример.

# 19
  • Мнения: 434
  А аз ще дам друг пример.Две съученички на сестра ми.И двете се омъжиха за по-възрастни от тях с 12-14 години момчета.Към днешна дата тези момичета са на по 25 години.Батковците са вече чичковци и не са атрактивни.Затова момичетата си намериха любовници - не по един,по няколко.
  Смятам,че излагат и себе си и съпрузите си.Да не бъда крайна,като кажа,че имиджа на дамите като майки,може да се отрази и на децата им.
 

# 20
  • Мнения: 1 897
Май темата започна да залита в посока "Какво мислите за по-голямата разлика във възрастта на една двойка?"

# 21
  • Мнения: 830
Гледам от позицията 30+ и все се чудя какво ще го правя това 19 годишното  newsm78 Абе сигурни ли сте, че жената не иска ремонта да и излезе без пари ?  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 161
Ох,и аз от тази позиция гледам.Бих го използвала за преместване на дивани,за фугиране,за смяна на крушки...

# 23
  • Мнения: 830
Ох,и аз от тази позиция гледам.Бих го използвала за преместване на дивани,за фугиране,за смяна на крушки...
нали  Mr. Green виж със някой добре гледан и подържан мъж на моята възраст, нещата щяха да са съвсем различин  Crazy а и да е богат, забравих да спомена  Joy

# 24
  • Мнения: 2 161
А,нека да са мааалко по-големички от нас.Естествено,че богати!

Общи условия

Активация на акаунт