Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Мамчета по колко АМ трябва да давам на бебе на 2 месеца при положение,че още на първия мецец пиеше по 120мл,което призводителя дава за 2 месечна възраст?
Мога ли да овелича дозата,ако бебето не е навършило 3 месеца,а млякото за съответната възраст не му стига?
Благодаря!
Цитирай

Монтана

Може да увеличиш с 10-20гр., ако го кърмиш как ще разбереш колко е изяло. Аз храня колкото иска и когато иска.
Цитирай

BG

Много е относително ,всяко бебе е различнои.Води се по него,то ще си покаже дали му стига или не.
Цитирай

Увеличи му дозата и то само ще спре да пие, когато се засити. Не го ограничавай. То само знае от какво количество има нужда. Моя син пиеше по 150 мл. май на вашата възраст!!!
Цитирай

София

Увеличи дозата. Peace
Не е толкова важно колко изпива, важно е да не е гладно. Smile
Цитирай

София

разбира се,води се по детето  Very Happy
Цитирай

Щом не стига на бебето, разбира се, че ще увеличиш количеството. Няма да го държиш гладно. Но, има по лакоми бебета, ако не повръща след ядене, значи млякото е добре, като количество. Давай толкова, колкото иска.
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

Колкото иска,толкова му давай.Води се по детето Peace
Цитирай

Подкрепям  Peace
Цитирай

На морето, под липата

Подкрепям  Peace
То май по различно мнение няма да има!
Цитирай

Варна- на крачка от Морската градина

Ще увиличиш препоръчаната доза с 15-20 мл. Ако видиш ,че изпива   ПОЧТИ до дъно новото количество -значи   наистина "старото"количество не го е засищало.И продължаваш с новите "мерки и теглилки"
Аз винаги правих/правя АМ-то така ,че да остава малко на дъното на шишето.Така знам ,че на детето му е стигнало количеството мляко и не е останало гладно.
Цитирай

Ще увеличиш препоръчаната доза с 15-20 мл. Ако видиш ,че изпива  ПОЧТИ до дъно новото количество -значи   наистина "старото"количество не го е засищало.
Моята дъщеря винаги пиеше повече от колкото пишеше, и аз така се увеличавах всяка седмица по малко
Цитирай

Sofia

Моят съвет към теб е - давай на детето колкото му се пие...не се води по никакви стандарти. То ще те води..  bouquet
Цитирай

Белгия/София

По толкова, колкото и когато иска детето  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.